با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیرمرد صدساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد

دانلود و خرید کتاب پیرمرد صدساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد

۴٫۴ از ۲۳۵ نظر
۴٫۴ از ۲۳۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیرمرد صدساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد  نوشته  یوناس یوناسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پیرمرد صدساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد

یوناس یوناسن( -۱۹۶۱)، نویسنده و روزنامه‌نگار سوئدی است.

«پیرمرد صد ساله‌ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد» رمانی است در ژانر طنز سیاسی-اجتماعی.

در سرتاسر کتاب، ما هم زندگی پیرمرد قهرمان داستان را مرور می‌کنیم و هم از ورای آن، تاریخ قرن بیستم را البته به‌صورت طنز می‌خوانیم.

در حقیقت نویسنده هر بار به بهانه‌ای قهرمان داستان را در یک رشته اتفاقات تصادفی درگیر می‌کند تا او با تعدادی از مهم‌ترین شخصیت‌های سیاسی سده بیستم دمخور شود: استالین، فرانکو، ترومن، چرچیل، مائو، کیم ایل سونگ و … .

از این طریق و با مرور خاطرات پیرمرد، ما البته به صورت طنز در بطن حوادثی مثل ساخت بمب اتم، جنگ‌های داخلی اسپانیا و انقلاب چین قرار می‌گیریم.

نویسنده حتی، قهرمان داستان را در سال‌های دهه ۱۳۲۰ به ایران هم آورده و باعث شده او از سوی سازمان امنیت وقت دستگیر هم بشود!

در این میان، نه راوی و نه آدم‌های اثر، هیچکدام در پی ارائه تصویری درست و واقعی از زندگی و رخدادهای گذشته و حال نیستند: آن‌ها واقعیت را در هم می‌شکنند، آن را به بازی می‌گیرند و از نو بنایش می‌کنند. این ویران کردن و دوباره ساختن، در سایه طنز محقق می‌شود.

نویسنده در این اثر همه چیز اعم از رخدادهای تاریخی، اندیشه، فلسفه، کتاب مقدس و مظاهر روزمره زندگی را به طنز می‌گیرد و دنیایی می‌سازد که به گفته خودش به نحوی هوشمندانه، ابلهانه است.

این کتاب از ۲۰۰۹ در صدر کتاب‌های پرفروش اروپا و جهان قرار دارد و تاکنون بیش از هشت میلیون نسخه از آن در سرتاسر جهان به فروش رفته است.

این نخستین رمان یوناسن بود و پنج ناشری که ابتدا سراغشان رفت، کتاب را برای انتشار ارزشمند تشخیص ندادند اما کتاب پس از انتشار در سوئد به پدیده‌ای تبدیل شد و از آن زمان به بیش از ۳۰ زبان دنیا ازجمله انگلیسی، آلمانی، هلندی، فرانسوی، ایتالیایی، پرتقالی، چِکی، مجارستانی، روسی، ژاپنی، کره‌ای، تایوانی، و … ترجمه شده است.

ویژگی مهم این اثر آن است که نوشته سر راست، خواندنی و مفرح نویسنده، این رمان منطقه اسکاندیناوی را به سمت و سویی دور از تیرگی و عبوسی قهرمانان معمول این خطه سوق می‌دهد. توفیق و شهرت رمان باعث شده تا فیلمسازان نیز به سراغ آن رفته و فیلمی با دستمایه قرار دادن مضمون این رمان روانه پرده سینما‌ها کنند.

سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۸/۰۲

مطالعه این کتاب هم تجربه خوب و جالب و‌ متفاوتی بود ، برای خرید این کتاب فایل نمونه هر دو ترجمه موجود در طاقچه را دانلود کرده و پاراگراف به پاراگراف خواندم و مقایسه کردم ، نهایتا تصمیم گرفتم این

- بیشتر
SIR_SARAB
۱۳۹۸/۱۱/۲۵

کتاب خیلی خوبیه و برای من ارزش بالایی داره چون طنز هست و آدم گاهی وقتا احتیاج داره همچین کتابایی بخونه و شاد شه

pejmannavi
۱۳۹۷/۱۱/۳۰

عالی بود این کتاب. اول باید طنزش دستت بیاد. بعد لحظه به لحظه باحالتر میشه. اونقدر بامزه حوادث رو با تاریخ گره میزنه که گاهی باورش میکنی. من تاریخم خوبه ولی بعضی جاهاش شک میکردم که نکنه واقعا بعضی از

