با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
وصیت‌ها

دانلود و خرید کتاب وصیت‌ها

۳٫۸ از ۲۳ نظر
۳٫۸ از ۲۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب وصیت‌ها  نوشته  مارگارت اتوود  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب وصیت‌ها

مارگارت اتوود با رمان مشهور «سرگذشت ندیمه» به شهرتی جهانی دست یافت. این رمان که نخستین بار سال ۱۹۸۵منتشر شد، در طول سی و پنج سال گذشته، همواره یکی از کتاب‌های مورد علاقه‌ی خوانندگان سراسر جهان بوده است. ‌‌‌‌‌اتوود با رمان سرگذشت ندیمه، جایزه‌ی آرتور سی کلارک را دریافت کرد، اما خود او رمانش را چیزی فراتر از این‌ها می‌داند. به هر حال حالا او بعد از سی و پنج سال، رمان باشکوه دیگری با نام وصیت‌ها نوشته است که درواقع ادامه‌ی ماجراهای «سرگذشت ندیمه» است.‌‌‌‌‌‌‌‌

درباره کتاب وصیت‌ها

سرگذشت ندیمه داستان زنانی بود که در حکومتی مردسالار و شبه کمونیستی مجبورند زیر فشار و استبداد، زورگویی‌های حکومتی مردسالارانه را تحمل کنند و وظیفه‌شان تنها زاییدن فرزندان بیشرت برای حکومت بود.

وصیت‌ها مثل «سرگذشت ندیمه» در فضایی آخرالزمانی رخ می‌دهد. دنیایی که در آن زن‌ها به شکل اغراق‌شده‌ای تحت ظلم مردها قرار دارند و شرایطی را تجربه می‌کنند که اگرچه واقعی نیست، اما غیرمستقیم به نقد جامعه‌ی مردسالار جهانی می‌پردازد. داستانی فوق‌العاده جذاب و تاثیرگذار که ماجراهایش پانزده سال بعد از رمان اول رخ می‌دهد.‌ اتوود با رمان وصیت‌ها جایزه‌ی گودریدز و جایزه‌ی بوکر ۲۰۱۹ را از آن خود کرد.

در کتاب وصیت‌ها اتوود به رمزگشایی آنچه در «سرگذشت ندیمه» اتفاق افتاد می‌پردازد. ۱۵ سال از حوادث کتاب قبلی گذشته است است آتوود در این کتاب به سوال‌هایی که درباره سرگذشت ندیمه در ذهن مخاطب ایجاد شده بود، پاسخ می‌دهد. حوادث چگونه اتفاق افتاد و ماجرا چطور آغاز شد. داستان چهار راوی دارد عمه لیدیا، مربی و ناظم اخلاق زنان گلیاد، اگنس و نیکول دو دختر جوان که در دوره حکومت گیلیاد بزرگ شده‌اند و به دنبال افشای اسناد مربوط به آن دوره هستند و زنی که در زمان گیلیاد خدمتکار بوده است.

خواندن کتاب وصیت‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به داستان و رمان به ویژه داستان‌هایی با موضوع زنان و حقوق زنان این کتاب را بخوانند. همچنین کتاب صوتی وصیت ها در طاقچه در دستر س است.

بخشی از کتاب وصیت‌ها

آن‌‌ها ما را به مرکز پزشکی پناهندگان کَمپوبلو بردند و مرا پر از آنتی‌‌بیوتیک کردند، بنابراین وقتی از خواب بیدار شدم بازویم دیگر متورم و دردناک نبود.

خواهرم اگنس کنار تختم بود، شلوار جین و سویی‌‌شرتی پوشیده بود که رویش نوشته شده بود «کمک کن با سرطان کبد بجنگیم، برای زندگی ما تلاش کن.» فکر کردم چه‌قدر جالب است، چون کاری که ما کرده بودیم هم تلاش برای زندگی بود. دستم را گرفته بود. آدا در کنارش بود و الیجا و گارت. همه مثل دیوانه‌‌ها نیش‌‌شان باز بود.

خواهرم به من گفت: «این یه معجزه‌ست، تو زندگی ما رو نجات دادی.»

الیجا گفت: «ما واقعاً به هر دو شما افتخار می‌‌کنیم. هرچند درباره‌‌ی اون قایق بادی متأسفم، اون‌ها قرار بود شما رو تا بندرگاه بیارن.»

آدا گفت: «شما تو همه‌‌ی خبرها هستین. خواهرها شگفتی آفریدند، نوزاد نیکول و جرأت فرار دوباره از گیلیاد.»

الیجا گفت: «و همین‌‌طور اون سند پنهان شده. اون هم توی خبرها هست. بمبه. خیلی از جنایت‌ها، بین شاخه‌‌های اصلی تو گیلیاد، خیلی بیش‌‌تر از چیزی که انتظارش رو داشتیم. رسانه‌‌های کانادایی رازهای ویرانگر رو یکی یکی منتشر می‌‌کنن و خیلی زود اون‌ها مجازات می‌‌شن. منبع گیلیادی‌‌مون واقعاً برامون مفید بوده.»

گفتم: «گیلیاد از بین رفته؟»

احساس خوشحالی می‌‌کردم، اما برایم غیرواقعی بود. انگار من آن کارها را نکرده بودم. چه‌طور توانسته بودم آن‌‌قدر خطر کنم؟ چه اطلاعاتی از طریق من منتقل شده بود؟

الیجا گفت: «هنوز نه. اما شروع شده.»

گارت گفت: «اخبار گیلیاد می‌‌گه همه‌‌ی این‌ها دروغیه و نقشه‌‌ی می‌‌دی‌‌.»

