با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سایبان سرخ بولونیا

دانلود و خرید کتاب سایبان سرخ بولونیا

۴٫۴ از ۹ نظر
۴٫۴ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سایبان سرخ بولونیا  نوشته  جان برجر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سایبان سرخ بولونیا

کتاب سایبان سرخ بولونیا نوشته جان برجر است که با ترجمه علی خدادادی منتشر شده است. این کتاب شامل روایت‌های کوتاهی است از زندگی کسی که هرثانیه و تجربه متفاوتش را ثبت کرده است. این کتاب زبانی روان و جذاب دارد و خواننده را با خودش به بولونیا می‌برد. به دنیای عجیبی که راوی با آن روبه رو است.

خواندن کتاب سایبان سرخ بولونیا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب سایبان سرخ بولونیا

دخترک با ببرش به سمت ویترین مغازه‌های ساختمان پاوالیونه می‌رود. قدم‌هایش همان‌قدر گربه‌وارند که منش حیوان بالای سرش. حتا ببرهای واقعی در هنگام قدم‌برداشتن همین‌قدر بی‌وزن به‌نظر می‌آیند. آن‌سوی ببر، کمی عقب‌تر، دو برج قد برافراشته‌اند. برج بلندتر که در قرن دوازدهم بنا شده، حدوداً صدمتری ارتفاع دارد. در دورهٔ رنسانس برج‌های زیادی مثل این‌دو در شهر وجود داشت؛ هرکدام را یکی از خاندان‌های بازرگان که با دیگر خاندان‌ها در رقابت بود، می‌ساخت تا قدرت و مکنت خود را به رخ آنان بکشد. اما این برج‌ها یکی‌یکی فروریختند و در عرض یک سده، شمار آن‌هایی که باقی ماندند، به‌عدد انگشتان یک‌دست هم نمی‌رسید. در قرن شانزده پس از آن‌که شهر تحت حکومت مرکزی رُم درآمد، مردم رنج و سختی زیادی از قِبَل فقر و مرض متحمل شدند؛ نه دست‌مزدی، نه شغلی و نه محل کسبی وجود داشت. اما در دهه‌های آخر قرن نوزدهم به‌مدد مارکونی، ورود رادیو و کارگاه‌های مهندسی، نورپردازی و لامپ، شهر جانی دوباره گرفت و رو به ترقی رفت، و بعدتر به قطب حرفه و مهارت تبدیل شد.

دخترک با بادکنک ببریِ شناورش چنان شاد و کیفور است که وقتی با لب‌خند نگاهی به بالاسرش می‌اندازد، آدم خیال می‌کند به یک قطعهٔ موسیقی گوش سپرده است. شهر غریبی‌ست این بولونیا؛ به‌سان شهری که گویی آدمی پس از زندگانی در این دنیا، در آن قدم نهاده باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
AS4438
۱۳۹۹/۱۱/۲۳

عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
فراموش نکن که شهیدان انسان‌هایی عادی‌اند، هرگز از صاحبان قدرت نیستند. ممکن است بعدتر کمی قدرت به‌دست آورند، ولی این به‌خاطر اُسوه‌ای‌ست که از خود به‌یادگار می‌گذارند.
AS4438
هرگاه کنارش می‌ایستادم ـ چه در معنای استعاری کلمه چه به‌طور فیزیکی ـ خاطرم قرصِ قرص می‌شد. مدام می‌گفت زمان همه‌چیز را روشن می‌کند. جوری این‌را می‌گفت که من پیش خودم فرض می‌گرفتم زمان درست همان اتفاق‌هایی را مقدّر خواهد کرد که هردو دوست داریم پیش بیایند.
AmirHossein
گرچه در میان‌سالی بود، سن‌وسالش به چشمم نمی‌آمد. نه این‌که پیر نمی‌شد یا نامیرا بود، نه! بلکه آن‌قدر از قید گذر ایام و گذشته‌وآینده رها بود که سن‌وسال‌دار به‌نظر نمی‌آمد. به‌همین‌خاطر بچه که بودم، می‌توانستم او را درست مثل هم‌سن‌وسال‌های خودم دوست داشته باشم. همین‌طور هم بود.
AmirHossein
در آن‌سوی سرخیِ این سایبان‌ها بدن‌هایی هستند با رازهای خودشان؛ رازهایی که دیگر در آن‌سو راز به‌شمار نمی‌آیند.
AmirHossein

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۹۹۴۷-۳
تعداد صفحات۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۹۹۴۷-۳