با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتابخانه عجیب

دانلود و خرید کتاب صوتی کتابخانه عجیب

۴٫۳ از ۴ نظر
۴٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی کتابخانه عجیب  نوشته  هاروکی موراکامی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی کتابخانه عجیب

«کتابخانه عجیب» هاروکی موراکامی جایی است که پاگذاشتن به آن یک‌بار و برای همیشه است؛ چون اگر درباره داشتن یا نداشتن کتابی از پیرمرد کتابدار سوال کنید، در میان کوهی از کتاب شما را زندانی خواهد کرد. داستان عجیب موراکامی درباره دانش‌آموزی است که به کتابخانه عمومی شهر می‌رود تا د‌رباره کتابی با موضوع نحوه جمع آوری مالیات در امپراتوری عثمانی از کتابدار سوال کند؛ اما پیرمرد کتابدار او در اتاقی تاریک زندانی می‌کند تا متن تمام کتاب‌های آنجا را حفظ کند و این تنها شرط خلاصی او است. مردی گوسفندنما در زندان به پسر هشدار می‌دهد با خواندن کتاب‌ها مغزش مثل خامه خوشمزه خواهد شد و پیرمرد کتابدار مغز او را خوهد خورد. دخترکی هم آنجا زندانبان است که پسر به او علاقه‌مند می‌شود. و با کمک او و مرد گوسفند نما نقشه فرار از دست پیرمرد را می‌کِشند ... موراکامی در این داستان عجیب سمبلیک با شخصیت‌های مرموز و پیچیده‌اش از تلاش انسان برای رهایی از بندهای دنیوی صحبت می‌کند، داستانی که در آن پسرک خواهان رهایی، حتی کفش‌هایش را هم از دست می‌دهد. «کتابخانه عجیب» ساختاری لابیرنت‌گونه برای خواننده ایجادمی‌کند که او را تا انتهای داستان می‌کشاند و با ایجاد روابط علت و معلولی منحصربه‌فردش، ساختارهای واقعی زندگی را دگرگون می‌کند. موراکامی پلی میان واقعیت و خیال می‌سازد و در بستر آن به پیام‌های اجتماعی و دغدغه‌های انسانی‌اش همچون تنهایی، فقدان،محبت و دوستی و تقابل خیر و شر نزدیک شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
علیمحمد فخریاسری
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

این کتاب را بخاطر علاقه ام به کتابخانه گرفتم. ولی داستان سطحی ای دارد. خیلی با داستان های ژاپنی نمیتونم ارتباط برقرار کنم. نویسنده داستان کوتاهی نوشته و به نظر من عنوان را خراب کرده. در صورتی که میتوانست ماجرای

- بیشتر
SHARA BI
۱۳۹۹/۰۱/۳۰

.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۵٫۶ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۵٫۶ مگابایت