دانلود و خرید کتاب آرامش آلن دوباتن ترجمه محمد کریمی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.

معرفی کتاب آرامش

کتاب آرامش اثر آلن دوباتن است. این کتاب از مجموعه کتاب‌های «مدرسه‌ی زندگی» و از جمله‌ کتاب‌های موفق حوزه‌ی خودیاری است. در این کتاب آلن دو باتن به بیان اضطراب‌ها و مشکلاتی که در مسیر رسیدن به آرامش با آن روبه‌رو خواهیم بود پرداخته و سپس از مهارت‌های کنترل و برطرف‌کردن آن‌ها سخن گفته است. این کتاب در اکتبر سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار توسط موسسه‌ی «مدرسه‌ی زندگی» منتشر شده است.

آرامش با ترجمه محمد کریمی توسط انتشارات کتاب‌سرای نیک منتشر و برای خرید و دانلود در طاقچه ارائه شده است. می‌توانید نسخه الکترونیکی این کتاب را خریداری و دانلود کنید. نسخه الکترونیکی این اثر با فرمت epub در طاقچه منتشر شده که در مقایسه با فرمت pdf قابلیت‌های بیشتری برای مطالعه ارائه می‌دهد.

درباره کتاب آرامش اثر آلن دوباتن

آلن دو باتن مدیر موسسه‌ی «مدرسه‌ی زندگی» است که کتاب آرامش را نیز به کمک همین موسسه و به‌عنوان بخشی از مجموعه کتاب‌های «مدرسه‌ی زندگی» منتشر کرده است. او در این کتاب نگاه فلسفی و عمیقی به مقوله‌ی آرامش و ارتباط اضطراب‌های درونی ما با آن داشته است. آلن دو باتن در كتاب ارامش به راهكارهای مقابله با اضطراب می‌پردازد كه نه با تمرينات ذهنی مراقبه و اهميت ندادن به مسائل، بلكه با تفسير نگرانی‌ها، بی‌تابی و حتی خشم ناگهانی حاصل می‌شوند.

به گفته‌ی دو باتن هربار که در رسیدن به آرامش شکست می‌خوریم می‌توانیم دلایل شکست را بررسی و تحلیل کنیم و از دل آن نکات ارزشمندی برای دستیابی به آرامش پیدا کنیم. او می‌گوید «در این کتاب به‌طور نظام‌مند به طیفی از مسائل می‌پردازیم که سرچشمه‌ی اضطراب‌ها، خشم‌ها و عصبانیت‌های ما هستند؛ علت‌ها را می‌شکافیم و به محتوای مشکلات گوش می‌سپاریم تا به واسطه‌ی درک صبورانه و ارزشمندی که از زوایای ناجور ذهنمان حاصل می‌کنیم به شرایطی سراسر آرامش برسیم». مسائلی مانند تعديل انتظارات در روابط عاطفی، اميدهای كمال‌گرايانه و آسيب‌زا، ضعف قدرت، تنفر از خويشتن، قضاوت‌های زودهنگام و در نهايت سرچشمه‌های آرامش در اين اثر مطرح شده است.

خلاصه کتاب آرامش

آلن دو باتن در کتاب آرامش به طور مفصل به بررسی ریشه‌های اضطراب‌ها، عصبانیت‌ها و دلهره‌های روزمره‌ی افراد پرداخته است. پس از آن از مهارت‌های مهار این مسائل سخن می‌گوید و معتقد است که آسیب اصلی که در این زمینه‌ به افراد وارد می‌شود بابت عدم شناخت کافی این مهارت‌هاست. کلیدی‌ترین مهارت در این بین مهارت حفظ آرامش است. آلن دو باتن بررسی اضطراب‌ها و آسیب‌ها و مهارت‌ها را در چهار فصل اصلی تقسیم‌بندی کرده است که هرکدام شامل زیربخشی‌های جزئی‌تری خواهند بود. این چهار فصل «۱.روابط»، «۲. افراد دیگر»، «۳. کار» و «۴. سرچشمه‌های آرامش» هستند.

