با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب راز پرونده مختومه اثر آگاتا کریستی

دانلود و خرید کتاب راز پرونده مختومه

۴٫۳ از ۳۶ نظر
۴٫۳ از ۳۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راز پرونده مختومه  نوشته  آگاتا کریستی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راز پرونده مختومه

«راز پرونده مختومه» نوشته آگاتا کریستی(۱۹۷۶- ۱۸۹۰)، نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی است. در بریده ای از کتاب می‌خوانیم: در زندگی تمام بزرگ‌مردان هم لحظه‌هایی از عجز و ناتوانی وجود دارد. شاید به همین دلیل گفته‌اند: «حنای دلیرترین و شجاع‌ترین مردان هم برای نوکران خصوصیشان رنگ ندارد.» پوارو، با خود گفت باید در ادامه این جمله اضافه کرد: «کم‌تر مرد شجاعی پیدا می‌شود که بتواند در مقابل دندانپزشکش قد علم کند!» هرکول پوارو که خونسردانه با خشن‌ترین و بی‌رحم‌ترین تبهکاران و جنایتکاران دست و پنجه نرم کرده بود، به خودش مغرور، و مطمئن بود در مقایسه با خیلی از مردان تنومند، قوی و ورزیده دل و جرئت بیش‌تری دارد و در این مورد به‌خصوص، خودش را از خیلی‌ها برتر می‌دانست... ولی حتا در زندگی آدم شجاع و بی‌باکی مثل هرکول پوارو، لحظاتی وجود داشت که عجز و ناتوانی سرتاپای وجودش را فرا می‌گرفت و خود را به تمامی خوار و خفیف احساس می‌کرد. مثل امروز در مطب آقای دکتر مورلی، یکی از سرشناس‌ترین دندانپزشکان لندن، که جثه و هیکلش شاید نصف هرکول پوارو هم نمی‌شد، حس می‌کرد پاهایش آن‌قدر ضعیف شده که به سختی می‌تواند هیکلش را تحمل کند. نگاهی به صندلی دندانپزشکی انداخت و بدنش به لرزه درآمد. گویی به صندلی اعدام خیره شده باشد، مانند مرده متحرک به طرفش روان شد... هرکول پوارو قهرمان شکست‌ناپذیر مبارزه با تبهکاران، از صندلی بی‌جان و بی‌تحرک دندانپزشکی می‌ترسید؛ خیلی هم می‌ترسید! هرکول پوارو نفس عمیقی کشید و سرش را روی هد رست جابجا کرد و با حالت قربانی‌ای که دیگر اراده‌ای ندارد، در انتظار برنامه‌های دکتر مورلی، به شمارش ثانیه‌ها پرداخت. ثانیه‌هایی که هر یک به نظرش قرنی به طول می‌انجامید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۵)
zahra🌿
۱۳۹۷/۰۶/۰۸

اولین کتابی هست که از اگاتا کریستی خوندم. خیلـــــــــــــــــــــــــــــــــــی عالی در ضمن در مورد قلم ایشون باید بگم نوع داستاناش اینطوریه؛ یه اتفاق و رخداد های بعدش رو با جزئیات مهمش تعریف میکنه، بعد عکس العمل شخصیتا و حرفایی که توی بازجویی زدن

- بیشتر
هرکول پوآرو
۱۳۹۹/۰۶/۱۷

مگه از ملکه جنایت کتاب بد هم می شه انتظار داشت

نفیسه
۱۳۹۹/۰۳/۳۰

خیلی عالی مثل همه کتابهای دیگرش

Fatemeh Ka
۱۳۹۹/۰۵/۲۵

آگاتای خاص و تکرارنشدنی! کار زیادخوندم ازش و همشونم جذاب. اینم خوب و داستان پردازی عالی! تمومی نداره جذابیت کتاب هاش برام.

kingra
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

کلا به آثار آگاتا کریستی علاقه دارم و این کتاب یکی از جذاب ترین داستانهایی بود که من خوندم.

ehsan
۱۳۹۶/۰۱/۰۹

البته اسم اصلی این کتاب هست one, two bukle my shoe . که در نسخه تلویزیونی به"یک، دو سنگک کفشمو بردار" ترجمه شده بود. کلا تلاش مترجمان و ناشران ایرانی برای تغییرات اساسی در نام کتابها رو درک نمیکنم.

