با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیش‌داوری

دانلود و خرید کتاب پیش‌داوری

۴٫۸ از ۸ نظر
۴٫۸ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیش‌داوری  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پیش‌داوری

ولتر زاده ۲۱ نوامبر ۱۶۹۴-درگذشته ۳۰ مه ۱۷۷۸ از نامدارترین فیلسوفان و نویسندگان فرانسوی عصر روشنگری است. شهرت او به خاطر ذکاوت خارق العاده‌اش، مخالفت‌هایش با کلیسای کاتولیک، حمایتش از آزادی مذهب، آزادی بیان و جدایی دین از سیاست و شجاعتش در بیان نظریات بی‌پرده است.

ولتر در تمام سبک‌های ادبی و نوشتاری از جمله نمایشنامه، شعر، رمان، مقاله و نوشته‌های تاریخی و علمی دست داشت. او بیش از بیست هزار نامه و بیش از دو هزار کتاب و کتابچه نوشت. مهم‌ترین اثری که در دنیای امروز ولتر را بدان می‌شناسند رمان «کاندید» ساده دل است. این کتاب که یک رمان کوتاه فلسفی است در واقع دیدگاه خوشبینانه بشر به جهان را که توسط کسانی چون الکساندر پوپ و لایب نیتس تبلیغ می‌شد مبنی بر اینکه دنیا بهترین جهانِ ممکن برای زندگی کردن است که خداوند می‌توانسته بیافریند به تمسخر می‌گیرد.

«پیش‌داوری» اثری درباره معجزات و بت‌پرستی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
حمیدنعیمی
۱۳۹۸/۰۶/۱۲

درود بر ولتر و تمام حقیقت جویان جهان.....درباره ولتر اگر میتوانید بخش عصر روشنگری تاریخ تمدن ویل دورانت رو بخونید

Bahareh Sh
۱۳۹۸/۰۶/۲۴

اینکه بخش‌های مجزا داشت که می‌شد به صورت مجزا خوندشون خوب بود. ترجمه هم قابل فهم و خوب بود.

🆀🅴🆄
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

من کلا نوشتهای ولتر دوست دارم و البته ترجمهای خانم خسروی عالی هستن ولی این کتاب قسمت بت پرستی خیلی خسته کننده و البته متاسفانه من نتوستنم اسم اصلی کتاب پیدا کنم که بتونم تطابق بدم به نظرم مترجم محترم

- بیشتر
sajii
۱۳۹۸/۰۶/۰۱

پیشنهاد میکنم بخش های:حیوانات ،مخالفت با تثلیث،ملحد،غرور،اشتیاق،پیش داوری و گناه رو مطالعه کنید

کاوه
۱۳۹۷/۰۶/۱۱

کتابی از ولتر با مباحث مختلف از جمله معجزات و بت پرستی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷)
به چه دلیل جامعه کفار به نظر غیر ممکن می‌آید؟ زیرا فرض بر این است که افراد بی قید و بند نمی‌توانند در کنار یکدیگر زندگی نمایند؛ زیرا قانون در برابر جرایم پنهان درمانده است؛ زیرا به یک خداوند سخت‌گیر نیاز دارد که فرد بدبختی که از عدالت انسانی گریخته است را در این دنیا و یا دنیای دیگر مجازات نماید.
Adele
افرادی که از مکیدن خون ما فربه شده اند، فریاد می‌زنند"یقین داشته باشید که ماده خر سخن می‌گفت؛ باور کنید که یک ماهی مردی را بلعید و سه روز بعد او را زنده و سالم در ساحل رها نمود؛ یقین داشته باشید خداوند عالم به یکی از انبیای یهود (هوضع) دستور داد که اسبی را بخرد و همان روز دو کره او را به دنیا آورد. "این‌ها بخشی از سخنان این خدایان حقیقت و اخلاص است که هر روزه بر سر مردم بانگ می‌زنند و ایشان را به باور مسائلی که آشکارا منفور و به لحاظ عقلی غیر قابل باور هستند، وادار می‌نمایند: در غیر این صورت خداوند رحمان شما را در آتش جهنم خواهد سوزاند، آن هم نه برای میلیون‌ها یا میلیاردها سال، بلکه برای ابد و مهم نیست که جسمی برایتان باقی مانده باشد یا نمانده باشد.
sajii
حرص و طمع که مادر تمام جنایات است
کاربر ۲۶۵۸۸۹۸
مرگ چه آسیبی به وی می‌زند؟ ما تمام داستان‌های بی‌معنا درباره جهنم را انکار نموده‌ایم. پس مرگ چه چیزی را از او خواهد گرفت؟ هیچ جز احساس درد."
کتابخور
ما تنها هنگامی می‌میریم که یقین حاصل کنیم که تمام چیزهای لذت بخشی که زندگی را قابل تحمل می‌کردند، پایان یافته‌اند
Adele
برای بدل شدن به یک وطن پرست واقعی، ضرورت دارد که کشور شخص به لحاظ تجاری و نظامی قدرتمند باشد.
Adele
بهتر است گوشت دشمنت را بخوری تا این که آن را برای حیوانات چهارپا رها نمایی
کتابخور
باید خردتان برتر از تمام این پیشداوری‌ها، بالاتر از تمام زنان، همسایه‌هایتان، اتهام بدکیشی و ترساندن شما باشد.
کاربر ۲۶۵۸۸۹۸
کشاورزی می‌گفت"تو ماهی‌های زیادی در این تالاب داری اما تعداد آن‌ها زیاد نخواهد شد؛ اگر حیوانات بسیاری در مزرعه‌ات داشته باشی اما علوفه کافی نداشته باشی، آن‌ها لاغر خواهند شد. "پس از این نصیحت بود که اردک‌ها نیمی از ماهی‌های مرد کشاورز را خوردند و گرگ‌ها نیمی از گوسفندانش را دریدند؛ مابقی فربه شدند. آیا او به خاطر این مدیریت باید به خودش تبریک بگوید؟ این مرد خود شما هستید؛ یکی از علایق‌تان حریصانه بقیه را می‌بلعد و شما تصور می‌کنید برخودتان غلبه نموده‌اید
🆀🅴🆄
پیتر کریسولوگوس در قرن پنجم دست به ابداع لیمبو
کتابخور

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۲۷
تعداد صفحات۱۲۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۲۷