دانلود و خرید کتاب چند داستان کوتاه همراه با تحلیل(۳) هاروکی موراکامی ترجمه شادمان شکروی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.

معرفی کتاب چند داستان کوتاه همراه با تحلیل(۳)

کتاب حاضر، دربردارندة مجموعه داستان‌های کوتاه، و جلد سوم از مجموعة «چند داستان کوتاه همراه با تحلیل» با موضوعات علمی ـ تخیلی ـ اجتماعی، عاشقانه و... است. داستان‌ها با عنوان‌های «برای پرندگان»، «یکشنبه در پارک»، «تجدید دیدار»، «بگو آره»، «کن ـ کن»، «پیگمالیون»، «چند میکروفیکشن» و «فیلیپ مارلو» از نویسندگانی چون «استفن کینگ»، «بل کوفمن»، «جان چیور»، «توبیاس وولف»، «آرتورو ویوانته»، «جان آپدایک» و... است. در داستان «پیگمالیون» ماجرای مردی به نام «پیگمالیون» می‌خوانیم که همسر اوّل او، عادت به تقلید از مهمانانی داشت که در مجلس شرکت می‌کردند که این کار مورد علاقة پیگمالین بود امّا در کل علاقة چندانی به همسرش نداشت. پیگمالیون بعد از طلاق دادن همسر اول، با «گوئن» یکی از زن‌های مورد تقلید همسر اولش، ازدواج می‌کند و در طول سال‌های نخست، رفتار پیگمالیون باعث می‌شود که گوئن نیز رفتاری همچون همسر دومش را پیدا کند.
معرفی نویسنده
عکس هاروکی موراکامی
هاروکی موراکامی

هاروکی موراکامی در ۱۲ ژانویه سال ۱۹۴۹ میلادی در توکیوی ژاپن چشم به جهان گشود. پدر و مادر او، هر دو معلم بودند و در مدارس مختلف، ادبیات ژاپنی تدریس می‌کردند. پدرِ هاروکی از سربازان جنگ دوم امپراتوری ژاپن و چین بود و در طی این درگیری‌ها به‌شدت دچار جراحت شده بود. موراکامی بعدها در مقاله‌ای به نام از «پدرم که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم» بیان کرد که آسیب‌های وارده بر پدرش در زندگی او تأثیر به‌سزایی داشته است.

نظرات کاربران

Bookworm
۱۳۹۵/۱۲/۰۶

این خطوط سفید، یا نقاشی سفید روی جلد کتاب شبیه یه دختره خوش استایله، البته به جای خوش استایل میخواستم یه واژه ی دیگه که با س شروع میشه به کار ببرم که نبردم

وحید
۱۳۹۶/۰۶/۰۸

مجموعا راضی‌کننده است. 😊

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱)
در مقام تمثیل، پارادایم آشوب فرایند حیات را به جای جریانی مستمر و در جاده صاف و قابل ردیابی به حرکت در تونلی تاریک و پیچ در پیچ تشبیه کرده که هر آن مسئله یا حادثه‌ای، یا بهتر بگوییم مجموعه پیچیده‌ای از مسائل و حوادث پیش‌بینی‌نشده، سر راه موجودی که در این تونل حرکت می‌کند قرار می‌گیرد. برای موجودی که در این تونل مجبور به حرکت است و ابتدا و انتهای آن را هم نمی‌داند و هر لحظه نگران است که خنجری به سمتش پرتاب شود یا سنگی روی سرش بیفتد یا زیر پایش خالی شود یا ضربه وحشتناکی به شکمش بخورد، یا همه این‌ها با هم در یک زمان به شکل‌های مختلف بر او حادث شود، طبیعی است که برداشتن هر گام رویکردی جدید خواهد بود. او ناچار است در برداشتن هر گام تمامی ظرفیت‌های ذهنی خود را به کار گیرد و برای حفظ بقای خود به خلق شبکه به هم پیچیده‌ای از پیش‌بینی‌های جدید دست بزند.
NL

حجم

۱۵۴٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۸۴ صفحه

حجم

۱۵۴٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۸۴ صفحه

قیمت:
۵۵,۰۰۰
تومان