با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مقدمات روان‌شناسی فروید

دانلود و خرید کتاب مقدمات روان‌شناسی فروید

۳٫۹ از ۱۲ نظر
۳٫۹ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مقدمات روان‌شناسی فروید  نوشته  کالوین اس. هال  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مقدمات روان‌شناسی فروید

کالوین اس. هال (۱۹۸۵ ـ ۱۹۰۹)، نویسنده کتاب، از خلاق‌ترین و برجسته‌ترین روان‌شناسان امریکا بود که سهم بسزایی در پژوهش‌های مربوط به خلق و خوی انسان و ژنتیک رفتاری و خواب و رویا دارد. او روان‌شناسی را در دانشگاه واشنگتن آموخت و شاگرد ادوین گاتری، رفتارشناس مشهور بود. بعد از دفاع از رساله دکتری‌اش، سه‌سال استادیار دانشگاه اورگون و بیست‌سال استاد دانشگاه وسترن رزرو و بعد از آن، دانشگاه‌های سیراکیوز، میامی و دانشگاه کاتولیک هلند بود. هال کتاب «مقدمات روان‌شناسی فروید» را در ۱۹۵۴ منتشر کرد و به گفته خودش هدفش از نگارش کتاب آن بود که در حد توان نظریه‌های روان‌شناختی زیگموند فروید را به گونه‌ای روشن، موجز و نظام‌یافته ارائه کند. او معتقد بود: «چنانچه اجازه دهیم فروید صرفاً در انحصار شاخه‌ای خاص از علم پزشکی باقی بماند، نه تنها نظریه‌های بنیادین وی به جایگاهی پست‌تر تنزل می‌یابند، بلکه به دلیل عدم توجه به یکی از خلاق‌ترین متفکرین خود، روان‌شناسی به عنوان یک رشته‌ی علمی بازنده‌ی اصلی خواهد بود». او این کتاب را به زبان ساده و برای همگان نوشته است و چنان‌چه در مقدمه آورده، کتاب صرفا جنبه روایی دارد: «تلاش نکرده‌ام تا از نظریه‌های فروید ارزیابی به عمل آورم یا از آن‌ها انتقاد کنم یا مقایسه‌ای با نظریه‌ی دیگران انجام دهم، زیرا بر این باورم که نقد زمانی ارزش واقعی داردکه منتقد مطلبی را که از آن انتقاد می‌کند، کاملاً درک کرده باشد. این روزها مواجهه با رواج بازار انتقاد بر اساس کج فهمی‌ها و سوءتعبیرها، واقعاً تأثرآور است.» به نظر هال، فروید بیش از هر روان‌شناس دیگری تا کنون قربانی کج فهمی و داوری‌های نادرست بوده‌است در حالی که تفسیر آثار فروید کار آسانی نیست و محقق باید هرآنچه را که اونوشته، بخواند تا اطمینان حاصل کند نکته‌ای را از قلم نینداخته‌‌است. در این کتاب نویسنده منبع اصلی خود را نوشته‌های شخص فروید قرارداده و ترجیح داده‌است به جای تکیه بر منابع ثانوی، نظریات خود فروید را مبنا قراردهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
لـِئا
۱۴۰۰/۰۱/۰۴

اگه به روان‌کاوی علاقمند هستید قطعاً از این کتاب هم بهره‌ی لازم رو خواهید برد. روانشناسی فروید رو به صورت کلی(و نیمه‌جزئی) توضیح داده و مطالب کاربردی‌ای رو هم شامل می‌شه. متن، نسبتا تخصصی‌ه. ترجمه هم عالی و روان✓

