با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دری در دیوار

دانلود و خرید کتاب دری در دیوار

۴٫۴ از ۵ نظر
۴٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دری در دیوار  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دری در دیوار

«دری در دیوار» دربردارنده ۳ داستان کوتاه از هِربرت جورج وِلز(۱۹۴۶-۱۸۶۶)، نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است. داستان‌های او رویکردی علمی-تخیلی دارند. اما نگاه حاکم بر آنها سرگرمی نیست. بلکه هدف اصلی او بهره‌گرفتن از این سبک برای آفرینش و تخیل بیشتر برای نمایاندن احساسات درونی انسان است. در بریده‌ای از داستان «دری در دیوار» می‌خوانیم: «حدود سه ماه قبل، در غروبی رمزآلود، لایونل والاس داستان دری در دیوار را برایم بازگو کرد. در آن زمان از منظر او این داستانی واقعی بود. او این مطلب را با چنان سادگی و بی‌پیرایگی برایم تعریف کرد که چاره‌یی جز باور‌کردن حرف‌هایش نداشتم. اما امروز صبح در آپارتمان‌ام با نظری متفاوت از قبل از خواب برخاستم؛ همان‌طور که روی تخت‌ام دراز کشیده‌ بودم و چیزهایی را که برایم گفته بود، به یاد می‌آوردم، با از بین‌رفتن لحن رازآلود و البته دوستانه‌اش، پیراستن ماجرا از آن‌چه که آن هنگام بر آن تمرکز کرده بودیم، سایه‌یی که روی میز روشن مقابل‌مان افتاده بود، جو زودگذری که ما را دربرگرفته بود، دسر و لیوان‌ها و دستمال‌های غذایی که استفاده کردیم، همه‌ی این‌ها باعث شده بود تا وارد دنیایی روشن و کوچک شویم که ما را از واقعیت‌های روزمره بریده بود. و اکنون به‌وضوح می‌توانم ببینم که این چیزها واقعا باورنکردنی است. با خودم گفتم: «سردرگم بود، اما چه‌قدر خوب این کار را انجام داد!...این چیزی نبود که من از او انتظار داشتم، در مقایسه با سایرین که اغلب به خوبی می‌توانند خوب از عهده‌ی چنین کارهایی بربیایند.» بعد از این‌که از تخت بیرون آمدم و مشغول نوشیدن چای صبحانه‌ام بودم، ناگهان متوجه شدم که به‌صورت ناخودآگاه در تلاش هستم تا چاشنی واقعیت را به خاطرات غیرممکن‌اش که باعث تحیرم شده است، با فرض این‌که آن‌ها به همان شیوه‌یی که نقل شده است، اتفاق افتاده باشد، بیافزایم. اما واقعا نمی‌دانم باید از چه کلماتی برای نقل‌قول تجربیاتی که بیان آن‌ها غیرممکن است، بهره ببرم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
ماراتن
۱۳۹۷/۱۲/۲۱

پروانه ‌ها را خواندم، داستانی زیبا از در غلطیدن روان انسان به درون تاریکی جنون و پریشانی، جنونی که گویی انتقام روزگار است از انسانی ستمکار.

کاوه
۱۳۹۵/۰۸/۲۸

یکی از بهترین کتابهای این مجموعه است.در بهشت 3 بار در طول زندگی یک مرد برایش گشوده می شود و ...

y.n
۱۳۹۶/۰۱/۱۵

عااااالیه😍

afshar
۱۳۹۵/۰۸/۲۷

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
حالا هاپلی در حال گذراندن باقی‌مانده‌ی روزهای عمرش در یک اتاقی خالی است؛ درحالی‌که هم‌چنان از پروانه‌یی که هیچ‌کس نمی‌تواند ببیند می‌ترسد. دکتر تیمارستان آن را توهم می‌نامد، اما هاپلی هنگامی‌که در وضعیت عادی قرار دارد و می‌تواند سخن بگوید، آن را روح پاوکینز خطاب می‌کند؛ یک نمونه‌ی منحصربه‌فرد و با ارزش که به‌دست‌آوردن‌اش سخت است.
ماراتن

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک‭‬‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۱۰-۶
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک‭‬‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۱۰-۶