خواندن و دانلود کتاب ارامش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر در میان کتاب‌های حوزه‌ی خودیاری و توسعه‌ی فردی به دنبال کتابی هستید تا ریشه‌ی نگرانی‌ها و اضطراب‌های خود را دریابید و با کسب مهارت‌هایی آن‌ها را مهار کرده و به آرامش دست یابید، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

چرا باید این کتاب با ترجمه محمد کریمی را بخوانیم؟

آلن دو باتن در کتاب «آرامش» توصیه‌های عملی برای مدیریت استرس و اضطراب و تمرین‌های عملی برای مدیریت استرس و اضطراب ارائه می‌دهد که کتاب را از یک کتاب تئوری حوزه‌ی خودیاری به یک راهنمای دستیابی به آرامش قابل اجرا تبدیل کرده است.

درباره آلن دوباتن

آلن دو باتن نویسنده‌ و فیلسوف بریتانیایی‌تبار متولد سوئیس است که در ۲۰ دسامبر سال ۱۹۶۹ در زوریخ چشم به جهان گشوده است. او تا ۱۲ سالگی در سوئیس زندگی کرده و در آنجا به زبان‌های آلمانی و فرانسه مسلط شده است. آلن در دوران تحصیل خود به مدرسه‌ای انگلیسی‌زبان فرستاده شد و به این ترتیب انگلیسی زبان اصلی او گشت. آلن تحصیلات دانشگاهی خود در رشته فلسفه را در دانشگاه کمبریج انگلستان آغاز کرد، مدرک کارشناسی ارشد خود را در همین رشته از دانشگاه کینگر کالج لندن دریافت کرد و سپس در دانشگاه هاروارد شروع به تحصیل برای دکترای فلسفه کرد. آلن دو باتن تحقیقات دانشگاهی خود در رشته‌ی فلسفه را به قصد نگارش کتاب‌ها برای عموم مردم رها کرد.

کتاب‌های او موضوعات و مضامین مختلف معاصر را مورد بحث قرار می‌دهند و بر ارتباط فلسفه با زندگی روزمره تأکید می‌کنند. از جمله پرفروش‌ترین این کتاب‌ها می‌توان به کتاب «اضطراب موقعیت» و کتاب «معماری شادی» اشاره کرد. آلن دو باتن در سال ۲۰۰۸ موسسه «مدرسه‌ی زندگی» و در سال ۲۰۰۹ موسسه‌ی «معماری زندگی» را تاسیس کرد. هدف آلن دو باتن از تاسیس «مدرسه‌ی زندگی» این بود که به دور از فضای دانشگاهی درس‌هایی در باب حکمت زندگی را به مردم عادی آموزش دهد. موسسه «مدرسه‌ی زندگی» از سال ۲۰۱۶ شروع به انتشار مجموعه کتاب‌های خود با نام مجموعه‌ی «مدرسه‌ی زندگی» کرد. از جمله کتاب‌های این مجموعه می‌توان به کتاب «آرامش»، «شغل مورد علاقه» و کتاب «خودشناسی» اشاره کرد.

نقد کوتاهی بر کتاب

کتاب آرامش از جمله کتاب‌های کاربردی آلن دو باتن است که به خواننده فرصت کشف و بررسی دلایل متعدد دلهره‌ها و اضطراب‌هایش را می‌دهد و سپس به بیان مهارت‌هایی برای مهار آن‌ها می‌پردازد و در دنیای مدرن امروزی که افراد به دنبال ارائه‌ی توصیه‌های ثروتمندشدن هستند، راه دستیابی به مهم‌ترین داشته‌ی بشری که آرامش است را به مخاطب نشان می‌دهد. هرچند که زبان ساده‌ی دو باتن به ذائقه‌ی مخاطب متخصص کمتر خوشایند است، اما بیان شیوا و عامه‌پسند او دسترسی به بخش‌های مختلف فلسفه‌ی زندگی برای طیف وسیع‌تری از افراد فراهم کرده است.

