با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قصابی بلوچی

دانلود کتاب قصابی بلوچی

۲٫۸ از ۲۱ نظر
۲٫۸ از ۲۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قصابی بلوچی

جوانکی بلوچی که به درخواست عمویش، شبانه و غیرقانونی از مرز ایران و افغانستان رد شده تا در قصابی عوم کمک دستش باشد در اولین روز کاری‌اش با صحنه‌ای تکان دهنده مواجه می‌شود. عمو او را به غاری می‌برد که در آن سه مرد نیمه‌جان را آویزان کرده‌اند، آنها قرار است این مردان را سلاخی کنند و کاری که عمو از برادرزاده خواسته در حقیقت آدم‌کشی است.

عمو سعی می‌کند ایران کار را با تمرین بر روی یک شیر نمیه‌جان، یک سگ و گاو به پسر آموزش دهد تا این که یک شب پسرک دفتری را پیدا می‌کند که به نظر می‌رسد خاطرات عمویش باشد. بر خلاف جمله‌ای که در صفه اول کتاب نوشته شده است و خواننده خواسته شده که ناخوانده آنها را سربه نیست کند، پسر شروع به خواندن دفتر می‌کند و فصل تازه‌ای از داستان با خاطرات عمو و چگونگی دست زدنش به این کار وحشیانه آغاز می‌شود:

«اولین روزی که او را دیدم انگار که همین الان باشد، جلوی چشمان من است. سال ۱۳۶۵ بود. وسط سرمای زمستان. هیچ وقت جنگ این اندازه شدت نداشت. از دور و نزدیک صدای خمپاره و رگبار بلند بود، آن هم اینجا، نزدیک مرز.

دیشب، شب از نیمه گذشته بود که صدای انفجارهای پیاپی، از خواب بیدارم کرد. انفجارها دور بودند. از خانه که بیرون آمدم آتش بازی‌ای برپا بود. آسمانِ بدون ماه که ظلمات محض بود، در افق به رنگ سرخ روشن می‌شد و دوباره تاریک می‌گشت. بیشتر روستاهای اطراف، بمباران شده و از بین رفته بود. مردم روستاها را ترک کرده و به داخل ایران برگشته بودند. سیلِ مهاجران بود که از جای‌جای افغانستان می‌آمد و به ایران و پاکستان می‌رفت. خانه و قصابی، از انفجارهایی که تا آن موقع از آن جانِ سالم به در برده بودم، تخریب شده بودند. جایی که بمباران می‌شد، احتمالاً روستایی بود که تا آن دو ساعت پیاده راه بود. تا چند کیلومتری اینجا، تنها همین روستا سکنه داشت.»

مجتبی موسوی کیادهی در «قصابی بلوچی» همان فصل اول شما را با صحنه‌هایی هولناک از جنایتی فجیع و غیر انسانی روبه‌رو می‌کند تا گوشه‌ای از وحشیانه‌ترین جنایات طالبان را در جریان جنگ افغانستان نشان دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۴)
کاربر ۱۱۶۹۷۴۱
۱۳۹۹/۰۸/۱۰

افتضاح بود

ل س
۱۳۹۹/۰۳/۱۸

با وجود نقایص انگشت شمار و غیر قابل باور بودن قسمتهایی از داستان ، از خواندن کلیت داستان لذت بردم . نقطه قوت کتاب توصیفات و تشبیهات عالی در بیان زمان و مکان بود . در قسمتهای پایانی کتاب، میهن

- بیشتر
رهایش
۱۳۹۹/۰۳/۱۳

داستانی تخیلی با خشونت بالا تصویرسازی و توصیفات خوب و البتا کمی زیاده گویی. این داستان به شدت خشن و پر از صحنه‌های شکنجه است

کاربر ۱۷۹۹۲۰۲
۱۳۹۹/۰۲/۱۶

بعد سالهاااا... یه داستان ایرانی به دلم نشست. عالیییییییییی بود.

سعید ترکمانی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴

افتضاح بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
آدمی در برابر دنیا از کمی وسعت سینه و ضعف بازو، چیزی را که نمی‌داند به سادگی باور می‌کند.
ل س
همهٔ زندگی ارزش یادآوری ندارد، فقط بخش‌هایی از آن ذهن تو را درگیر می‌کند. امروز که به زندگی‌ام نگاه می‌کنم، تنها بخش‌هایی را به خاطر دارم که دوست داشته‌ام باقی بمانند
مرضیه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۲۰
تعداد صفحات۲۹۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۲۰