- بیشتر
کتاب خوان
۱۳۹۹/۰۳/۳۱

کتاب بسیار جذاب

Tanghim
۱۳۹۹/۰۳/۲۶

آگاتا کریستی بی نظیر ، یک داستان عالی

فاطمه
۱۳۹۹/۰۳/۱۴

به عنوان اولین تجربه مطالعه رمان جنایی باید بگم که واقعا جالب بود.

barana
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

کتاب مثل بقیه کتابها عالی بود فقط چند سال پیش خونده بودم دوباره خریدمش خخخ

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
«دختره باید مقاومت کند و گول حرف‌های پسره را نخورد. حتا مردها هم از دخترهای ضعیف خوششان نمی‌آید. باید آن‌قدر مقاومت از خود نشان دهد تا سرانجام پسره به ازدواج راضی شود
منطق و شعور اجتماعی است که در نهایت برنده می‌شود و هیچ نیرویی قادر نیست جلوی آن را بگیرد.
«دنیا مال شما جوانان است؛ دنیای جدید، زندگی جدید و فردای بهتر. همه به شماها تعلق دارد. قدر جوانی و قدر همدیگر را بدانید. ولی خواهش می‌کنم در این دنیایی که می‌خواهید برای خودتان بسازید، یا شاید هم ساخته‌اید، سعی کنید به موازات آزادی و آزادیخواهی، رحم و شفقت را هم در انسان‌ها و به‌خصوص در فرزندانتان به وجود بیاورید. باور کنید، تنها خواهشم همین است که عرض کردم.»
«دلمان را به چه دولتی خوش کرده‌ایم! به فکر هیچی نیستند؛ ضعف و ناتوانی را از حد گذرانده‌اند و دچار حماقت و ندانم‌کاری مطلق شده‌اند.
اتاق انتظار به بهترین وجه مبله و تزیین شده بود، با وجود این، از نظر پوارو به طرز توصیف‌ناپذیری غم‌انگیز بود.
در ضمن تا یادم نرفته، توصیه می‌کنم، زیاد به مغزتان فشار نیاورید، چون خیلی کوچک است و طاقت فشار زیاد را ندارد.
مردها وقتی به زنی علاقه‌مند می‌شوند، اغلب سعی می‌کنند خودشان را در حد انتظارهای زن محبوبشان نشان بدهند.» پوارو آهی کشید و به این منطق غیر واقعی دوشیزه گلادیس نویل پاسخی نداد. منطقی که منشاء آن عارضه مسری فانتزی فکر کردن و خیال‌پروری خاصی بود که به صورت اپیدمی بین دختران جوان و عاشق شیوع داشت. پوارو به این موضوع واقف بود که تمام دختران عاشق گمان می‌کنند نفوذ بسیاری روی عشاق خود دارند و عشاقشان هم سعی می‌کنند در راستای انتظارهای آن‌ها قدم بردارند. موضوعی که ثابت شده خیال خامی بیش نیست و حتا یک در هزار هم حقیقت ندارد.»
آدم تا وقتی ارزش پول را نمی‌داند، زندگی بسیار راحتی دارد و اعصابش هم خیلی راحت است. ولی همین‌که فهمید پول یعنی چه و چه کارها که با پول نمی‌تواند بکند، تمام افکارش دگرگون می‌شود
متأسفانه در دورانی زندگی می‌کنیم که انگشت رو هر کسی می‌گذارید، مسئله خاصی نگرانش کرده و می‌نالد.»
هرکول پوارو که خونسردانه با خشن‌ترین و بی‌رحم‌ترین تبهکاران و جنایتکاران دست و پنجه نرم کرده بود، به خودش مغرور، و مطمئن بود در مقایسه با خیلی از مردان تنومند، قوی و ورزیده دل و جرئت بیش‌تری دارد و در این مورد به‌خصوص، خودش را از خیلی‌ها برتر می‌دانست... ولی حتا در زندگی آدم شجاع و بی‌باکی مثل هرکول پوارو، لحظاتی وجود داشت که عجز و ناتوانی سرتاپای وجودش را فرا می‌گرفت و خود را به تمامی خوار و خفیف احساس می‌کرد. مثل امروز در مطب آقای دکتر مورلی، یکی از سرشناس‌ترین دندانپزشکان لندن، که جثه و هیکلش شاید نصف هرکول پوارو هم نمی‌شد، حس می‌کرد پاهایش آن‌قدر ضعیف شده که به سختی می‌تواند هیکلش را تحمل کند. نگاهی به صندلی دندانپزشکی انداخت و بدنش به لرزه درآمد. گویی به صندلی اعدام خیره شده باشد، مانند مرده متحرک به طرفش روان شد... هرکول پوارو قهرمان شکست‌ناپذیر مبارزه با تبهکاران، از صندلی بی‌جان و بی‌تحرک دندانپزشکی می‌ترسید؛ خیلی هم می‌ترسید!

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۰۲-۷
تعداد صفحات۴۵۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۰۲-۷