با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب همه چیز بودن اثر امیلی واپنیک

دانلود و خرید کتاب همه چیز بودن

راهنمای آنان که هنوز نمی‌دانند می‌خواهند چه کاره شوند

۳٫۸ از ۱۸ نظر
۳٫۸ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب همه چیز بودن  نوشته  امیلی واپنیک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب همه چیز بودن

کتاب همه چیز بودن، نوشته امیلی واپنیک، راهنمایی است برای آنان که هنوز نمی‌دانند می‌خواهند چه کاره شوند.

درباره کتاب همه چیز بودن

کتاب همه‌ چیز بودن برای کسانی است که نمی‌خواهند فقط به یک موضوع بپردازند و از دیگر علایق‌شان دست بکشند. شاید بهتر است بگوییم این کتاب برای آدم‌های کنجکاو است؛ برای کسانی که با یادگیری چیزهای جدید و آفرینش و دگرگونیِ هویت، اشتیاق را تجربه می‌کنند.

شما مجبور نیستید یک چیز را انتخاب کنید! این همان راز بزرگی است که هیچ‎‌کس به شما نمی‌گوید. این کتاب به شما نشان می‌دهد که به ‌چه روش‌هایی می‌توانید شغلی بسازید که نه‌تنها پایدار و نتیجه‌بخش باشد، بلکه به شما اجازه دهد تا آنجا که دل‌تان می‌خواهد کشف و جست‌وجو کنید یا به‌عبارتی، چطور همه‌چیز باشید.

 این کتاب به شما چهار الگوی کاری با چهار رویکرد متفاوت معرفی می‌کند و کمک می‌کند موانع دست‌وپاگیر رسیدن به اهداف شغلی خود را پیدا و برطرف کنید.

خواندن کتاب همه چیز بودن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 کسانی که می‌خواهند برای خود شغلی انتخاب کنند که به نیازها و ارزوهایشان نزدیک باشد.

 بخشی از کتاب همه چیز بودن

سؤال اینجاست که حرفهٔ ایدئال برای فرد چندپتانسیلی کدام است؟ آیا باید معمار شویم، چون که استفاده از هر دو نیم‌کرهٔ مغز را ممکن می‌کند و هنر و علم را در هم می‌آمیزد؟ آیا چون مدیریت پروژه به ما اجازهٔ تمرکز همزمان بر چند موضوع را می‌دهد، انتخابی درست برای ما به شمار می‌رود؟ یا بهتر است به‌طور کلی اشتغال به‌شکل متعارف را کنار بگذاریم و به‌قصد بیشینه‌کردن آزادی و انعطاف‌پذیری، کارفرمای خودمان باشیم؟ متأسفانه مسیر حرفه‌ای یکتایی وجود ندارد که برای تمامی چندپتانسیلی‌ها ایدئال باشد. چندپتانسیلی‌های بسیاری به‌عنوان معمار، مدیر پروژه و کارآفرین زندگی‌های حرفه‌ای رضایت‌بخشی دارند، اما برای افراد بسیاری نیز این شغل‌ها انتخابی نامناسب خواهند بود. اشتراک ما کنجکاوی شدید دربارهٔ موضوع‌های متعدد است، اما چندپتانسیلی‌ها از یکدیگر بسیار متفاوت هستند و هر یک علاقه‌ها و ارزش‌ها و اولویت‌های خود را دارند.

در حین مصاحبه‌هایی که برای نوشتن این کتاب انجام داده‌ام به این حقیقت تلخ پی برده‌ام که چندپتانسیلی‌های خوشحال را در هر نقش و هر صنعتی می‌توان یافت، گاهی حتی در نمود ظاهری تخصص‌گرا؛ برای مثال، ممکن است خلبانی تخصص‌گرا به نظر بیاید، اما در تصویر بزرگ‌تر خواهید دید که او درعین‌حال فیلم‌ساز و فعال اجتماعی است. طراح فنی معماری را در نظر بگیرید که سابقهٔ تدریس حرفه‌ای دارد و درنهایت رستورانی افتتاح خواهد کرد. اگر در میهمانی از این فرد بپرسند «چه‌کار می‌کنی؟» او ممکن است چنین پاسخ بدهد که «من طراح فنی معماری هستم». شاید در آن لحظه فکر کنید او تمرکز کاری نسبتاً محدودی دارد، اما وقتی تمامی حقایق در دسترس‌تان باشد، درمی‌یابید که آن شخص درواقع چندپتانسیلی‌ای است که به‌طور متوالی از علاقه‌هایش عبور می‌کند.

مسئله اینجاست: اگر چندپتانسیلی‌ها توانایی رشد در شغل‌های بی‌شماری را دارند و آنچه برای یک نفر جواب می‌دهد الزاماً برای دیگری جواب نمی‌دهد، پس برای طراحی حرفه‌های‌مان باید از کجا شروع کنیم؟ برای پاسخ به این پرسش با صدها چندپتانسیلی که اظهارِ خوشحالی و آسایش مالی می‌کردند نظرسنجی‌ها و مصاحبه‌هایی ترتیب دادم. می‌خواستم بدانم آنان چطور از پسش برمی‌آیند. با اینکه شرکت‌کنندگان در نظرسنجی‌ها و مصاحبه‌ها حرفه‌های بسیار متفاوتی داشتند، چند شباهت مهم داشتند؛ همهٔ آن‌ها زندگی‌هایی را طراحی کرده بودند که برای‌شان سه جزء مشترک فراهم می‌کرد: پول و معنا و تنوع (هر یک از آنان به‌تناسب نیاز خودش به این موارد دسترسی داشت).


