با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آن دختر یهودی

دانلود کتاب آن دختر یهودی

۴٫۲ از ۲۴۰ نظر
۴٫۲ از ۲۴۰ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آن دختر یهودی

«آن دختر یهودی» داستانی بر اساس سرگذشت واقعی دختری یهودی به اسم ندی است که نویسنده با او در تالار گفتگوهای اینترنتی آشنا شده است. خوله حَمدی پس از شنیدن سرگذشت متاثرکننده ندی از تالار گفتگو خارج می‌شود اما نمی‌تواند به او فکر نکند. پس ایده این رمان در ذهنش شکل می‌گیرد و آن را می‌نویسد:

«این رمان برگرفته از داستانی واقعی است و بندبند طولانی آن به واقعیت بسته است و شخصیت‌های اصلی‌اش روی این زمین نفس می‌کشیده و می‌کشند، اما تخیل هم در آن دست دارد تا به اسرار و خصوصیات شخصی و مگو احترام گذاشته شود و شکاف‌های داستان واقعی که صاحب داستان دربارهٔ آن‌ها سکوت کرده مسدود گردد، یا جزئیات و دلایل وقایع مشخص شود.»

ندی دختری از یهودیان قانا در جنوب لبنان است که عاشق جوان مسلمانی به اسم احمد می‌شود. احمد شبی از شب‌های درگیری در جنوب لبنان در حالی که زخمی شده با دوستش حسان به خانه آنها پناه می‌آورد. بی این که خبر از یهودی بودنشان داشته باشد. احمد و ندی مدتی با هم درباره دین‌هایشان حرف می‌زنند، ندی از رسالت مشترک همه ادیان می‌گوید و از خانواده‌اش که در آن هم یهودی، هم مسیحی و هم مسلمان هست. این موضوع احمد را که تا آن موقع یهودیان را دشمن مسلمانان می‌دانست به شنیدن مشتاق‌تر می‌کند و از همان شب محبتی گنگ بین آنها شکل می‌گیرد، محبتی که به تدریج بیشتر می‌شود و سرنوشت عجیبی را برایشان رقم می‌زند.

خوله حمدی نویسندهٔ تونسی متولد ۱۹۸۴ م. و استاد دانشگاه فناوری اطلاعات در دانشگاه ملک سعود ریاض است. او مدرک مهندسی صنایع و فوق‌لیسانس خود را از مدرسه «المناجم» در شهر سنت‌اتین فرانسه و دکترای تحقیقات عملیات (یکی از رشته‌های ریاضیات تطبیقی) خود را از دانشگاه فناوری تروای فرانسه گرفته است...

«آن ختر یهودی» که پیام برادری برای همه ادیان دارد، یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های عربی است و تاکنون ۴۷ بار تجدید چاپ شده است.

کاربر ۱۲۹۵۸۱۲
۱۳۹۹/۰۸/۰۷

رمان فوق العاده زیبایی بود سعی کنید حتما بخونید

Aryana Shabanpour
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

من تا الان کتاب داستان مذهبی نخونده بودم ولی این فوق العاده بود

یار مهربان
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

کتابی بسیار جذاب و خواندنی است توصیه میکنم حتما بخونین

nardoon
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

من اهل خوندن رمان نیستم مگر اینکه مثل این نمونه مستند باشه... باید بگم خوب شروع شد و عالی پیش رفت اما یه جایی با یک اتفاق کلا ذهنم ب هم ریخت، برای اینکه داستانش لو نره اشاره ی مستقیم