نظرات افراد یا مجله‌های مشهور درباره کتاب آرامش آلن دو باتن

کتاب آرامش نوشته‌ی آلن دو باتن نظرات مثبت زیادی دریافت کرده و به دلیل توصیه‌های کاربردی و مفیدش مورد تحسین قرار گرفته است. گاردین کتاب «آرامش» را راهنمای مفید و آرام‌بخشی نامید که «راه‌های عملی برای پرورش آرامش درونی ارائه می‌کند». مجله روانشناسی نوشت که «آرامش کتابی است که خوانندگان را وادار می‌کند توقف کنند، فکر کنند و سپس اقدام نمایند». فایننشال تایمز این کتاب را به‌عنوان «راهنمای متفکرانه و به زیبایی طراحی‌شده برای یافتن آرامش بیشتر در دنیای دیوانه‌کننده» توصیف کرد. اما در کنار این نظرات مثبت، برخی منتقدان با نگاهی نگران درباره‌ی اثرگذاری کتاب «آرامش» نظر داده‌اند.

در مقاله‌ای برای نیویورک تایمز، هدر هاوریلسکی، نویسنده، بینش کتاب در مورد اهمیت آسیب‌پذیری و شفقت به خود را ستوده است، اما از تمرکز محدود آن بر فرد انتقاد کرده و استدلال می‌کند که «این کتاب در پرداختن به مسائل اجتماعی بزرگ‌تر که به استرس کمک می‌کند، ناکام است». الیور برکمن نویسنده و منتقد فرهنگی نیز استدلال می‌کند که کتاب‌های خودیاری مانند کتاب «آرامش» می‌توانند مشکل‌ساز باشند، زیرا تاکید بیش از حد بر مسئولیت فردی در قبال سلامت روان دارند، در حالی که عوامل اجتماعی و اقتصادی گسترده‌تری را که به استرس و اضطراب کمک می‌کنند نادیده می‌گیرند. برکمن در نقد خود پیشنهاد می‌کند که به جای تجویز ساده تکنیک‌های تمرکز حواس و مراقبه برای افراد، به مسائل سیستمی مانند کار بیش از حد، انزوای اجتماعی و نابرابری اقتصادی بپردازیم.

جملاتی از کتاب آرامش

و یک‌باره هراس آغاز می‌شود: آن هنگام که دندان‌هایمان را مسواک می‌زنیم و از پشت دیوار اتاق هتل غیرمستقیم سروصدای مشاجره‌ی زوج اتاق کناری را می‌شنویم؛ آن هنگام که زوجی اخمو را پشت میز بغلی در رستوران می‌بینیم و البته آن هنگام که جنجال به روابطمان هجوم می‌آورد.

آن‌طور که در رابطه به شدت بدرفتاری می‌کنیم، در هیچ‌جای دیگر این رفتارها از ما سر نمی‌زند. ما در رابطه به افرادی تبدیل می‌شویم که دوستانمان حس می‌کنند تاکنون شناخت درستی از ما نداشته‌اند. استعداد حیرت‌انگیزی برای پریشانی و خشم در خود کشف می‌کنیم، سرد و عصبانی می‌شویم و در را محکم می‌کوبیم. دشنام می‌دهیم و زخم‌زبان می‌زنیم. امیدهای بلندبالای خود را وارد رابطه می‌کنیم اما در عمل به نظرمان می‌رسد گویی این رابطه مشخصاً طوری طراحی شده که پریشانی ما را به حداکثر برساند.

معرفی نویسنده
عکس آلن دوباتن
آلن دوباتن

آلن دو باتن فیلسوف، نویسنده و مجری تلویزیونی در ۲۰ دسامبر ۱۹۶۹ میلادی در زوریخ به دنیا آمد. او نویسنده‌ی کتاب های مشهوری مانند آرامش و خودشناسی است. او فرزند ژاکلین و ژیلبر دو باتن بود. ژیلبر در اسکندریه در مصر زاده شده بود و پس از این‌که به خاطر به قدرت رسیدن جمال عبد‌الناصر مجبور به خروج از مصر شد، برای کار و زندگی به سوئیس مهاجرت کرد و هم‌بنیان‌گذار موسسه‌ی مالی-اعتباری جی‌ای‌ام شد (ثروت خانواده‌ی او در سال ۱۹۹۹ م. حدود ۲۳۴ میلیون یورو تخمین زده شد). مادر آلن متولد سوئیس و از اهالی اشکنازی و پدرش از خانواده‌ی یهودیان سفاردی‌ از شهر باتن در کاستیا و لئون بود.

