با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب زنان و قدرت اثر مری بی‌یرد

دانلود و خرید کتاب زنان و قدرت

یک بیانیه

۲٫۶ از ۱۳ نظر
۲٫۶ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زنان و قدرت  نوشته  مری بی‌یرد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زنان و قدرت

زنان و قدرت، یک بیانیه کتابی درباره زنان برای زنان نوشته مری بی‌یرد است. او در این کتاب جایگاه زن غربی در اجتماع و در مقام قدرت را بررسی کرده است.

خلاصه کتاب زنان و قدرت

کتاب زنان و قدرت دو بخش دارد بخش اول جایگاه زن در اجتماع را بررسی کرده و بخش دوم جایگاه زن در مقام قدرت را بررسی کرده است. در بخش اول کتاب، مری بی‌یرد با مرور افسانه‌ها و اساطیر به کندوکاو در جایگاه اجتماعی زن از اوان تمدن تا کنون پرداخته است و در بخش دوم قدرت زنان در جامعه را بررسی کرده است.

بی‌یرد عقیده دارد در طول تاریخ زنان به شیوه‌های مختلف از صحنه اجتماع به ویژه اظهار نظر و سخنوری دور نگاه داشته شده‌اند و اکنون که در قرن بیست و یکم هستیم، هنوز هم این نگاه غلط به زنان از میان نرفته است.

کتاب قدرت زنان برای چه کسانی مناسب است

کتاب زنان و قدرت نگاهی جامعه‌شناسانه و روانشناسانه به جایگاه زن در اجتماع دارد و می‌تواند برای پژوهشگران حوزه علوم اجتماعی به‌ویژه مطالعات زنان سودمند باشد.

جملاتی از کتاب زنان و قدرت

ما هیچ الگویی نداریم که نشان دهد زن قدرتمند چه شکلی است، غیر از اینکه بیشتر شبیه مردهاست. کت‌وشلوار مقرر، یا دست‌کم شلوار، که بسیاری از زنان سیاستمدار غربی می‌پوشند، از آنگلا مرکل گرفته تا هیلاری کلینتون، شاید راحت و کاربردی باشد؛ شاید علامت امتناع از رخت‌آویز شدن باشد، آنچه سرنوشت بسیاری از زنان سیاستمدارهاست؛ اما از سویی شگرد ساده‌ای است -مثل پایین آوردن زنگ صدا- تا ظاهر مؤنث‌ها بیشتر شبیه مذکرها شود، تا برازندهٔ نقش قدرت شوند. الیزابت اول (یا هرکس که سخنرانی معروفش را جعل کرده است) وقتی گفت "دل‌وجرأت یک پادشاه" را دارد، دقیقاً قواعد بازی را می‌دانست. و تفکر جدایی میان زنان و قدرت بود که هجوهای ملیسا مک‌کارتی از دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید، شان اسپایسر،۵۰ را در برنامهٔ زندهٔ شنبه شب این‌قدر تأثیرگذار و چشمگیر کرد. می‌گفتند که این هجوها بیشتر از اکثر طنزها و طعنه‌ها به دولت، اوقات ترامپ را تلخ کرد، چون به‌گفتهٔ یکی از "منابع نزدیک"، "او خوشش نمی‌آید افرادش ضعیف به نظر برسند". آن را رمزگشایی‌کنید، معنی واقعی‌اش این است که خوشش نمی‌آید زنان ادای مردان دولتش را دربیاورند و مثل زنان ترسیم شوند. ضعف با جنسیت مؤنث توأم است.

این امر پیامد این واقعیت است که هنوز تصور می‌شود زنان به خارج از دایرهٔ قدرت تعلق دارند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
shakiba
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

این کتاب از این جهت مفیده که میاد از دوران باستان جنسیت‌زدگی رو میکشه بیرون و نشونمون میده که "ببین ما وضعیتمون بهتر شده ولی هنوز همونیم!" از اونجایی که کتاب "مقاله‌طور"ه و اسپویل نمیشه، باید بگم از صدا میگه. از

- بیشتر
Sarvenaz Ahmadi
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

شاید به خاطر بررسی و استناد به تاریخ یونان و روم باستان برای نشان دادن ریشه فرهنگی عمیق محروم‌سازی زنان از قدرت، اگر آشنایی با این تاریخ وجود نداشته باشه ناملموس به نظر بیاد؛ دوست داشتم این اتفاق درباره تاریخ

- بیشتر
rama
۱۳۹۹/۰۵/۱۳

اوایل بسیار جذاب بود اما در ادامه سردرگم شد! ترجمه هم به نظرم واژه به واژه بود!

maamaryam39
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

متن کتاب به هم ریخته بود و هیچ کدوم از عکسها هم نبودند. ترجمه هم چنگی به دل نمیزد.

