با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رقص سایه؛ رهاسازی خلاقیت نیمه‌ی تاریک وجود

دانلود و خرید کتاب رقص سایه؛ رهاسازی خلاقیت نیمه‌ی تاریک وجود

۳٫۵ از ۴ نظر
۳٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رقص سایه؛ رهاسازی خلاقیت نیمه‌ی تاریک وجود  نوشته  دیوید ریکو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رقص سایه؛ رهاسازی خلاقیت نیمه‌ی تاریک وجود

آیا حاضر هستید چیزی را که در سراسر زندگی خود از آن متنفر بودید را دوست داشته باشید؟ اگر تجربه چنین تضادی برایتان لذت‌بخش است، توصیه می‌کنیم این کتاب را بخوانید، زیرا این کتاب به شما نشان می‌دهد که هر چیزی، هر چقدر هم که بد باشد یا هیچ اهمیتی نداشته باشد، می‌تواند سرشار از خلاقیت و خوبی باشد.

کارل گوستاو یونگ نیمه تاریک وجود ما را سایه‌های شخصیتی می‌نامد. سایه در درون خود تمام آن چیزهایی را دارد که یا نسبت به آن آگاه نیستیم یا از پذیرش آن خودداری می‌کنیم و این موارد می‌توانند هم تیره باشند و هم روشن. سایه مجموعه‌ای از صفات مثبت و منفی، احساسات، باورها و همه استعدادهایی است که از بازشناسی آنها در وجود خود پرهیز می‌کنیم.

سایه به عنوان بخشی از وجود ما، کاملاً در تضاد و مغایر با آن چیزی است که هستیم یا تصور می‌کنیم که هستیم. نیمه تاریک وجود هر کسی، قلمرویی بی‌حد و مرز و بدون محدودیت است و هر کسی در این قلمرو فراتر از آن چیزی است که در ظاهر به نظر می‌رسد.

سایه به نحو جالب توجهی مضحک به نظر می‌رسد، زیرا این بخش علیرغم تلاش‌های فریبکارانه‌ای که انجام می‌دهد، در نهایت آشکار می‌شود. سایه از ترس خودانگاره (Self-Image) وسیع‌تر در درون سیاه چاله وجود محبوس می‌ماند، با این حال همیشه راهی برای نجات زندانی وجود دارد. فقط کمی تمرین لازم است.

دیوید ریکو در کتاب «رقص سایه»، بخش‌های مختلف آن را معرفی کرده و در کل این فرایند شما را همراهی می‌کند. این کتاب نحوه دگرگون کردن اهریمن درون و بیدارسازی بخش مقدس نهفته آن را به شما نشان می‌دهد. در واقع شما را به مهمان‌نوازی از مسافران درونتان و سرو سامان دادن به تک‌تک آنها دعوت می‌کند.

ریکو می‌کوشد به خواننده بیاموزد که چگونه از سایه خود در رابطه با خانواده، زندگی فردی و.... سود ببرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حسین الوندی
۱۳۹۹/۰۴/۱۹

اره برا کسانی که مباحث سایه ها رو دنبال می کنن کتاب کامل و خوبیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
شاید افرادی که به سبب آشفتگی هیجانی، تصمیم به خودکشی می‌گیرند، واقعاً به دنبال کشتن ایگو، کشتن همه عادت‌های مبتنی بر ترس، صدای پرخاشگر درونی، نزاع بی‌پایان با شرایط وجودی و غم‌هایی هستند که وجود آنها را محاصره کرده‌اند. شاید این افراد معتقد باشند برای مقابله با خشونت‌های دلسردکننده منابع چندانی در اختیار ندارند. تمرین دوستی با سایه، منابع مورد نیاز را در اختیار چنین افرادی قرار می‌دهد.
marzi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۱۲
تعداد صفحات۳۵۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۱۲