با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
این کیمیای هستی؛ جلد دوم

دانلود و خرید کتاب این کیمیای هستی؛ جلد دوم

درباره‌‌ی حافظ؛ یادداشت‌ها و نکته‌ها

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب این کیمیای هستی؛ جلد دوم  نوشته  محمدرضا شفیعی کدکنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب این کیمیای هستی؛ جلد دوم

کتاب «این کیمیای هستی؛ جلد دوم» نوشته ی دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی است.
 «این کیمیای هستی» (یادداشت‌ها و نکته‌ها) شامل مقالات و درسنامه‌ها محمدرضا شفیعی کدکنی درباره‌ی حافظ است. این مجموعه که به صورت بریده بریده در چندین مجله چاپ شده بود در یک کتاب سه جلدی به همت نشر سخن منتشر شده است. دفتر اول این مجموعه مقالات بلند و کوتاهی است که نکاتی را درباره‌ی هنر شاعری حافظ مطرح می‌کند. از نظر خود شفیعی «حرف تکراری دیگران در آن وجود ندارد، دست کم از این چشم‌اندازی که من به موضوع نگریسته‌ام، وگرنه حق با کسی است که گفت: در زیر آسمان کبود هیچ چیز تازه‌ای وجود ندارد».
 در مجلد اول کتاب، پیرامون بوطیقای حافظ و معنای شعرش یا چندمعنایی شعرش و حتی تضادهای گفتاری حافظ پرداخته می‌شود. در واقع، توضیحی است برای فهم یک بیت یا یک مصراع حافظ نوعی بحث فیلولوژیک در معنی دقیق کلمه.

 در مجلد دوم، نویسنده به برخی از مسائل زندگی شاعر می‌پردازد. 

 در آخرین مجلد کتاب، حقیقت ارتباط حافظ و ارباب ملامت و قنلدریه مورد بحث قرار می‌گیرد و از چهره‌ی قلندر در شعر حافظ بازگو می‌شود. این مجلد تجمع و گردآوری یادداشت‌های دانشجویان دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران است که در طول سال‌ها از کلاس‌های درس حافظ استاد به سلیقه و پسند خود برداشته‌اند. نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۶/۱۰
تعداد صفحات۴۱۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۶/۱۰