با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
متفکران بزرگ

دانلود کتاب متفکران بزرگ

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب متفکران بزرگ

کتاب متفکران بزرگ نوشته آلن دوباتن با ترجمه سیده معصومه موسوی منتشر شده است. این کتاب یکی از کتاب‌های مجموعه مدرسه زندگی است که زیر نظر آلن دوباتن برای ساخت یک زندگی بهتر منتشر می‌شود.

 درباره کتاب متفکران بزرگ

در کتاب پیش رو آثار برگزیدهٔ مدرسهٔ زندگی گرد هم آمده است: کتاب گزیده‌ای از بزرگترین متفکران حوزهٔ فلسفه، تئوری سیاسی، جامعه شناسی، روانکاوی، هنر، معماری و ادبیات است؛ متفکرانی که به باور ما آموختنی‌های بسیاری برای اکنونِ ما دارند.

 متفکرانی همچون زیگموند فروید در زمینه روان درمانی، افلاطون در زمینه فلسفه، ماکیاولی در حوزه سیاست، بودا نماینده فلسفه شرق، سند بندیکت در زمینه جامعه‌شناسی، آندرا پالادیو در حوزه معماری و جین آستین در عرصه ادبیات در این کتاب معرفی شده‌اند و تاریخچه و اساس تفکر و اندیشه‌شان برای خواننده به گونه‌ای جذاب بیان شده است.

 خواندن کتاب متفکران بزرگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 اگر دوست دارید با اندیشه و بینش متفکران بزرگ در حوزه‌های مختلف آشنا شوید، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب متفکران بزرگ

فروید حسادت بسیاری نسبت به همکارانش داشت. یکبار هنگام تماشای سخنرانی کارل یونگ غش کرد؛ تقریباً همهٔ دانشجوهایش را حتی از ملاقات با آلفرد آدلر منع کرده بود. او مطمئن شده بود که در میانهٔ سنین ۶۱ و ۶۲ سالگی خواهد مرد و نسبت به این دو عدد به شدت فوبیا داشت. یکبار در طی اقامتش در آتن در اتاق هتلی به شماره ۳۱، نصف عدد ۶۲، دچار حمله پانیک (وحشت‌زدگی) شد، اما خود را با سیگار محبوبش آرام کرد. با این‌حال کاملاً خودآگاه بود و عقیده داشت که سیگار برای او، جایگزین عادت پیشین خودارضایی شده است.

با این‌حال، غم‌ها و اضطراب‌های شخصی فروید، فقط بخشی از سهم عظیمی است که تحقیقات او در کمک به بشر داشته، تا بتواند ناخرسندی عجیبی را شناسایی کند که در ذهن‌اش خانه کرده بود. آثار فروید به ما نشان می‌دهند که آگاهی، یعنی همان بخش عقلانی ذهن ما، به قول فروید «حتی در خانهٔ خودش هم ارباب نیست». ما تحت سلطهٔ نیروهایی هستیم که با یکدیگر در حال رقابت‌اند و بیشترشان از دسترسی آگاهی خارج‌اند. هرقدر هم که نظریات فروید عجیب و غریب، ناخوشایند یا خنده‌دار به نظر برسند، باید به او گوش کنیم، به این دلیل که توضیحی درخشان و روشنگرانه به این پرسش می‌دهد که چرا انسان بودن این‌چنین دشوار است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
•      این پارادوکسی غم‌بار است که ادای احترام به متفکران بزرگ، خود مانع تأثیرگذاری آن‌ها در جهان شده است. کاری دقیقاً خلاف آنچه بزرگداشت آن‌ها می‌خواسته انجام دهد. برخورد خودمانی‌تر با متفکری بزرگ در حقیقت بزرگترین ادای احترامی است که می‌توان در قبال آن‌ها انجام داد.
AYA

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۶۴ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۰۸
شابک۶--۵۴--۸۹۵۷--۶۰۰--۹۷۸
تعداد صفحات۵۶۴صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۰۸
شابک۶--۵۴--۸۹۵۷--۶۰۰--۹۷۸