نظرات کاربران

⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

🙄 کتاب رو چند مدت پیش خوندم و چیزهایی که درش ازش خوشم اومد رو برای اینکه خودم هم یه مروری بکنم و شما هم یه استفاده، اینجا می‌نویسم . از اونجایی که خیلی از ناراحتی‌های ما از دیگران میاد کتاب با

- بیشتر
Mathilda
۱۳۹۹/۰۱/۲۷

تا بحال ۳ کتاب از آلن دوباتن خوندم و با توجه به مطالعاتم و همچنین نظرات دیگران باید بگم این نویسنده، سعی می‌کنه در آثارش دید واقع‌گرایانه‌ای رو به مخاطب ارائه کنه و آموزش بده. در این کتاب هم به‌همچنین. دوباتن

- بیشتر
Ali Reza
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

کتاب کوچک و دوستداشتنی با متنی روان و جذابه یادمون میاره توقعات و انتظارات باعث رنجش خودمون میشه. جای راسل گفت که "مسئله مهم آینده یادگیری مدارا کردن با هم نوعانتون هست." هیچ هنری بالاتر از هنر زندگی کردن نیست و بدون

- بیشتر
hiba
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

کتاب هرچقدرهم که خوب باشه اگه ترجمه ای که ازاون ارائه میشه اشکالاتی به همراه داشته باشه لذت خواندنش رو کاهش میده وازمیزان کاربردی بودنش کم‌میکنه... این کتاب باوجود اینکه ترجمه قابل قبولی نداشت اماهمچنان برای من جذاب بود وبه نظرم

- بیشتر
Mina
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

من این کتابو خیلی دوست داشتم...مفاهیم جدیدی رو به زندگیم اضافه کرد مهمترین مفهومی که ازش یاد گرفتم این بود که بزرگسال بودن هیچگاه به این معنا نیست که نیاز به قوت قلب نداریم... ما همون کودک چند ساله ایم که دلش

- بیشتر
Par.ya
۱۳۹۹/۰۶/۲۱

بینهایت عالی، مفید و کاربردی ... سطر به سطر نوشته ها آدم حظ میکنه از این همه مطالب منطقی و کاربردی. ترجمه هم بسیار خوب و روان ... چند جایی اشکالات نگارشی داشت که اصلا مهم و اعصاب خورد کن

- بیشتر
محمدرضا
۱۳۹۹/۰۳/۲۹

سبک نگاه آلن دوباتن به مسائل و مشکلات کم‌نظیره. بدون این‌که چیزی از آرمان‌گرایی و امید به دنیای ایده‌آل تو نوشته‌هاش کم بشه بدون خیال‌پردازی واقعیت‌ها و مشکلات رو بیان می‌کنه و برای اون‌ها راه‌حل‌های ساده و کاربردی طرح می‌کنه. دوباتن سعی

- بیشتر
mozhi
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

لطفا این هفته اینم رایگان کنید😍

آ سید مهدی
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

بالاخره یه کتاب رو می‌خواستیم و نخریده بودیم و رایگان شد :))))

Zahra
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

دوباتن توی این کتابش به خوبی مسائل بهم زننده آرامش و در سه حیطه روابط، افراد دیگه و محیط کار توضیح میده و اصول لازم برای داشتن آرامش و باز میکنه. جوری که راه رسیدن به آرامش و پیدا میکنین.

