با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آرامش

دانلود و خرید کتاب آرامش

۴٫۲ از ۱۶۶ نظر
۴٫۲ از ۱۶۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آرامش  نوشته  آلن دوباتن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آرامش

آرامش کتابی نوشته آلن دوباتن، فیلسوف پرطرفدار معاصر است. این اثر یکی از کتاب‌های مجموعه مدرسه زندگی انتشارات کتاب‌سرای نیک است که با هدف پرورش هوش عاطفی به یاری فرهنگ نوشته شده است.

موسسه مدرسه زندگی در نقاط مختلف دنیا فعالیت می‌کند و خدماتی در حوزه روان‌شناسی در قالب کلاس، فیلم‌سازی، همایش و .... می‌دهد. یکی از خدمات موسسه هم انتشار کتاب‌هایی در باب مهم‌ترین مسایل حیات فرهنگی و عاطفی معاصر است.

درباره کتاب آرامش

آلن دوباتن در کتاب آرامش به مشکلاتی می‌پردازد که در نتیجه فقدان همدلی و خودشناسی و ضعف ارتباط با دیگران به وجود می‌آید. در کتاب آرامش دوباتن به دنبال علت‌ها و محتوای مشکلات این‌چنینی است تا به واسطه درک صبورانه و ارزشمندی که از زوایای ذهن شما حاصل می‌کند، شما را به شرایطی سرشار از آرامش برساند. آرامشی که می‌تواند حلال خیلی از مشکلات روحی، ارتباطی و ذهنی و جسمی باشد.

خیلی از کتاب‌هایی که قصد تغییر ما را دارند یا می‌خواهند ما را پولدارتر کنند و یا زیباتر، اما این کتاب قرار است ما را به آرامش بیشتری برساند.

 جملاتی از کتاب آرامش

و یک‌باره هراس آغاز می‌شود: آن هنگام که دندان‌هایمان را مسواک می‌زنیم و از پشت دیوار اتاق هتل غیرمستقیم سروصدای مشاجره‌ی زوج اتاق کناری را می‌شنویم؛ آن هنگام که زوجی اخمو را پشت میز بغلی در رستوران می‌بینیم و البته آن هنگام که جنجال به روابطمان هجوم می‌آورد.

آن‌طور که در رابطه به شدت بدرفتاری می‌کنیم، در هیچ‌جای دیگر این رفتارها از ما سر نمی‌زند. ما در رابطه به افرادی تبدیل می‌شویم که دوستانمان حس می‌کنند تاکنون شناخت درستی از ما نداشته‌اند. استعداد حیرت‌انگیزی برای پریشانی و خشم در خود کشف می‌کنیم، سرد و عصبانی می‌شویم و در را محکم می‌کوبیم. دشنام می‌دهیم و زخم‌زبان می‌زنیم. امیدهای بلندبالای خود را وارد رابطه می‌کنیم اما در عمل به نظرمان می‌رسد گویی این رابطه مشخصاً طوری طراحی شده که پریشانی ما را به حداکثر برساند.

خواندن کتاب آرامش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

 اگر به کاربرد فلسفه در زندگی علاقه دارید. اگر دوست دارید در مدرسه زندگی درس‌هایی بیاموزید که زندگی تان را بهتر کنند و به شما در رشد فردی و اجتماعی کمک کنند، کتاب آرامش را بخوانید.

 درباره آلن دوباتن

آلن دوباتن فیلسوف، نویسنده و مجری تلوزیون فرانسوی است که دغدغه‌اش نوشتن درباره زندگی روزمره به شیوه‌ای فلسفی است. او در تمام نوشته‌هایش می‌کوشد فلسفه را وارد زندگی عادی انسان کند. دوباتن آنقدر به این موضوع علاقه دارد که دوره دکتری خود در دانشگاه هاروارد را رها کرد تا درباره فلسفه در زندگی به زبان ساده بنویسد.

مهم‌ترین کتاب‌های آلن دو باتن، تسلی بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر و پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، نام دارند.

فهرست کتاب آرامش

مقدمه

۱: روابط

یک. انتظارات عاشقانه

دو. بی‌قدر بودنِ امور خانوادگی

سه. آشفتگی‌های رابطه‌ی جنسی

چهار. ضعفِ قدرت

۲: افراد دیگر

یک. آسیب ناخواسته

دو. در دفاع از آموزش

سه. در دفاع از ادب

چهار. در باب تشریفات اداری

۳: کار

یک. سرمایه‌داری

دو. بلندپروازی

سه. شکیبایی

چهار. همکاران

۴: سرچشمه‌های آرامش

یک. نگاه

دو. صدا

سه. مکان

چهار. زمان

پنج. لمس

نتیجه‌گیری

زندگی آرام

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷۲)
Ali Reza
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

کتاب کوچک و دوستداشتنی با متنی روان و جذابه یادمون میاره توقعات و انتظارات باعث رنجش خودمون میشه. جای راسل گفت که "مسئله مهم آینده یادگیری مدارا کردن با هم نوعانتون هست." هیچ هنری بالاتر از هنر زندگی کردن نیست و بدون

- بیشتر
Shadi
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

دوباتن توی این کتابش به خوبی مسائل بهم زننده آرامش و در سه حیطه روابط، افراد دیگه و محیط کار توضیح میده و اصول لازم برای داشتن آرامش و باز میکنه. جوری که راه رسیدن به آرامش و پیدا میکنین.

