با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هندرسون شاه باران

دانلود و خرید کتاب صوتی هندرسون شاه باران

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هندرسون شاه باران  نوشته  سال بلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هندرسون شاه باران

کتاب صوتی هندرسون شاه باران رمانی طنز و فلسفی نوشته سال بلو با ترجمه مجتبی عبدالله نژاد است. این کتاب داستان مردی است که همه چیز دارد، اما معنای زندگی را نمی‌داند و به دنبال آن سیر و سلوکی را آغاز می‌کند.

هندرسون شاه باران در میان صد رمان برتر قرن به انتخاب مدرن لایبرری (Modern Library)، مقام بیست و یکم را دارد. این اثر را با صدای گرم رضا عمرانی بشنوید. 

درباره کتاب صوتی هندرسون شاه باران

سال بلو در کتاب هندرسون شاه باران، داستان مردی به نام یوجین هندرسون را روایت می‌کند. او مرد ثروتمندی است و هرچیزی را که دیگران در زندگی آرزوی رسیدن به آن را دارند، دارد. خلاصه شیوه زندگی‌اش همان «رویای آمریکایی» است. پول و ثروت، خانواده و مقام اجتماعی و احترام. اما او چیزی فراتر از تمام این‌ها می‌خواهد. او به دنبال معنای زندگی می‌گردد. همان چیزی که در نهایت باعث می‌شود تا آدم‌ها کارهای عجیب و غریب انجام دهند یا دست به سفر و سیر و سلوک بزنند. 

در مورد یوجین هندرسون، هردوی این‌ها صدق می‌کند. او هم کارهای عجیب می‌کند و هم سیر و سفر را آغاز می‌کند. سراغ یادگرفتن موسیقی می‌رود. تصمیم می‌گیرد خوک پرورش بدهد و آخر هم دلش می‌خواهد خود کشی کند. اما چون این‌ها هیچکدام جواب او نیست، سفر را در پیش می‌گیرد. او آفریقا را انتخاب می‌کند. به آن‌جا می‌رود و روزهای طولانی، در میان مردمی از قبایل مختلف آفریقایی زندگی می‌کند ....

سال بلو، رمان هندرسون شاه باران را از میان کارهایش بیش از بقیه دوست داشت و نام آن را در صدر فهرست کارهای مورد علاقه‌اش قرار داده بود.

کتاب صوتی هندرسون شاه باران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

هندرسون شاه باران، کتابی جذاب و تاثیرگذار برای تمام کسانی است که به کتاب‌های فلسفی و داستان‌هایی علاقه دارند که درباره زندگی و معنای آن صحبت می‌کنند. 

درباره سال بلو 

سال بلو نویسنده مشهور و پرافتخار امریکایی کانادایی است. او برنده جایزه نوبل ادبیات، پولیتزر و سه نشان ملی هنر امریکا است. او جایزه نوبل را برای درک شرایط انسانی و بررسی موشکافانه فرهنگ معاصر برد و پولیتزر ۱۹۷۵ را برای رمان هدیه هومبولت. سه جایزه ملی هنر آمریکا را هم به خاطر کتاب‌های ماجراهای اوگی مارچ، هرتزوگ و آقای سملر به دست آورد.

سال بلو در رشته جامعه‌شناسی تحصیل کرد و سال‌ها در دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌کرد. در دوران جنگ جهانی دوم به نیروی دریایی پیوست و در همان دوران خدمت در نیروی دریایی اولین رمان خود، مرد معلق، را نوشت. رمان دیگر او هرتزوگ نام دارد که در سال ۱۹۶۴ عنوان پرفروش‌ترین کتاب آمریکا را از آن خود کرد. آثار او به طور کلی از جوهر وجودی انسان، تجربه مهاجران و یهودیان و تحولات طبقاتی و اجتماعی در آمریکای قرن بیستم صحبت می‌کند و در نوشته‌هایش به فردیت و هویت بشر اهمیت می‌دهد. 

سال بلو را یکی از برجسته‌ترین راویان اوضاع اجتماعی ایالات متحده در دوران پس از جنگ می‌دانند، چرا که در نوشته‌هایش همیشه در تلاش بود تا چیزی را از میان بردارد که خود از آن به عنوان کم‌رنگ‌شدن ارزش‌های اجتماعی یاد می‌کند.

درباره رضا عمرانی 

رضا عمرانی، بازیگر تئاتر، کارگردان رادیو تئاتر، بازیگر،کارگردان و گوینده رادیو است و در حال حاضر به عنوان مشاور هنری و مدیر تیم تولید شرکت تولید کتاب صوتی ماه آوا فعالیت می‌کند. او برادر علی عمرانی، بازیگر تئاتر و سینما و گوینده رادیو است. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۶ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۹۸۴٫۸ مگابایت
زمان۱۶ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۹۸۴٫۸ مگابایت