با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پاریس جشن بیکران

دانلود و خرید کتاب پاریس جشن بیکران

۴٫۱ از ۱۳ نظر
۴٫۱ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پاریس جشن بیکران  نوشته  ارنست همینگوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پاریس جشن بیکران

ارنست همینگوی با واع با اسلحه‌اش، با پیرمرد و دریایش و با داشتن و نداشتنش برای خیلی‌ها بتی در دنیای ادبیات است. بگذریم که در حال حاضر خیلی‌ها داستان‌های کوتاه او را مهم‌تر از رمان‌هایش می‌دانند. ارنست کتاب «پاریس، جشن بیکران» را در تابستان سال ۱۹۵۷ در کوبا آغاز کرد، در در کچام، آیداهو و اسپانیا روی آن کار کرد و در سال ۱۹۶۰ دوباره در کوبا آن را به په پایان رساند. او در این کتاب خاطرات سال‌های ۱۹۲۱ تا ۱۹۲۶ خود را در پاریس، نوشته است. در بخشی از این خاطرات که به لطافت و جذابیت داستان‌های او است می‌خوانید: «وقتی بهار می‌آمد، حتّی بهار کاذب، دیگر مشکلی وجود نداشت جزاینکه کجا می‌شود شادتر بود. تنها چیزی که می‌توانست سرتاسر روزی را ضایع کند این و آن بودند، و اگر می‌توانستی به کسی وعده دیدار ندهی، روز بی‌حد و مرز می‌شد. این و آن همیشه شادمانی را محدود می‌کردند، جز مشتی انگشت‌شمار که همان قدر خوب بودند که بهار. بامدادان بهاری از صبح زود کار می‌کردم، در حالی که همسرم هنوز خواب بود. پنجره‌ها چارطاق باز بودند و سنگفرش باران‌خورده خیابان داشت خشک می‌شد. آفتاب، چهره خیس خانه‌ها را که رودرروی پنجره داشتند می‌خشکاند. مغازه‌ها هنوز بسته بودند. بزچران که نی‌اش را می‌نواخت از کوچه بالا آمد و زنی که در طبقه فوقانی ما زندگی می‌کرد با ظرف بزرگی به پیاده‌رو رفت. بزچران یکی از بزهای سیاه شیرده را که پستان‌های آماسیده‌ای داشت جدا کرد و شیرش را در ظرف دوشید و در همین حال سگش بزهای دیگر را به پیاده‌رو می‌راند. بزها به اطراف نگاه می‌کردند و گردنشان را مثل جهانگردها برمی‌گرداندند. بزچران پول را از زن گرفت و تشکر کرد و ضمن نواختن نی از خیابان بالا رفت و سگ، گله بزهای پیش رویش را هدایت می‌کرد که شاخ‌هایشان بالا و پایین می‌رفت. برگشتم و به نوشتن پرداختم و زن با شیر بز از پله‌ها بالا آمد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Saeid
۱۳۹۹/۰۹/۰۷

این کتاب شامل خاطرات همینگوی از پاریس در دهه ۲۰ قرن میلادی گذشته و بخشی از دست‌نوشته‌های برجای مانده از این نویسنده است که تا پیش از مرگش به چاپ نرسیده‌اند. کتاب دارای یک ریتم آرام مثل سایر کتاب های همینگوی

- بیشتر
Zohreh Khaghani
۱۳۹۸/۰۴/۲۳

من نسخه چاپی این کتاب رو قبلا خونده بودم. کتابی هست درباره دوره ای از زندگی نویسنده و روزگاری که در پاریس گذرونده. آرامش عجیبی این کتاب داره و حس خیلی خوبی به من داد.

شراره
۱۳۹۹/۰۱/۳۱

عالی بود...عااااالی...با خوندن این کتاب حس میکردم که پا به پای همینگوی قدم میزنم و در پاریس هستم.. قسمت های مربوط به فیتز جرالد رو خیلی دوس داشتم. اگر به نوشته ها و قلم همینگوی علاقه دارین حتما اخرین کتابش(این کتاب)

- بیشتر
sadaf
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

من‌ یه فایل صوتی‌ دارم‌ به همین‌اسم که یه کانال رادیویی درستش کرده و واقعا قشنگه تیکه هایی ازین‌کتاب و‌ اهنگ‌های معروف و شیرینی از خواننده های فرانسوی، پیشنهادم اینه سرچ کنید و اونم‌گوش‌بدید خالی از لطف نیست

کامبیز
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

کتاب خوبی بود

babak
۱۳۹۹/۱۰/۳۰

کاش نسخه صوتی این کتاب وجود داشت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۶)
لب‌هایش نگرانت می‌کرد، تا اینکه او را می‌شناختی و آن‌وقت نگرانی‌ات دوچندان می‌شد.
Saeid
او رفته بود. با خود گفتم امیدوارم که با مرد خوبی رفته باشد. امّا در دل غصه‌ای داشتم.
Saeid
هرچیزی، چه خوب و چه بد، وقتی قطع شود خلئی باقی می‌گذارد. امّا اگر بد باشد خلأ به خودی خود پر می‌شود و اگر خوب باشد فقط می‌توان آن را با چیز بهتری پر کرد
Saeid
پاریس را هرگز پایانی نیست و خاطره هرکسی که در آن زیسته باشد با خاطره دیگری فرق دارد.
شراره
هرچیزی، چه خوب و چه بد، وقتی قطع شود خلئی باقی می‌گذارد. امّا اگر بد باشد خلأ به خودی خود پر می‌شود و اگر خوب باشد فقط می‌توان آن را با چیز بهتری پر کرد.
شراره
یک چیز یاد گرفتم. چه چیزی؟ که هرگز با کسی که عاشقش نیستی به سفر نباید رفت.
پویا پانا
«وقتی نوشتن به عادت اصلی و بالاترین لذتت بدل شود، فقط مرگ می‌تواند به آن پایان دهد.»
شراره
بذرهای آنچه خواهیم کرد در ما نهفته است
شراره
«بینوا همه آنهایی که پز عالی دارند و جیب خالی.
پویا پانا
فکر کردم که هرنسلی در جایی و چیزی گم شده است و همیشه چنین بوده و چنین هم خواهد بود
پویا پانا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۳/۱۷
شابکundefined
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۳/۱۷