با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عشق‌های زودگذر ماندگار

دانلود و خرید کتاب عشق‌های زودگذر ماندگار

۴٫۲ از ۱۴ نظر
۴٫۲ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عشق‌های زودگذر ماندگار  نوشته  اسدالله امرایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عشق‌های زودگذر ماندگار

«عشق های زودگذر ماندگار» اثری از آندری مکین نویسنده روس است. مکین سال ۱۹۵۷ در کرانسویارسک سیبری در اتحاد شوروی به دنیا آمد. اولین قصه‌های کودکی‌اش را از جد مادری‌اش به زبان فرانسه شنید و همین بی‌گمان باعث دلبستگی و شیفتگی فراوانش به زندگی در فرانسه و ادبیات شد. مکین پس از نوشتن دو اثربه نام‌های «دختر یک قهرمان اتحاد جماهیر شوروی»، «اعترافات یک پرچم‌دار شکست‌خورده» عضو فرهنگستان فرانسه شد. او به خدمت ارتش نیز درآمد و در آنگولا و افغانستان خدمت کرد و پس از مجروح شدن در جنگ، به آموزش و پرورش پناه برد. وصیت‌نامهٔ فرانسوی این نویسندهٔ روس که به خود لقب «نویسندهٔ منحوس» داده است جایزهٔ گنکور و جایزهٔ مدیسی را برایش به ارمغان آورد. «موسیقی یک زندگی»، «وصیت‌نامهٔ فرانسوی» و «زنی که منتظر بود» از مکین با ترجمهٔ زنده‌یاد ساسان تبسمی در ایران منتشر شده است. «عشق‌های زودگذر ماندگار» تکه‌هایی هستند از روزهای زندگی در شوروی کمونیستی. روزهای فروپاشی فرصت‌ها، احساست و عشق‌هایی که در زیر بار فشار زندگی رو به افول گذاشتند و خاطره‌هایی شدند که یادآوری‌شان، اندوهی شیرین است. داستان از یک یتیم‌خانه شروع می‌شود؛ پرورشگاهی که تعالیمش با دنیای بیرون متفاوت است و از زبان فردی بازگو می‌شود که در آنجا بزرگ شده. او خاطرات کودکی‌اش را از پروشگاه می‌گوید، از عشقی که از آنجا شروع شده است و اکنون جز قصه‌ای از آن باقی نمانده است. در کنار این داستان، دوران حکومت برژنف نیز در شوروی توصیف می‌شود. دورانی که پس از آن جریانات بین شوروی و افغانستان به وجود آمد: «اشتباه فاحش و خطرناکی که در زندگی مرتکب می‌شویم، جست‌وجوی بهشتی است که دوام بیاورد. رفتن پی لذاتی که کهنه نمی‌شود، دلبستگی‌های ماندگار، به سماجت عَشَقه می‌ماند: گیاه می‌میرد، اما رد شاخسارها، همیشه سبز می‌ماند. این شیفتگی به آن‌چه باقی می‌ماند، باعث می‌شود از بهشت‌های گذرای زیادی صرف‌نظر کنیم، که به‌راحتی می‌توانستیم از آن‌ها بهره‌مند شویم. این تنها نوع بهشتی است که می‌توانیم در این سفر برق‌آسا بدان چشم امید داشته باشیم، آن هم از پس حجابی از اشک.» «عشق های زودگذر ماندگار» قصه‌‌‌ای سرشار از دوگانگی و تناقض است. حسی که مکین با زندگی نیمی روسی و نیمی فرانسوی خود، به تمامی آن را تجربه کرده بود؛ درواقع داستان مکین در این کتاب تجربه هول‌انگیز و شخصی او از دوران تلخ استالینیسم و تبعات وحشتناک آن است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
رامین
۱۳۹۷/۱۲/۰۳

کتاب و مطالعه کردم شامل ۸ داستان کوتاه از خاطرات زندگی نویسنده روس که عمده زندگیش در دوران شوروی کمونیستی به قول خورش پای آرمانهای کمونیسم تباه شد. عشق‌های پنهانی که در آن حکومت ممنوع بود و دلدادگیهای کوتاهیزکه داشته.

- بیشتر
جواد
۱۳۹۹/۱۲/۰۶

کتابی به شدت جذاب با نمای اندکی از واقعیت های جامعه شوروی حتما بخوانید

mobina
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

من نسخه چاپی کتاب رو مطالعه کردم، بسیار جذاب و فوق العاده است..کتاب روایت هایی است از تناقض زیستن در دوران شوروی که در آنها احساس تلف شدن هویت و زندگی به چشم می‌آید..

mah
۱۳۹۷/۱۱/۱۰

کتاب خیلی خوبی بود، از خوندنش واقعا لذت بردم 👌

فرشاد احمدی
۱۳۹۷/۱۰/۰۶

من نخوندم ولی یکی بخاطر اینکه نخونده بهش ۱ ستاره داده منم ۵ ستاره دادم،امتیاز کتاب بیاد بالا

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
عقایدی به ما القا می‌کردند، بی‌آن‌که خودمان خبر داشته باشیم، پایه و اساس آن عقاید نفرت از همهٔ دشمنان رفاه میهن‌مان بود.
جواد
یأس و سرخوردگی اندکی که در خود حس می‌کردیم، گروهی از ما را در کلاس نگه داشته بود. دور معلم را گرفتیم که گیج و آشفته بود. یکی از رفقای ما پا پیش گذاشت؛ «به نظرم زیادی شیک‌وپیک و مرتب بود.» این توصیف که در نگاه اول موضوعیت نداشت، عین حقیقت بود: بله، آن مرد بیش‌ازاندازه نرم و نظیف، بوی نای تاریخ آن دوره را نداشت.
جواد
اکثر روشنفکران معترض تا آن موقع به امریکا مهاجرت کرده بودند، همه شده بودند کارشناس مسائل روسیه و دربارهٔ ویژگی‌های اخلاقی و غیرقابل‌پیش‌بینی مردم داد سخن می‌دادند. این ضرب‌المثل قدیمی هم وِرد زبان همه‌شان بود، «روس‌ها هیچ‌وقت به هدف خود نمی‌رسند، چون همیشه جلوتر از آن می‌دوند.»
جواد
سرنوشت نسل ما تحت‌تأثیر فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی قرار داشت و پیوتر از آن موقع تا به امروز به هزار ترفند متوسل شده و سفرهای بسیار داشته و سعی کرده یاد بگیرد که با زندگی مدرن کنار بیاید تا از زمانه عقب نماند.
جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۳
تعداد صفحات۱۳۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۳