با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهی برای رهایی

دانلود و خرید کتاب راهی برای رهایی

۴٫۲ از ۶ نظر
۴٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهی برای رهایی  نوشته  داوود  نوابی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب راهی برای رهایی

«راهی برای رهایی» نوشته فرانسوا موریاک(۱۹۷۰-۱۸۸۵)، نویسنده فرانسوی برنده جایزه نوبل ادبیات است. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «برای چه سعی می‌کنی بگویی که درست را یاد گرفته‌ای؟ می‌بینی که بلد نیستی! حفظش کرده‌ای هان! راست می‌گی؟» صدای سیلی بلند شد. «برو بالا توی اتاقت و تا موقع شام نبینمت!» پسرک دستش را روی گونه‌اش گذاشت آن طور که گویی فکش خرد شده باشد: «اوخ. خ. خ! خیلی دردم آمد! (با این عمل می‌خواست امتیازی کسب کند.) به مامی می‌گم!» پل از روی خشم بازوی نحیف پسرش را گرفت. سیلی دیگری به او زد و گفت: «به مامی می‌گی؟ خوب این را به کی می‌گی؟ حتماً از این هم به پدرت شکایت خواهی کرد؟ ده یاالله، زود باش برو بگو، منتظر چی هستی؟» زن، پسر را به طرف راهرو هُل داد، در را بست دوباره آن را باز کرد تا کتاب و دفترچه‌های او را بیرون بیندازد. پسر درحالی‌که روی زمین خم شده بود و همچنان گریه می‌کرد کتاب و دفترچه‌هایش را جمع کرد. بعد ناگهان سکوت برقرار شد. به زحمت در تاریکی صدای فخ‌فخی شنیده می‌شد. حالا دیگر بساطش را جمع کرده بود. زن به صدای پای پسر که کم‌کم دور می‌شد گوش می‌داد. البته که به اتاق پدرش پناه نخواهد برد. چون در حال حاضر مادربزرگش «مامی» برای کار نوۀ خود پیش آموزگارش رفته بود، حتماً به آشپزخانه پیش فرولن به شکایت خواهد رفت. حتماً حالا دیگر دارد ته ماهیتابه‌ای را لیس می‌زند. «از اینجا می‌بینمش...» وقتی که پل به پسرش فکر می‌کرد چیزی که به‌یاد می‌آورد زانوهای استخوانی، ران‌های ضعیف و لاغر و جوراب‌های روی کفش برگشته‌اش بود. مادر به این موجودِ کوچکِ بیرون آمده از او و به چشمان درشت بی‌رنگش هیچ توجّهی نداشت. در عوض از این دهان همیشه‌باز کودکی که بد نفس می‌کشید و لب زیرین کمی آویختۀ او -کمتر از مال پدرش- بیزار بود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Dentist
۱۳۹۶/۰۶/۰۳

داستان درمورد پسربچه ی عقب افتاده ایه که مادرش هیچ علاقه ای بهش نداره، مدام تحقیرش میکنه و اون رو از خودش میرونه. زنی که به طمع موقعیت اجتماعی و پول، همسر مردی میشه که مشکلات ذهنی داره و حاصل

- بیشتر
rain_88
۱۳۹۹/۱۰/۰۵

رمانی غمیگن،تراژیک و انسانی من رو به فکر فرو برد ، غمگینم کرد یک غم انسانی...

tba
۱۳۹۵/۱۰/۱۵

عالی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۷۱۴۱-۵۸-۸‬
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۷۱۴۱-۵۸-۸‬