آدا خنده‌‌ی کوتاهی کرد و گفت: «البته این چیزیه که اون‌ها می‌‌گن.»

پرسیدم: «بکا کجاست؟»

دوباره احساس سرگیجه کردم، برای همین چشم‌‌هایم را بستم.

اگنس با مهربانی گفت: «بکا این‌‌جا نیست. اون با ما نیومد، یادته؟»

به آهستگی گفتم: «اومد. اون‌‌جا تو ساحل بود. صداش رو شنیدم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
leymand
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

اگر کتاب سرگذشت ندیمه را خوانده باشید بهتر میتوانید این کتاب را درک کنید. بخشی از داستان درباره عمه لیدیای سرگذشت ندیمه است. من واقعا لذت بردم از خوندنش به حدی که دوروزه تمومش کردم👍

Zahra Abdolahi
۱۳۹۹/۰۴/۲۱

اگر سرگذشت ندیمه را خوانده باشید؛ خواندن این کتاب برایتان جذاب خواهد بود. اما سریال؛ خصوصا فصل های دو و سه تا حد زیادی از داستان هر دو کتاب دور هستند؛ ممکنه در فصل چهارم به این کتاب پرداخته بشه.

مروارید ابراهیمیان
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

برای کسانی که سرگذشت ندیمه رو خوندن، بهتره اینم بخونن حتمأ

مه سیما
۱۳۹۹/۰۹/۱۰

به نظرم کتاب قشنگی بود بخصوص اینکه طرفدار سریالش هستم فضای جالبی داشت

Lumiere
۱۳۹۹/۰۶/۰۹

داستان نکات مجهول و بی پاسخی داره مثلا سرنوشت پدر اگنس و پدر نیکول چی شده ؟ دلم برای بکا سوخت 😢 و اینکه از فداکاری عمه لیدیا خیلی تعجب کردم ازش بعید بود !

mah
۱۳۹۹/۰۶/۱۷

دوستان کدوم ترجمه رو پیشنهاد میدید

Sahar Eftekhar
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

بنظرم داستان نسبت به جلد اولش ضعیفه البته چون سریالش رو دیدم و متفاوت بوده ادامش این دیگه اصلا به دلم ننشست

کاربر ۱۹۷۸۰۴۰
۱۳۹۹/۰۳/۳۰

عالی بود .... کمک می کنه به فضای زن ستیز این روزها

دایه مکفی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸

لطفا کتاب متنی *سرگذشت ندیمه* رو در بینهایت قرار بدید. پیشاپیش از حُسن توجهتون متشکرم.⚘

OmiNda
۱۴۰۰/۰۳/۱۴

فوق العاده جذاب،اگر طرف دار کتاب قبلی(خاطرات ندیمه) و یا طرف دار سریالش هستین حتما و حتما توصیه میکنم. ممنون از طاقچه که این کتاب رو جز بی نهایت قرار داده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
شرط است که هر زن مجموعه‌ای از انگیزه‌های مشابه داشته باشد، جز این باشد، هیولاست.
mary
امیدوارم شما هم این را به یاد بیاورید. که همهٔ ما یک جنس دلتنگی داریم، برای آن مهربانی‌های آشنای فصل کودکی، هرقدر هم شرایط دوران کودکی‌مان برای دیگران عجیب باشد.
M.Taha
در زمانهٔ ما تنها دو راه وجود دارد: بالا رفتن یا سقوط کردن.
مروارید ابراهیمیان
باور نمی‌کنی که آسمان دارد می‌افتد، مگر این‌که تکه‌ای از آن رویت بیفتد.
مروارید ابراهیمیان
جوانان آدم‌هایی آرمان‌گرا هستند و مرگ را از خودشان دور می‌بینند و از عطش اغراق شده‌ای برای عدالت، رنج می‌برند.
علیزاده
چه کسی گفته همیشه یک‌جور بودن فضیلت است؟
مروارید ابراهیمیان
وسوسه شدم بگویم جهنم با نیت‌های خوب مفروش شده است.
مروارید ابراهیمیان
شگفت‌زده می‌شوی از این‌که چه‌قدر ذهن در نبود دیگران به‌سرعت افسرده و بی‌حوصله می‌شود. آدم تنها، یک آدم کامل نیست. ما آدم‌ها در ارتباط با دیگران وجود داریم. من یک نفر بودم، این خطر وجود داشت تبدیل به هیچ شوم.
مروارید ابراهیمیان
اسم مرده‌ها روی سنگ‌ها بود و این منجر به خواندن می‌شد و بعد هم منجر به فساد و تباهی. خواندن برای دخترها نبود، تنها مردان به اندازهٔ کافی قوی بودند که با نیروی آن مقابله کنند
مروارید ابراهیمیان
آیا اصلاً عاشق شده بودم؟ فکر نمی‌کردم. تجربهٔ من با مردان خانواده‌ام اعتمادم را جلب نکرده بود. اما تن کشش‌های خودش را دارد که فرمان بردن از آن یا تحقیرت می‌کند یا پاداشت می‌دهد. هیچ آسیب پایداری به من وارد نشد، هیچ‌کدام از این آدم‌ها پس زدن ناگهانی‌شان را از زندگی‌ام بی‌حرمتی شخصی در نظر نگرفتند؟ چه انتظار بیش‌تری می‌شد داشت؟
مروارید ابراهیمیان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۳۳-۶۶-۳
تعداد صفحات۴۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۳۳-۶۶-۳

تجربه بهتر در اپلیکیشن