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
فروید بر این باور بود که تمام رؤیاها یا ارضای آرزو هستند یا تلاشی جهت ارضای آرزو محسوب می‌شوند.
keyvan eskandari
اقلیت کوچکی از بشریت ممکن است بتواند یک زندگی منطقی را دنبال کند، ولی اکثر انسان‌ها راحت‌تر می‌توانند با هذیان‌ها و توهمات خود زندگی کنند تا با حقیقت. تعداد بیمارانی که با قدرت برای بقا و حفظ توهمات خویش مبارزه می‌کردند، و فروید به مشاهده و مطالعه‌ی آن‌ها پرداخته بود، بیش از حدی بود که ایمان وی را نسبت به جاذبه‌ی نیروی منطق و استدلال متزلزل نسازد
soroush
تمامیت شخصیت از نظر فروید شامل سه نظام اصلی می‌باشد. از این سه نظام با عناوین نهاد، من و فرامن یاد می‌شود. در فردی که از نظر ذهنی سالم است، این سه نظام یک سازمان متحد و هماهنگ را تشکیل می‌دهند. آن‌ها با همکاری مسالمت‌آمیز فرد را برای داد و ستد مفید و ارضاکننده در محیط توانا می‌سازند. هدف از این داد و ستدها ارضای امیال و نیازهای اولیه‌ی بشر است. عکس این فرآیند زمانی اتفاق می‌افتد که این سه نظام در تناقض و تضاد با یکدیگر عمل می‌کنند و باعث ناسازگاری در فرد می‌شوند. در این حالت فرد نسبت به خود و جهان احساس نارضایتی می‌کند و در نتیجه کارآیی او کاهش می‌یابد.
keyvan eskandari
هیچ نکته‌ی اسرارآمیز، روحانی یا ماوراءالطبیعه در مورد انرژی وجود ندارد. انرژی روانی، مثل هر شکل دیگری از انرژی، کار می‌کند یا قابلیت انجام کار را دارد. انرژی روانی، کار روان‌شناختی انجام می‌دهد، مثل فکر کردن، درک کردن و به یاد آوردن. همان طور که انرژی مکانیکی کار مکانیکی انجام می‌دهد.
keyvan eskandari
نتیجه‌ی پیروی و همرنگی کورکورانه در علم، پوچی و بیهودگی ذهنی است.
AmirHossein
وجدان در پاسخ به غریزه می‌گوید: « هرگز. » در حالی که « من » می‌گوید: « صبر کن! »
محمد رضا مددی
غرائز تأمین‌کننده‌ی تمام انرژی مورد استفاده برای انجام فعالیت‌ها در شخصیت می‌باشند. تعریف غریزه از این قرار است: « یک حالت ذاتی که به فرآیندهای روان‌شناختی جهت می‌دهد. » برای مثال، غریزه‌ی جنسی، فرآیندهای روان‌شناختی درک کردن، به یاد آوردن و فکر کردن را به سوی هدف ارضای جنسی هدایت می‌کند.
keyvan eskandari
در حقیقت، اکثر علائق و دلبستگی‌ها در بزرگسالی، جبران آرزوهای ناکام‌مانده‌ی دوران نوزادی و کودکی محسوب می‌شوند
منصور
در سازمان شخصیت، فرامن نماینده‌ی ارزش‌ها و آرمان‌های سنتی جامعه است که از والدین به کودکان منتقل می‌شود. در این رابطه باید به خاطر داشت که فرامنِ کودک بازتابی از سلوک و رفتار والدین نیست، بلکه بازتابی از فرامنِ والدین محسوب می‌شود. یک فرد بزرگسال ممکن است عملی متفاوت از آنچه بر زبان می‌آورد را انجام دهد، ولی آنچه در شکل‌گیری معیارهای اخلاقی کودک به حساب می‌آید، چیزی است که والد، با پشتوانه‌ی تهدیدها و هدایا، بر زبان جاری می‌کند. علاوه بر والدین، افراد مهم دیگر در جامعه نیز در شکل‌گیری فرامنِ کودک نقش دارند. مربیان و معلمین، واعظان مذهبی و مأمورین انتظامی و پلیس ـ در حقیقت تمام کسانی که در برابر کودک موضع قدرت اختیار کنند ـ می‌توانند عملکردی همانند نقش والدین داشته باشند
sabermousazadeh
داروین انسان را به عنوان یک حیوان قلمداد کرد. فخنر ثابت کرد که نه تنها ذهن انسان خارج از محدوده و قلمرو علم نیست، بلکه می‌توان آن را در آزمایشگاه بررسی و با دقت اندازه‌گیری کرد. اما فیزیک نوین امکان شکل‌گیری نظریه‌ای افراطی‌تر را درباره‌ی انسان فراهم کرد. این دیدگاهی است که انسان را یک نظام انرژی می‌داند و از همان قوانین فیزیکی که به کف صابون و حرکت سیارات نظم می‌بخشد، تبعیت می‌کند.
AmirHossein

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۲۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۵۲۷-۲۰-۹‬‬‬
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۲۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۵۲۷-۲۰-۹‬‬‬