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۴۵۲)
اینکه چرا فوراً منظور بد برداشت می‌کنیم و تصور می‌کنیم که طرف مقابل قصد قبلی برای توهین و آسیب داشته است، از جمله به دلیل یکی از پدیده‌های تلخ روانشناختی است: تنفر از خویشتن. هرچه خود را کمتر دوست داشته باشیم، در نظر خویش هدف مناسب‌تری برای آزار و تمسخر هستیم.
S
کسی که عاشق چیزی است، کسی است که عمیقاً می‌داند چقدر فاقد آن است؛ بنابراین می‌داند که چقدر به آن نیازمند است.
کنتس مونت کریستو
ما به ادب نیاز داریم تا حیوان درونمان را رام کنیم.
کنتس مونت کریستو
«هرگز نگویید که افراد شرور هستند. شما فقط باید دلیل رفتارهایشان را دریابید».
رهگذر خورشید
دوست داشتن دیگری تنها به‌معنی ستودن قدرت‌های او و دیدن عظمت او نیست. بلکه همچنین باید شامل پرستاری و محافظت آن‌ها در لحظات کم‌تر قدرتمندشان نیز باشد. درخواست آغوش صرفاً درخواست در بر گرفتنِ بدنی نیست. بلکه این معنای جدی‌تر را می‌رساند که فرد از عهدهٔ امور برنمی‌آید و خواهان حمایت و پشتیبانی است.
Mina
اینکه در دنیایی زندگی می‌کنیم که آموخته‌ایم با کودکان مهربان باشیم، واقعیتی بسیار احساس‌برانگیز است و اگر بیاموزیم که در برابر رفتارهای کودکانهٔ یکدیگر نیز قدری تحمل بیشتر داشته باشیم، چقدر بهتر خواهد شد.
عاطی
جامعهٔ ما بیش از همه روی پول به‌عنوان مؤلفه‌ای کلیدی برای زندگی خوب سرمایه‌گذاری کرده است. همیشه به ما یادآوری می‌کنند که بین داشتن پول بیشتر و افزایش رضایت رابطهٔ مستقیمی وجود دارد. اما آنچه چندان برایمان روشن نکرده‌اند این است که فرآیند تحصیل پول مستلزم گستره‌ای از هزینه‌های روان‌شناختی است که آن‌ها را نادیده می‌گیریم. کسب ثروت به قیمت شب‌های آشفته، روابط سراسر مشکل، روابط فامیلی خشک و حتی گاهی خودِ زندگی‌مان تمام می‌شود. بنابراین صرفاً نباید به پولی نگاه کنیم که جمع کرده‌ایم، بلکه هم‌چنین باید به آرامشی نیز توجه کنیم که برای کسب این پول فدا کرده‌ایم.
Mina
هیچ‌کس به اندازهٔ شخصی که با او در رابطه هستیم نمی‌تواند ما را ناراحت و ناامید کند، زیرا ما به هیچ‌کس به اندازهٔ او امید نداریم. به این دلیل او را هرزه، کله‌خر و سست‌عنصر می‌خوانیم که نسبت به او خوش‌بینیِ بسیار خطرناکی داریم. شدت نومیدی و ناکامی ما، بستگی به سرمایه‌گذاری‌های قبلی دارد که به آن امید بسته‌ایم. این یکی از عجیب‌ترین ارمغان‌های عشق است.
کنتس مونت کریستو
روانکاوان شرح می‌دهند که چگونه لبخندِ مادر احساس رضایت را به کودک منتقل می‌کند ــ کودک پیام را دریافت می‌کند و او هم به مادر لبخند می‌زند. احوالات درونی، مُسری هستند.
Mina
پرخاشگر و ناراحت می‌شویم. از نظر شخص مقابل، طوری به‌نظر می‌رسد که نمی‌توانیم دیگر عاشق او باشیم. در حالی که حقیقت این است که دوستش داریم: فقط بیش از حد از این می‌ترسیم که او ما را دوست نداشته باشد.
Mina

حجم

۶۲۲٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۱۴۸ صفحه

حجم

۶۲۲٫۴ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۱۴۸ صفحه

قیمت:
۳۸,۰۰۰
۲۲,۸۰۰
۴۰%
تومان