با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا اثر امیر لاهوتی

دانلود و خرید کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

۴٫۳ از ۱۸۱ نظر
۴٫۳ از ۱۸۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا  نوشته  امیر لاهوتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

کتاب انسان در جستجوی معنا اثر زیبا و خواندنی ویکتور فرانکل‌، روانپزشک اتریشی است. ویکتور فرانکل این اثر را بر اساس تجربیاتش از کار در اردوگاه‌های کار اجباری نوشته است. 

کتاب انسان در جستجوی معنا را با ترجمه‌ی امیر لاهوتی و صدای میلاد میرزایی بشنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

ویکتور فرانکل در طول دوران زندگی‌اش مدتی را در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و داخاو گذراند. او در این دوران پدر، مادر، برادر و همسرش را از دست داد. او و خواهرش تنها کسانی بودند که توانستند از این مهلکه نجات پیدا کنند. ویکتور فرانکل در طول آن مدت تجربیات وحشتناکی مانند گرسنگی، سرما، بی‌رحمی و خشونت را از سر گذراند. اما با این حال به دنبال معنایی برای زندگی می‌گشت چون زندگی را شریف و ارزشمند می‌دانست. کتاب انسان در جستجوی معنا نتیجه‌ی تلاش‌های او برای یافتن هدف زندگی است. این کتاب دو بخش دارد. یک بخش به این تجربیات او در اردوگاه‌ها می‌پردازد و بخش دیگر کتاب، تجربه‌ سال‌های کار در مطبش به عنوان روان‌پزشک است. 

ویکتور فرانکل معتقد بود که برای هر انسان باید وظیفه یا رسالتی وجود داشته باشد که دلش بخواهد زندگی‌اش را برای آن صرف کند. فرانکل اگزیستانسیالیست بود و واژه «هستی نژندی» را در مورد اختلال عاطفی ابداع کرد. او اختلال عاطفی را حاصل عدم توانایی فرد در یافتن معنا برای زندگی می‌دانست. با مطالعه‌ی کتاب انسان در جستجوی معنا، و سیر داستانی که پیش می‌گیرد، متوجه اهمیت وجود این هدف در زندگی هر فردی می‌شویم. 

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن نسخه‌ی صوتی کتاب انسان در جستجوی معنا برای تمام افرادی که معنا و رسالت زندگی‌شان را گم کرده‌اند، مفید و لذت‌بخش خواهد بود.

درباره‌ی ویکتور فرانکل 

ویکتور فرانکل با نام کامل ویکتور امیل فرانکل در ۲۶ مارس ۱۹۰۵ در وین به دنیا آمد. فرانکل یکی از بازماندگان اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و داخاو است. او روانپزشک و عصب‌شناس اتریشی بود که به دلیل یهودی بودن، سال‌ها در اردوگاه‌های کار اجباری، زندانی بود. فرانکل پدر و مادر، نامزد و برادرش را در اردوگاه‌های کار اجباری از دست داد و همین به او انگیزه‌ای داد تا معنایی برای زندگی کردن پیدا کند. بعدها، با آزمایش این طرح بر روی مراجعانش، معنادرمانی را طراحی کرد. ویکتور فرانکل مدتی بعد از جنگ جهانی دوم سخنرانی در شهر وین داشت. بعد از مدتی این سخنرانی به یکی دیگر از کتاب‌های او یعنی انسان در جستجوی معنای غایی، تبدیل شده است. 

جملاتی از کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

ناگهان فریاد اضطراب مسافران به گوش رسید، «تابلو آشویتس». بله آشویتس، با شنیدن این نام نفس‌ها در سینه‌ها حبس شد. اتاق‌های گاز، کوره‌های آدم‌سوزی، و کشتار دسته‌جمعی. قطارآن چنان آهسته و با تأنّی در حرکت بود که گویی می‌خواست هراس را در دل مسافران پرورش دهد و لحظه‌های هراس‌انگیز نزدیک‌شدن به «آشویتس» را طولانی‌تر سازد.

اندک اندک در آن سپیده‌دم، دورنمایی از آن اردوگاه هراس‌انگیز نمایان گردید. با برج ساعت و نورافکن‌ها و ردیفی از سیم خاردار با برق فشار قوی و صف‌هایی دراز از زندانیان ژولیده و اندوهگین که در کوره‌راهی قدم می‌زدند و ما نمی‌دانستیم که به کدام سو در حرکت هستند. صدای گوشخراش سوت‌های فرمان و نعره‌ی نگهبانان گاه و بی‌گاه به گوش می‌رسید و ما از این فریادها هیچ سر در نمی‌آوردیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۵)
bluedream
۱۳۹۹/۰۹/۱۲

واقعا این کتاب هیچی کم نداشت.اما بدونید که با خوندنش غم عمیقی رو تجربه خواهید کرد.

ناسارا
۱۳۹۹/۰۶/۰۶

کتاب بسیار زیبا بود من کاملا غم و امید رو از این کتاب درک کردم. چقدر منطقی از رفتار ادمها حرف میزد . به دلم نشست

مسیح
۱۳۹۸/۰۸/۰۴

کتابی تلخ و عمیق و درخشان ، با ترجمه و روایتگری عالی❤

Makvan Asvad
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

کتاب بسیار پرمفهومی بود که شرایط یک آدم را در مکانهای دشوار توصیف میکرد و به راهکارهای راوانشناسانه در موردش میپرداخت کتاب در مورد مراکز کار اجباری آلمانهای نازی و رنج و آمال زندانیان را نشان میدهد گویندگی عالی بود و

- بیشتر
نيلوفر
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

کتابی که هدف به دنیا اومدن را باز گو میکنه که هدف انسان شناخت درد و از درد بیرون اومدن با معنا بخشی به آن

maryrad
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

من فایل صوتی کتاب رو دوبار گوش دادم و مطمئنم باز میرم سراغش، بخش اول با گوش دادن جذابه چون داستانِ اما بخش دوم کتابش رو داشته باشیم بهتره. من نت برداری کردم

حمید رضا شهبازی
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

من این کتاب رو پیشنهاد میکنم چرا که فرد رو به فکر فرو میبره و با لایه های درونی و روان ناشناخته انسان آشنا میکنه تا معنی زندگی رو از دید رنج کشیدن و نیاز انسان به رنج کشیدن برای

- بیشتر
نرگس
۱۳۹۸/۱۲/۰۸

کتاب جالبی است مخصوصا در این دوران نیاز است...

hossein zeinali
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

ترجمه رو درست انجام نداده خودشون روش جمله های مثل عزرائیل در تهران ... اضافه کردن کتاب رو نباید تغییر بدین

maryam
۱۳۹۸/۱۲/۱۶

هم کتاب هم گوینده عالی معنای زندگیو در خلال رنج ها به انسان یادآوری میکنه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۵۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۲۸٫۸ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۵۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۲۸٫۸ مگابایت