- بیشتر
کاربر ۲۳۹۱۱۰۷
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

وای خیلی خیلی عالی خیلی عالی فقط یک باز بخونش ضد بار عاشقش میشی

مریم شریفیان
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

یکی از بهترین کتاب هایی که در حوزه ی روانشناختی باید خواند. انسان به درک بالاتری از آرامش با خواندن این کتاب دست پیدا می کند

amin
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

خیلی خیلی خیلی دوستش داشتم. واقعا کمکم کرد. شخصا آلن دو باتن رو دوست دارم. مرسی که این کتاب رو در بی‌نهایتِ طاقچه گذاشتید💛

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸۷۳)
این انتظارات هستند که دشمن حقیقی عشقند.
⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
اینکه چرا فوراً منظور بد برداشت می‌کنیم و تصور می‌کنیم که طرف مقابل قصد قبلی برای توهین و آسیب داشته است، از جمله به دلیل یکی از پدیده‌های تلخ روانشناختی است: تنفر از خویشتن. هرچه خود را کمتر دوست داشته باشیم، در نظر خویش هدف مناسب‌تری برای آزار و تمسخر هستیم.
S
کسی که عاشق چیزی است، کسی است که عمیقاً می‌داند چقدر فاقد آن است؛ بنابراین می‌داند که چقدر به آن نیازمند است.
کنتس مونت کریستو
دوست داشتن دیگری تنها به‌معنی ستودن قدرت‌های او و دیدن عظمت او نیست. بلکه همچنین باید شامل پرستاری و محافظت آن‌ها در لحظات کم‌تر قدرتمندشان نیز باشد. درخواست آغوش صرفاً درخواست در بر گرفتنِ بدنی نیست. بلکه این معنای جدی‌تر را می‌رساند که فرد از عهدهٔ امور برنمی‌آید و خواهان حمایت و پشتیبانی است.
Mina
«هرگز نگویید که افراد شرور هستند. شما فقط باید دلیل رفتارهایشان را دریابید».
رهگذر خورشید
ما به ادب نیاز داریم تا حیوان درونمان را رام کنیم.
کنتس مونت کریستو
جامعهٔ ما بیش از همه روی پول به‌عنوان مؤلفه‌ای کلیدی برای زندگی خوب سرمایه‌گذاری کرده است. همیشه به ما یادآوری می‌کنند که بین داشتن پول بیشتر و افزایش رضایت رابطهٔ مستقیمی وجود دارد. اما آنچه چندان برایمان روشن نکرده‌اند این است که فرآیند تحصیل پول مستلزم گستره‌ای از هزینه‌های روان‌شناختی است که آن‌ها را نادیده می‌گیریم. کسب ثروت به قیمت شب‌های آشفته، روابط سراسر مشکل، روابط فامیلی خشک و حتی گاهی خودِ زندگی‌مان تمام می‌شود. بنابراین صرفاً نباید به پولی نگاه کنیم که جمع کرده‌ایم، بلکه هم‌چنین باید به آرامشی نیز توجه کنیم که برای کسب این پول فدا کرده‌ایم.
Mina
هیچ‌کس به اندازهٔ شخصی که با او در رابطه هستیم نمی‌تواند ما را ناراحت و ناامید کند، زیرا ما به هیچ‌کس به اندازهٔ او امید نداریم. به این دلیل او را هرزه، کله‌خر و سست‌عنصر می‌خوانیم که نسبت به او خوش‌بینیِ بسیار خطرناکی داریم. شدت نومیدی و ناکامی ما، بستگی به سرمایه‌گذاری‌های قبلی دارد که به آن امید بسته‌ایم. این یکی از عجیب‌ترین ارمغان‌های عشق است.
کنتس مونت کریستو
روانکاوان شرح می‌دهند که چگونه لبخندِ مادر احساس رضایت را به کودک منتقل می‌کند ــ کودک پیام را دریافت می‌کند و او هم به مادر لبخند می‌زند. احوالات درونی، مُسری هستند.
Mina
پرخاشگر و ناراحت می‌شویم. از نظر شخص مقابل، طوری به‌نظر می‌رسد که نمی‌توانیم دیگر عاشق او باشیم. در حالی که حقیقت این است که دوستش داریم: فقط بیش از حد از این می‌ترسیم که او ما را دوست نداشته باشد.
Mina

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۳
تعداد صفحات۱۴۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۳