دانلود و خرید کتاب عطر لیموهای سیسیل اثر لوئیجی پیرآندللو | نشر بوی کاغذ (بوکا) | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب عطر لیموهای سیسیل اثر لوئیجی  پیرآندللو

کتاب عطر لیموهای سیسیل


دسته‌بندی

معرفی کتاب عطر لیموهای سیسیل

کتاب عطر لیموهای سیسیل نوشته نوشته لوئیجی پیرآندللو است. این کتاب تک‌پرده‌های لوئیجی پیراندللو است که با ترجمه محمد حسین رمضان کیایی منتشر شده است. 

درباره کتاب عطر لیموهای سیسیل

لوئیجی پیراندللو شاعر، رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و داستان‌پرداز شهیر ایتالیایی در ۲۹ ژوئن سال ۱۸۶۷ میلادی در جنوب ایتالیا متولد شد. او ابتدا در دانشکده ادبیات پالرمو ثبت‌نام کرد، اما دیری نپایید که آنجا را ترک گفت و وارد دانشگاه رم شد تا در رشته ادبیات در آن دانشگاه به تحصیبل بپردازد. اما به دلیل اختلافی که با رئیس دانشکده ادبیات پیدا کرد از تحصیل در دانشگاه رم انصراف داد و به دانشگاه بن در آلمان رفت.

 او فعالیت ادبی‌اش را با انتشار مجموعه شعری آغاز کرد که از عنوانی متضاد برخوردار بود: شادی غمبار. در سال ۱۸۹۲ تصمیم گرفت خود را وقف ادبیات کند و با مقرری ماهیانه‌ای که پدرش برای او تعیین کرد در شهر رم ساکن شد. در فضای ادبی رم با لوییجی کاپوانا که چهره‌ای به‌نام بود آشنا شد و هم او بود که پیراندللو را تشویق کرد تا وارد حیطه داستان‌پردازی شود. در سال ۱۹۱۸ جلد اول نقاب‌های عریان را که مجموعه ای از چند اثر تئاتری بود منتشر ساخت که بسیار مورد توجه قرار گرفت و در سال ۱۹۲۱ شاهکار تئاتری‌اش یعنی شش شخصیت در جستجوی مؤلف از او چهره‌ای جهانی در حوزه تئاترساخت. در سال ۱۹۳۴ جایزه نوبل ادبیات به پاسداشت یک عمر فعالیت‌های ادبی به او تعلق گرفت. در همان سال به بیماری ذات‌الریه سختی مبتلا شد. سرانجام در دسامبر سال ۱۹۳۶ و در پی شدت یافتن بیماری درگذشت.

خواندن کتاب عطر لیموهای سیسیل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات نمایشی پیشنهاد می‌کنیم

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های نشر بوی کاغذ (بوکا)

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۷۶۷٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۱۳۰ صفحه

حجم

۷۶۷٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۱۳۰ صفحه

قیمت:
۲۸,۰۰۰
تومان