- بیشتر
حمید
۱۳۹۷/۰۵/۲۵

تجربه ی لذت بخشی بود از زندگی شخصی که تمام دغدغه های انسان در طول تاریخ رو به سخره میگیره و هیچ اصولی براش اهمیت نداره. سیاست، مذهب ، احزاب و به طور کلی هر چیزی رو که لازمه ش

- بیشتر
Mehdi Javani
۱۳۹۷/۰۹/۲۴

یکی از شیرین ترین کتاب هایی که تا به حال بهش برخوردم. کتاب تقریبا هزار صفحه ای که دو هفته ای تمومش کردم. کسانی که کتاب رو خوندن، حتما از شنیدن اینکه فیلم کتاب هم در 2013 و در آمریکا

- بیشتر
Bi vafa
۱۳۹۷/۰۳/۱۲

چقدر منتظر بودم این ترم هم تموم بشه تا شروعش کنم! اما اول فیلمش رو دیدم و دیگه کتاب برام اون جذابیتی که انتظار داشتم رو نداشت. همیشه اول کتاب رو بخونید بعد فیلمش رو ببینید.

Farid
۱۳۹۷/۰۳/۰۵

فعلا در حدود نصف کتاب رو خوندم فوق العاده از مدل طنزش خوشم اومده که به جرات میشه گفت نصفش یا حتی بیشتر به خاطر نثر شیوا و مسلط مترجم هست و تونسته به خوبی طنز نویسنده رو به روشنی و

- بیشتر
Army Girl
۱۳۹۶/۰۶/۱۶

نمی دونم کتابش چجوریه ولی فیلمش عالیههه.ببینین حتما

سعید جان
۱۳۹۶/۰۵/۱۳

واقعا پنج ستاره حقشه... اول که تازه کتابو شروع می کنید حس می کنید که نویسنده قصد بامزه بازی بیش از حد داره ولی یکم که جلو میره عاشق سبک نویسندش میشی خیلی با این کتاب بهتون خوش خواهد گذشت

م ن
۱۳۹۸/۱۱/۱۱

شاید سلیقه من متفاوت باشه ولی از نظر من اصلا جالب نبود. حتی نتونستم تمومش کنم و نصفه رهاش کردم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸۰)
تنها نتیجۀ هر انقلاب احتمالاً انقلاب بعدی بود، البته در جهت مخالف.
f.key
هیچ‌چیز ابدی نیست، غیر از احتمالاً حماقت بشر.
مندوستدارکتابم
در شرایطی خاص بهتر است که ندانی، یا دست‌کم دانستن آنچه را می‌دانی آشکار نکنی
Arshavir
مسئله این نیست که از مرگ ترسی داشته باشد، بلکه فقط فکر می‌کرد هنوز روی زمین کارهای بسیاری دارد که باید انجام بدهد.
اِیْ اِچْ|
«انتقام خوب‌چیزی نیست. انتقام مثل سیاست می‌مونه، همیشه یک چیز باعث یک چیز دیگه می‌شه تا اینکه بد به بدتر تبدیل می‌شه و بدتر به بدترین.»
f.key
«پسرم، تو باید از کشیش‌ها حذر کنی. همین‌طور از کسانی که ودکا نمی‌نوشن. از همه بدتر، کشیش‌هایی که ودکا نمی‌نوشن.»
Johnny
آلن با خودش فکر کرد این‌همه خوش‌شانسی دیگر مسخره است
amir_dsa1
آلن فکر کرد اصلاً لازم نبود مردم قرن هفدهم همدیگر را بکشند. اگر کمی صبور بودند، همه‌شان به هر حال آخر سر می‌مردند. ژولیوس گفت این را برای هر عصری می‌توانی بگویی
Arshavir
آلن وسط حرف دو برادر پرید و گفت که همۀ دنیا را گشته و اگر یک‌چیز یاد گرفته باشد این بوده که بزرگ‌ترین و ظاهراً ناممکن‌ترین نبردها روی زمین بر اساس این گفته شکل می‌گیرند که: «تو احمقی... نه، تویی که احمقی... نه، این خودتی که احمقی...»
Arshavir
تنها نتیجۀ هر انقلاب احتمالاً انقلاب بعدی بود، البته در جهت مخالف.
amir_dsa1

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۳۵-۴۱-۹‬
تعداد صفحات۴۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۳۵-۴۱-۹‬