با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرهنگ و هویت: تاریخ، نظریه و کاربرد انسان‌شناسی روان‌شناختی

دانلود و خرید کتاب فرهنگ و هویت: تاریخ، نظریه و کاربرد انسان‌شناسی روان‌شناختی

۴٫۴ از ۵ نظر
۴٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرهنگ و هویت: تاریخ، نظریه و کاربرد انسان‌شناسی روان‌شناختی  نوشته  محسن ثلاثی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فرهنگ و هویت: تاریخ، نظریه و کاربرد انسان‌شناسی روان‌شناختی

«فرهنگ و هویت» نوشته‌ی چارلز لیندولم استاد انسان‌شناسی در دانشگاه بوستون آمریکا و ترجمه محسن ثلاثی استاد بازنشسته‌ی انسان‌شناسی دانشگاه تهران است. این کتاب به تاریخ، نظریه و کاربرد انسان‌شناسیِ روان‌شناختی می‌پردازد. این کتاب برای پاسخ دادن به این پرسش‌های دشوار، موادی را از سه انگاره بزرگ و گاه متناقض وضعیت بشری بیرون می‌کشد: یکی انگاره انسان‌شناختی، که داده‌های مردم‌نگاری گردآوری شده از فرهنگ‌های گوناگون را تحلیل و تفسیر می‌کند؛ دیگری انگاره جامعه‌شناختی، که سازمان‌های اجتماعی و ساختارهای نهادی قدرت را با هم مقایسه می‌کند؛ و سه دیگر، انگاره روان‌شناختی، که به بررسی حالت‌های ذهنی افراد می‌پردازد. هدف کلی در این کتاب، توصیف و مشارکت در کوشش برای درهم نوردیدن مرزهای رشته‌ای و تأسیس نظریه یکپارچه‌ای از تجربه بشری است. برای رسیدن به این هدف، چکیده‌ای از بحث‌های بنیادین در باره رابطه میان هدف شخصی و جمعی در اندیشه غربی در کتاب مطرح می‌شود. سپس، توضیح داده می‌شود که تحقیق‌های میان‌فرهنگی در این مباحث چه نقشی داشته‌اند و یافته‌های این پژوهش‌ها با مسائل کنونی در باره ماهیت خودشناسی، ادراک، شناخت، عاطفه و تجربه عشق و اجتماع چه ارتباطی داشته‌اند. در جریان این بررسی، نویسنده هرجا که توانست است، چشم‌اندازها و تبیین‌های انتقادی خودش را نیز ارائه می‌دهد. هدف از انجام این کار، یافتن پاسخی نهایی برای این پرسش‌ها نیست بلکه تحریک بحث و استدلال هرچه بیش‌تر است. یک رشته تحقیقی اگر همه‌چیز را پایان‌یافته انگارد و چیزی برای بحث بیش‌تر باقی نگذارد، رشته‌ای مرده است؛ همچنان‌که خوانندگان این کتاب درخواهند یافت، انسان‌شناسیِ روان‌شناختی، امروزه به راستی بسیار دور از این وضعیت است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
محمود
۱۳۹۹/۰۹/۰۳

ترجمه خوب و قابل فهم بود. اما من به دو دلیل بیشتر از چهل صفحه از کتاب نخواندم. دلایل را ذکر می‌کنم تا شاید مفید واقع شد. یک، اینکه کتاب حداقل تا جایی که من مطالعه کردم به شدت بر

- بیشتر
حسین
۱۴۰۰/۰۸/۰۴

کتاب خواندنی هست

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۴۱-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۷۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۴۱-۶

تجربه بهتر در اپلیکیشن