با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کین‌توزی

دانلود و خرید کتاب کین‌توزی

۴٫۸ از ۸ نظر
۴٫۸ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کین‌توزی  نوشته  ماکس  شلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کین‌توزی

«کین‌توزی» نوشته ماکس شلر(۱۹۲۸-۱۸۷۴)، از فیلسوفان برجسته سده بیستم است. یکی از گیراترین نوشته‌های اولیۀ ماکس شلر که با وجوه غیرعقلانی و اعماق عاطفی آدمیان دست‌وپنجه نرم می‌کند، این تحقیق او دربارۀ کین‌توزی به سال ۱۹۱۴ است، پدیده‌ای که بیش از پیش معرّف روح عصر مدرن گردیده است. برخلاف تصّور سنّتی از عقلانیتِ انسان‌بودن، او استدلال کرد که انسان‌بودن اوّلاً به معنای «شخص» بودن است و تعریف سنتی انسان به منزلۀ «حیوان ناطق» نمی‌تواند اعماق و قوای عواطف بشر را دربرگیرد. هرچه باشد، هر شخصی برای خود عواطف، عکس‌العمل‌های عاطفی، انگیزه‌ها، و انواع بی‌شماری از احساس‌های مخصوص به خود دارد. در حقیقت، هرکسی در سویدای وجودش رازهایی آن‌چنان ژرف، خصوصی، و سربه‌مهر دارد که به نظر می‌رسد هرگز نمی‌توانیم آن‌ها را با دیگران درمیان بگذاریم؛ وانگهی، اشخاص می‌توانند به راحتی از اعتراف به آن‌ها نزد خود شانه خالی کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
حسین رسولی
۱۳۹۸/۰۶/۰۹

هر چه در باب کیفیت بالا و اهمیت این کتاب بگویم، کم گفته‌ام. اولین بار در مصاحبه دکتر صنعتی (روانکاو) اسم این متن را شنیدم و هنگامی که آن را مطالعه کردم فورا متوجه شدم فرهنگ ایران بر اساس «کین‌توزی»

- بیشتر
حسین
۱۳۹۹/۰۴/۰۵

یکی از بهترین و مهمترین کتابایی است که تا حالا خوندم. کاش کتاب هایی دیگر از ماکس شلر برای مطالعه قرار بدهید

کاربر ۱۹۱۵۳۵۱
۱۳۹۹/۰۸/۲۱

به نظرم ترجمه خیلی بد بود، انگار کلمه به کلمه معنی شده بعد هم بهم چسبونده شده، سنگین و سخت و گاها غیر قابل درک

سجاد شیری
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

تقریبا در تمام عمر کتابخوانی م ، هر کتابی که اسم صالح نجفی در آن آمده بدون فکر میخرم و می‌خوانم . شاید برخی ایراد بگیرند اما من یکی خوب معیاری را انتخاب کرده ام

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
فریدریش نیچه در دورانی می‌زیست که دقیقاً همین صورت‌بندی‌ها و محصولات افراطی «بشردوستی مدرن» رفته‌رفته توجه و تحسین همگان را برمی‌انگیخت. این امر مبارزۀ او را علیه کل این جنبش تبیین می‌کند. به همین دلیل به عقیدۀ ما او در تفسیر این ایده محق است، و به‌ویژه در تفسیر روندی که در طی آن این ایده __ اما نه ایدۀ مسیحی عشق __ به منزلۀ انباشت تاریخی کین‌توزی، که از خلال سنت رشد می‌کند، در جنبش اجتماعی مدرن بسط یافت. او به‌حق در این ایده علامت و تجلّی زندگی روبه‌زوال را می‌بیند. جنبش بشردوستانه در ذات خود نمودی است از کین‌توزی.
کاربر ۲۰۰۴۹۴۴

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۵۹۳-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۲۲۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۵۹۳-۷