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
یگانه رحیمی
۱۴۰۰/۰۲/۲۷

کتاب در مورد چند پتانسیلی هاست. آدمایی که دوست دارن کارهای مختلفی رو تجربه کنن. نویسنده میگه اینجور آدما دو دسته ان: دسته اول اونایی که تو یه بازه‌ای یه کاری رو انجام میدن بعد میرن سراغ یه کار دیگه

- بیشتر
آهو
۱۴۰۰/۰۵/۰۱

این کتاب جالب و متفاوت و البته ارزشمند در مورد چند پتانسیلی هاست شخصیت های کمیابی که بقیه آچار فرانسه، همه کاره و هیچ کاره و... خطابشون می کنند. کسایی که هنوز نه تنها دیگران بلکه خودشون هم ارزش وجودشون رو

- بیشتر
ارش
۱۴۰۰/۰۱/۳۱

کتاب متوسطی بود

احسان
۱۴۰۰/۰۲/۰۲

دنبال جواب این سوال بودم که آیا انجام کارهای مختلف باعث از دست رفتن تمرکز و پایین اومدن کیفیت انجامشون نمیشه؟! که این کتاب تا حد زیادی به این سوال پاسخ داد. ابتدا نویسنده افراد چند پتانسیلی رو دسته‌بندی میکنه

- بیشتر
Gom Nam
۱۴۰۰/۰۱/۰۶

لطفا در بینهایت قرار بدهید

mahdi fk
۱۴۰۰/۰۱/۱۶

برای افرادی که دوست دارن چند تا کار و حرفه رو با هم پیگیری کنن قابل استفاده بود.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۵)
عصب‌شناسان اصلی را تحت‌عنوان «استفاده کن یا از دست بده» تعریف کرده‌اند که وقتی از عملکرد شناختی صحبت می‌شود، می‌توان به آن رجوع کرد: اگر از مهارتی مشخص یا بخشی از مغز به‌طور مرتب استفاده نمی‌کنید، کارتان در آینده برای بهره‌گیری از آن دشوارتر خواهد شد.
hadi
ریشهٔ «آماتور» برگرفته از واژهٔ «amare»، به‌معنای عشق، در زبان لاتین است و برای کسی به کار می‌رود که کاری را از سر علاقه انجام می‌دهد، نه برای کسب درآمد به‌صورت حرفه‌ای ـ‌مترجم.
کاربر ۱۴۷۵۲۶۱
الگوها و نیروهایی که شما را به حرکت وا می‌دارند بشناسید، اما درعین‌حال یاد بگیرید با چندگانگی‌تان احساس راحتی کنید. شما موجودی با پیچیدگی و ظرافت هستید و در درون‌تان تضادها و موضوع‌های پیش‌بینی‌ناپذیری وجود دارند که این خوب است.
mehrnaz
زمان آن رسیده است که این روایت عجزآور را کنار بگذارید و برایش جایگزینی در نظر بگیرید: شاید چندپتانسیلی‌ها اشخاص تأثیرگذاری هستند که به‌درستی درک نشده‌اند!
Tara Aghajani
هنگامی که پروژه‌ای برای پیگیری انتخاب می‌کنید، سعی کنید به‌چشم تعهدی سنگین به آن نگاه نکنید. آیا می‌توانید آن را به چشم اکتشاف یا چیزی ببینید که دارید امتحان می‌کنید؟ با حس کنجکاوی و شگفتی سراغ علاقه‌های خود بروید و یادتان باشد که لذت ببرید!
احسان
حقیقت این است که شما بدون تقدیر یا هدف نیستید؛ دلیل بسیار خوبی پشت کنجکاوی سیری‌ناپذیرتان وجود دارد: شما کسی هستید که قرار است اوضاع را به هم بریزد، چیزی نوین خلق کند، مسئله‌های پیچیده و چندبعدی را حل کند و به‌شیوه‌ای منحصربه‌فرد زندگی دیگران را بهتر کند. تقدیرتان، هر چه باشد، شما نمی‌توانید با سرکوب‌کردن چندپتانسیلی‌بودن‌تان آن را محقق کنید؛ باید آن را دریابید و از آن به‌بهترین نحو استفاده کنید.
آهو
آدم‌های مختلف دربرابر کارهایی که روح را تغذیه نمی‌کنند سطح تحمل‌های متفاوتی دارند؛
Tara Aghajani
احتمالاً این اصطلاح را شنیده‌اید که «چیزی پیداکن که عاشق انجام‌دادنش هستی و آن وقت دیگر یک روز هم در زندگی‌ات کار نخواهی کرد». این توصیه برای چندپتانسیلی‌ها نسبتاً بی‌مصرف است؛ زیرا ما، برحسب طبیعت‌مان، برای خوشحالی به تنوع نیاز داریم. حتی وقتی چیزی پیدا می‌کنیم که عاشقش هستیم، اگر قرار بود آن را هر روز و برای همیشه انجام دهیم احساس نارضایتی می‌کردیم؛
آهو
اگر خیلی احساس اعتمادبه‌نفس نمی‌کنید، می‌توانید «ادایش را دربیاورید تا تبدیل به آن شوید».
کاربر ۱۴۷۵۲۶۱
اختصاص‌دادن یک مدت، مثلاً یک ماه، یک هفته یا حتی یک آخرهفته، به صرفاً یک پروژه روشی قدرتمند برای دست‌یابی به پیشرفت اساسی است.
احسان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۴۰-۵۰-۷
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۴۰-۵۰-۷