با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار ساکنان کره‌ ماه

دانلود و خرید کتاب صوتی اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار ساکنان کره‌ ماه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار ساکنان کره‌ ماه  نوشته  پل زیندل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار ساکنان کره‌ ماه

کتاب صوتی اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار ساکنان کره‌ ماه نمایشنامه‌ای از پل زیندل است که با ترجمه شهرام زرگر منتشر شده است. این نمایشنامه داستان زندگی دختری به نام تیلی است که با مادر آشفته و خواهری مبتلا به صرع زندگی می‌کند و نقطه روشن زندگی‌اش، پروژه‌ علمی است که به بررسی اثر پرتوهای گاما بر روی گل‌ها می‌پردازد. 

نشر صوتی آوانامه نسخه صوتی این اثر را با صدای مریم پاک ذات، مهرانه امروانی، آنالی طاهریان و آزاده رادمهر منتشر کرده است.

پل زیندل در سال ۱۹۷۱ موفق شد تا جایزه پولیتزر نمایشی را برای این اثر از آن خود کند. این در حالی است که کتابش یک سال قبل برنده جایزه نمایشنامه حلقه منتقدین نیویورک شده بود.

درباره کتاب صوتی اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار ساکنان کره‌ ماه

تیلی، دختر نوجوانی که در فضایی شبیه به دیوانه خانه همراه با بئاتریس، مادر عجیب و غریب و خواهرش زندگی می‌کند. خواهرش صرع دارد و مادر هم با وجود رفتارهای عجیب و غریبش، با وجود تلخی و سنگدلی که از خود نشان می‌دهد، خواهاش عشق دخترش است. در این میان، تیلی تمام انرژی‌اش را بر روی پروژه علمی‌اش متمرکز کرده است و سعی می‌کند در این آشوب و آشفته بازار، آرزوهایش را زنده و درخشان نگه دارد. پروژه‌ای که او در دست دارد، به بررسی اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار می‌پردازد.

پل زیندل درباره نوشتن نمایشنامه اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار ساکنان کره‌ ماه اینطور گفته است: «به گمان خودم این نمایشنامه یک شرح حال است؛ زیرا هروقت اجرایی از آن را می‌بینم، بیش از هر کس دیگری از تماشاگران، می‌خندم و گریه می‌کنم؛ می‌خندم، چون نمایشنامه همیشه مرا به یاد نقشه‌ها و برنامه‌های دیوانه‌وار و سرخوشانه مادرم برای کسب ثروتِ یک‌شبه می‌اندازد ــ انبوهی از نقشه‌ها و طرح‌ها که تمامشان نتوانسته‌اند در نمایشنامه مجالی برای بروز پیدا کنند. اما اشک‌های من به چند سال پیش از نوشتن نمایشنامه برمی‌گردد؛ به زمانی که به خانه مادری برگشتم و فهمیدم که او بیش از چند ماه دیگر زنده نخواهد بود. او از این موضوع اطلاعی نداشت. ما آن ‌قدری فرصت داشتیم تا تفاهمی را که طبیعت مُصِر است بعد از نوجوانی بین پسرها و والدین وجود نداشته باشد تجربه کنیم. در مدت آن اوقاتِ سرشارِ پیش ‌از مرگِ او، ما همچون دو دوست با یکدیگر صمیمی بودیم.»

منتقد آمازون (Amazon Review) بعد از خواندن این اثر درباره آن اینطور گفته است: «این نمایشنامه جزو آن نمایشنامه‌هایی است که شما را تا مدت‌ها پس از خواندن آن رها نمی‌کند.»

کتاب صوتی اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار ساکنان کره‌ ماه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی اثر پرتوهای گاما بر روی گل های همیشه بهار ساکنان کره‌ ماه می‌تواند تجربه لذت‌بخشی را برای تمام دوست‌داران ادبیات نمایشی رقم بزند. 

درباره پل زیندل

پل زیندل، ۱۵ می ۱۹۳۶ متولد شد. او از دوران نوجوانی به نوشتن نمایشنامه علاقه‌مند بود و اولین اثرش را هم در دوران دبیرستان نوشت. اما در دانشگاه در رشته شیمی تحصیل کرد و مدت‌ها به عنوان استاد شیمی فعالیت می‌کرد.

گذراندن دوره نویسندگی خلاقی که زیر نظر ادوراد البی، نویسنده مشهور، برگزار می‌شد، به نقطه عطفی در زندگی او بدل شد. پس از آن البی به حامی و مشوق اصلی او تبدیل شد. او بیش از پنجاه کتاب نوشت که اکثر آن‌ها برای کودکان و نوجوانان است. همچنین در سال ۱۹۷۱ مفق شد تا جایزه پولیتزر را از آن خود کند. 

پل زیندل ۲۷ مارس ۲۰۰۳ چشم از دنیا فروبست.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۱ ساعت و ۲۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۳٫۴ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۱ ساعت و ۲۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۱۳٫۴ مگابایت