تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم
۴٫۲از ۲۳۳ نظر

دانلود کتاب تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۲از ۲۳۳ نظر
۴٫۲از ۲۳۳ نظر
۴٫۲از ۲۳۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم

سلست اینگ، نویسنده امریکایی است.

«تمام آنچه که هرگز به تو نگفتم» نخستین رمان سلست ‌اینگ است که در ۲۰۱۴ به عنوان کتاب سال آمازون برگزیده شد و همچنین در رأس فهرست صد کتاب برتر گودریدز قرار گرفت.

در سوم می ۱۹۷۷، لیدیا لی، فرزند خانواده‌ لی، گم می‌شود. بعد از چند روز جسدش را در حالی که در دریاچه‌ شهرغرق شده می‌یابند. والدین لیدیا، جیمز و مارلین، از مرگ دخترشان وحشت‌زده شده‌اند.

حین تحقیقاتی که پلیس انجام می‌دهد، هر دوی والدین حقایقی را در مورد فرزندشان می‌فهمند. از جمله اینکه بر خلاف چیزی که فکر می‌کردند، دخترشان در مدرسه فرد محبوبی نبوده، و در واقع بیش‌تر شخصیتی گوشه‌گیر و منزوی داشته، ضمن اینکه در درس‌ها هم چندان موفق نبوده است.

مرگ فرزند، جیمز و مارلین را برآن می‌دارد که بار دیگر زندگی‌شان را مرور کنند.

جیمز که فرزند مهاجران چینی بود، تمام زندگی‌اش را وقف این آرزو کرد که روزی استاد دانشگاه شود، تا اینکه در ۱۹۵۷ مارلین را سر یکی از کلاس‌های تاریخ فرهنگ امریکا در دانشگاه هاروارد می‌بیند.

مارلین هم از مادر خانه‌دارش بیزار بود و آرزو داشت پزشک شود. او بعد از آشنایی با جیمز، وقتی می‌فهمد خیلی‌ها با او رفتار نژادپرستانه دارند، بلافاصله احساس نزدیکی‌ای با جیمز می‌کند و رابطه‌ آنها آغاز می‌شود.

مارلین بعد از بارداری، ازدواج و به دنیا آوردن پسرش همچنان می‌خواهد به تحصیل ادامه دهد و پزشک شود، اما بعد از دومین بارداری و به دنیا آمدن لیدیا مجبور می‌شود به مدت هشت سال خانه‌داری کند.

او بعد از مرگ مادر به خانه‌ پدری می‌رود و می‌فهمد که او هم چون مادرش به چیزی جز یک زن خانه‌دار تبدیل نشده است. برای همین به خانه برمی‌گردد و خانواده‌اش را ترک می‌کند تا به تحصیلش ادامه دهد.

جیمز اما فکر می‌کند دلیل این کار مارلین آسیایی بودن او و بچه‌هاست. مارلین چند هفته بعد از ترک خانواده‌اش متوجه می‌شود که برای بار سوم باردار است و... .

رمز و رازی که خواننده‌‌ رمان دنبال می‌کند این نیست که آیا دختر گمشده زنده است یا کجا رفته و چطور گم شده است – درواقع ما در صفحه ابتدایی کتاب می‌فهمیم که او مرده است.

وقتی پلیس از والدین و از خواهر و برادر دختر گمشده یک سری سوال می‌پرسد، (اینکه آیا او در مدرسه دختر محبوبی بود؟ آیا او افسرده بود؟ آیا تا به حال در مورد آسیب‌ زدن به خود صحبت کرده بود؟) و اعضای خانواده‌ متوجه می‌شوند که نمی‌توانند به این سوال‌ها جواب صادقانه بدهند، تازه معما آغاز می‌شود.

13768888
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

حیف وقتی که برای خوندن این کتاب گذاشتم

marie
۱۳۹۹/۰۷/۱۳

داستان بسبار جالبی بود هرچند تلخ شروع میشه ولی داستان پردازیش شخصیت پردازیش نثر وترجمه روانش عالی بود مخصوصا پرداختن به این مساله که ادمها چقدر روی زندگی های هم تاثیر می گذارند بدون اینکه بیشتر وقتها ازش خبرداشته باشند

- بیشتر
narges
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

یه تلنگره برای همه پدر و مادر ها که خواسته یا ناخواسته مسیر زندگی بچه هاشون رو به اجبار تغییر ندن. ولی میشد با روند داستانی بهتری کتاب پیش بره. نویسنده خیلی داستان رو عقب و جلو می‌بره که باعث

- بیشتر
کیمیا
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

به نظرم باید بخونیمش و بهش فکرکنیم.

Maede
۱۳۹۹/۰۶/۲۲

یکم داستان کند پیش میرفت ولی به نکات مهمی اشاره میکرد.تفاوت خیلی زیاد والدین لیدیا رو واقعا گیج کرده بود.به نظرم این کتاب داستان دختریو روایت میکرد که نتونست زیر بار سنگین اهداف و آرزوهای والیدینش تاب بیاره.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۶ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۶۶-۵‬‬
تعداد صفحات۲۸۶صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۶۶-۵‬‬