ملکوت
۱۴۰۰/۰۴/۱۱

کتاب جالبی بود. خیلی دقیق و جزئی مسائل رو بررسی نکرده بود، ولی نکات و اتفاقات جالبی رو گفته بود که من تا به حال از این منظر بهش نگاه نکرده بودم (مثل نگاه به زن در ایلیاد و نمونه

- بیشتر
وحید
۱۴۰۱/۰۶/۰۸

به این کتاب با وجود ترجمه‌ی کمی نامفهوم و نارسای آن، پنج ستاره می‌دهم، چون معتقدم کتاب‌های این چنین که موجب آگاهی مردم، خصوصا زنان، از ناحقی‌هایی که در حق زنان شده می‌شود، برای جامعه‌ی جنسیت‌زده و مردسالار ما بسیار

- بیشتر
elham18
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

نویسنده هیچ آلترناتیوی برای تغییر ساختار قدرت ندارد. و بیشتر احساسی برخورد کرده است.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۱)
اما به‌خوبی آگاه بود هرچه در سلسله مراتب شغلی بالاتر برود، صورت‌های زنانه کمتری می‌بیند.
misbeliever
بی‌تردید "زن‌ستیزی" یکی از شیوه‌های توصیف وضعیت جاری است. (اگر به یک برنامهٔ تلویزیونی بحث و گفت‌وگو بروی و بعد یک خروار توییت دریافت کنی که زنانگی‌ات را با انواع و اقسام سبزیجات گندیده مقایسه کنند، به‌سختی می‌شود واژهٔ مناسب‌تری یافت.) اما اگر بخواهیم حقیقت امر را درک کنیم که زنان، حتی وقتی به سکوت واداشته نمی‌شوند، همچنان ناچارند بابت شنیدن شدن بهای بسیار گزافی بپردازند
misbeliever
اگر زنان را کاملاً داخل ساختارهای قدرت نمی‌بینند، قطعاً قدرت را باید بازتعریف کنیم، نه زنان را.
فرشته رنگینی
نکتهٔ اول اینکه زن باشید فرق چندانی نمی‌کند کدام خط را دنبال کنید، اگر به خودتان جرأت بدهید و وارد قلمرو مرسوم مردان شوید، درهرصورت ناسزاها به سویتان می‌آید. به‌خاطر آنچه می‌گویید نیست، فقط به‌خاطر این است که می‌گویید. و این امر با جزئیاتِ خود تهدیدها همخوانی دارد.
فرشته رنگینی
اگر به برخی از زنانی که "از پسش برآمده‌اند" نگاه کنیم، می‌بینیم که شگردها و ترفندهای پشت موفقیتشان محدود نمی‌شود به تقلید سبک و اصطلاحات مردانه. چیزی که میان بسیاری از این زنان مشترک است توانایی تبدیل نمادهای ضعف زنانه به امتیاز است.
فرشته رنگینی
وقتی زن‌ها هدف این جور رفتارها هستند، از راه‌حل خیرخواهانه‌ای که پیشنهاد می‌شود درست همان نتیجه‌ای به دست می‌آید که فحاش‌ها می‌خواهند؛ یعنی سکوت. به شما گفته می‌شود "با فحاش‌ها هم‌کلام نشو. به آنها توجهی نکن؛ این همان چیزی است که می‌خواهند. فقط سکوت کن و آنها را “بلاک” کن". بازگویی مکرر و عجیب همان نصیحت قدیمی "بسوز و بساز" به زنان، و قلدرها را رها می‌کند تا بدون هیچ چالش و هماوردی زمین بازی را اشغال کنند.
فرشته رنگینی
"زن باید با همان نجابتی از آشکار کردن صدایش بر غریبه‌ها پرهیز کند که از کَندن رخت تنش پرهیز می‌کند".
فرشته رنگینی
جالب توجه است که نسبت زنان در شورای ملی عربستان سعودی بیشتر از کنگرهٔ آمریکا است. سخت می‌شود از برخی از این ارقام اظهار تأسف نکرد و برای بقیه کف نزد، و جا دارد گفته شود بخش زیادی از ارقام برمی‌گردد به نقش زنان در رواندای پس از جنگ داخلی. اما برایم جای سؤال دارد آیا در بعضی جاها حضور تعداد زیادی از زنان در پارلمان به این معنی است که پارلمان جایی است که قدرت نیست.
فرشته رنگینی
نمی‌شود زنان را به‌راحتی در ساختاری جا داد که از پیش مردانه تدوین شده است؛ باید ساختار را تغییر داد
شراره
قضیه فقط صدا نیست: وقتی پای مردها در میان باشد می‌توانید چهره‌های ناصاف یا چروکیده‌ای را که حاکی از خردمندی پیرانه‌سر است اضافه کنید، اما قضیهٔ زن‌ها باشد "تاریخ مصرفشان" گذشته است.
Hosna.Thr

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۲
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۲