با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از قصر تا قصر

دانلود و خرید کتاب از قصر تا قصر

۳٫۹ از ۹ نظر
۳٫۹ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از قصر تا قصر  نوشته  نجیب محفوظ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب از قصر تا قصر

نَجیب مَحفوظ عبدالعزیز ابراهیم احمد الباشا (۱۹۱۱-۲۰۰۶)، نویسنده مصری برنده نوبل ادبیات است.

«از قصر تا قصر»، زندگی یک خانواده سنتی مصری را در فاصله سال‌های ۱۹۱۷ تا ۱۹۱۹ در قاهره به تصویر می‌کشد.

شخصیت‌های اصلی داستان افراد این خانواده هستند. محفوظ داستان را با مادر خانواده، امینه، آغاز می‌کند. او که همیشه در خانه است کاملا مطیع همسر خود است و وظیفه خود می‌داند که به همسرش بگوید: «نظر من همان نظر شماست. من از خودم هیچ نظری ندارم».

پدر خانواده، یا همان السید احمد عبدالجواد که مغازه‌دار است، شخصیتی دوگانه دارد. او در خانه سعی می‌کند همواره حرمت و برتری خود را حفظ کند و با ایجاد قوانین سختگیرانه و سنتی سعی در کنترل خانواده خود دارد. اعضای خانواده برای رهایی از خشم او معمولا به دروغ‌های مصلحت آمیز پناه می‌برند و او را در جریان همه امور قرار نمی‌دهند. اگرچه او ظاهرا یک مسلمان متعهد است، ابایی از عیاشی و هوسرانی ندارد.

برای او قابل تصور نیست که دختر و همسرانش بدون اجازه یا همراهی او از خانه خارج شوند. مثلا هنگامی که امینه در غیاب همسرش تصمیم می‌گیرد به زیارتگاهی در نزدیک خانه‌شان که همواره آرزویش را داشت برود یکی از فاجعه‌های داستان اتفاق می‌افتد.

امینه در راه بازگشت از زیارتگاه تصادف می‌کند و در نتیجه همسرش از این ماجرا مطلع می‌شود. در ازای این بی‌آبرویی که امینه برای خانواده به بار آورده (به زعم همسرش)، السید احمد عبدالجواد او را به خانه مادرش می‌فرستد.

روایت ماجراهای این داستان با چنان مهارتی صورت گرفته که ضمن برانگیختن احساسات خواننده از جمله خشم، ترحم یا نفرت، او را تا پایان ماجرا به دنبال خود می‌کشاند.

کارشناس ادبی روزنامه ایندیپندنت، فیلیپ استوارت، و مترجم برخی کتاب‌های محفوظ به انگلیسی، معتقد است: «در ادبیات جهان اثری نظیر «از قصر تا قصر» به وجود نیامده است، همان طور که درباره بعضی کتاب‌های تولستوی، فلوبر و پروست نیز می‌توان همین نظر را متذکر شد».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
anahita
۱۳۹۵/۰۶/۰۶

کتاب زیباییست .وقتی این کتاب را خواندم نمود بسیاری از صحنه های توصیف شده را در زندگی روزمره ایرانیان دیدم و افسوس خوردم زیرا این کتاب مربوط به زندگی یک خانواده مصری در حدود ۱۰۰ سال پیش است

- بیشتر
hooshmand
۱۳۹۵/۱۰/۱۸

به نظر می‌آید که کتاب از نظر ترجمه و ویراستاری مشکل داشته باشد.

kahat
۱۳۹۶/۰۶/۱۴

یه رمان تاریخی عالی از نجیب (یا به قول خود مصری ها نگیب) محفوظ. اطلاعات خوبی از تاریخ معاصر و نحوه زندگی مردمان اون دیار میده. ورای همه, واقعا روی دیدگاه من تاثیر گذاشت, رنجی که یک زن خانه دار از محدودیت

- بیشتر
صباخانوم
۱۳۹۶/۱۰/۱۵

واقعا زیبا و بینظیره توصیه میکنم حتما بخونید

sa.s
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

یه شاهکار به تمام معناس این کتاب، روایت قوی و شخصیت پردازی عالی ای ک داره باعث میشه تا مدت ها داستان در ذهنتون بمونه

کاربر ۱۸۰۹۶۷۰
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

خیلی ب جزئیات پرداخته و کند پیش میره. از حوصله نن واقعا خارج بود همش توصیف توصیف

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۶۰-۹۰-۷
تعداد صفحات۴۴۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۶۰-۹۰-۷