- بیشتر
m.kh
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

یک عاشقانه ی زیبا.داستانی واقعی وفوق العاده جذاب🌹🌹

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۷)
یاد حرف‌های احمد افتاد: «نگذار مسلمانان تو را از اسلام متنفر کنند. آن‌ها تعالیم اسلام را متفاوت اجرا می‌کنند. تو فقط به اخلاق رسول خدا (ص) نگاه کن. در میان تمام انسان‌ها اخلاق او اخلاق قرآن است.»
baran
زنده باشیم تا بخوریم و بخوانیم و بگردیم و بخوابیم و روز بعد هم این دایره را تکرار کنیم؟ «تکرار» این کلمهٔ نفرت‌انگیز. مگر تکرار از نشانه‌های جهنم نیست؟ جسدی می‌سوزد و بعد گوشت می‌آورد تا دوباره انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده بسوزد.
Mohammad Ali Zareian
من امروز مسلمانم و در مقابل تصویری که در چشم غیرمسلمانان دارم مسئولم. من امروز مثل بقیهٔ مسلمانان دربارهٔ اتهام به ترور و عقب‌ماندگی و هرج و مرج و فساد مسئولم. در قبال اجرای نیکوی تعالیم اسلام و زندگی روزانه‌ام مسئولم. برای بنای خانه‌ای بر پایهٔ اسلام و تربیت کودکانی مسلمان که دین خود را بفهمند و مسیر و جریان زندگی‌شان را از آن بگیرند مسئولم. هیچ می‌دانی این مسئولیت چقدر بزرگ است؟
مژگان🍃
یاد حرف‌های احمد افتاد: «نگذار مسلمانان تو را از اسلام متنفر کنند. آن‌ها تعالیم اسلام را متفاوت اجرا می‌کنند. تو فقط به اخلاق رسول خدا (ص) نگاه کن. در میان تمام انسان‌ها اخلاق او اخلاق قرآن است.»
mohaddese
ندی بی‌اعتنا جواب داد: اشکال ندارد. اتفاق‌های اطراف ما باعث می‌شود یادمان برود ما با اینکه جزئیات دین و لباس‌هایمان باهم فرق می‌کند یک خدا را می‌پرستیم.
lucifer
ندی وقتی قرآن را به دست گرفته بود حس می‌کرد چیزهایی که خوانده راست است. او عمق و قدرتی را حس می‌کرد که در تورات یا عهد قدیم با آن روبه‌رو نشده بود و می‌دانست دارد تغییر می‌کند. حتی باید گفت او بدون اینکه متوجه شود از درون تغییر کرده بود و وقتی در یکی از شب‌زنده‌داری‌هایش با صدای آهسته و لرزان آیهٔ: «أَلَمْ یأْنِ لِلَّذِینَ آمَنُوا أَنْ تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِکرِ اللَّهِ وَمَا نَزَلَ مِنَ الْحَقِّ وَلَا یکونُوا کالَّذِینَ أُوتُوا الْکتَابَ مِنْ قَبْلُ فَطَالَ عَلَیهِمُ الْأَمَدُ فَقَسَتْ قُلُوبُهُمْ وَکثِیرٌ مِنْهُمْ فَاسِقُونَ * اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ یحْیی الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا قَدْ بَینَّا لَکمُ الْآیاتِ لَعَلَّکمْ تَعْقِلُونَ.» را خواند چنان گریه کرد که جسم نحیفش هم به لرزه درآمد.
ز.م
من امروز مثل بقیهٔ مسلمانان دربارهٔ اتهام به ترور و عقب‌ماندگی و هرج و مرج و فساد مسئولم. در قبال اجرای نیکوی تعالیم اسلام و زندگی روزانه‌ام مسئولم.
بهنام محمدی
او از وقتی فهمید نگاهش به قضایا با بقیه فرق دارد دریافت اعلام نظرش فایده‌ای ندارد و در معرض تمسخر و اهانت مادر و خواهرش دانا قرار میگیرد.
مژگان🍃
سؤال احمد دوباره در ذهنش نقش‌بست: «آیا قبول می‌کنی با یک مسلمان ازدواج کنی؟» فقط الآن جوابش را می‌دانست؛ بله! اگر تو آن مرد باشی قبول می‌کنم!
ریحانه هستم🙂🍃
«نگذار مسلمانان تو را از اسلام متنفر کنند. آن‌ها تعالیم اسلام را متفاوت اجرا می‌کنند. تو فقط به اخلاق رسول خدا (ص) نگاه کن. در میان تمام انسان‌ها اخلاق او اخلاق قرآن است.»
ýǾи̃̾₳₷.₷73

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۲ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۹
تعداد صفحات۳۸۲صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۹