با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آیین زرتشت: کهن روزگار و قدرت ماندگارش

دانلود و خرید کتاب آیین زرتشت: کهن روزگار و قدرت ماندگارش

۴٫۱ از ۱۷ نظر
۴٫۱ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آیین زرتشت: کهن روزگار و قدرت ماندگارش  نوشته  مری بویس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آیین زرتشت: کهن روزگار و قدرت ماندگارش

نورا الیزابت مری بویس(۱۹۲۰-۲۰۰۶)، تاریخ‌نگار بریتانیایی و متخصص زبان‌های ایران باستان و دین زرتشت است.‌ دین زرتشت، آیین رسمی ایرانیان باستان بود و هنوز نیز جامعه‌‌های زرتشتی ساکنِ ایران، هندوستان، اروپا، ایالات متحده، کانادا، استرالیا و دیگر نقاط جهان به آن باور دارند. این آیین در سده‌‌های بسیار نمادِ خُلق و خویِ ایرانی بود و ارزش‌‌های سیاسی و اجتماعی و روحانی وی را در برمی‌‌گرفت و از این‌‌رو به جامعه انسجام و ثبات می‌‌داد. گرچه ایرانیان دستاوردهای درخشان در هنر و ادب در کارنامه‌ خود دارند، کیش زرتشت را باید بزرگ‌ترین دستاورد فرهنگی و روحانی آنان شناخت. «آیین زرتشت: کهن روزگار و قدرت ماندگارش» سلسله سخنرانی‌های درسی در زمینه‌‌ ایران‌شناسی است که در دانشگاه کلمبیا آغاز شد و پروفسور مری‌بویس، در جایگاه استاد صاحب‌‌نظرِ آیین زرتشتی و سنت‌‌هایش، اجرای آن‌ها را در ۱۹۸۸ به عهده داشت. در این سخنرانی‌ها مری‌بویس با برخورداری از سرچشمه‌‌های دانشی عظیم به طرح جزئیاتی می‌‌پردازد که ریشه‌‌های آیین زرتشت، اصول بنیادی و ردّپای رشد و تحول آن را تا به امروز شامل می‌شود، و از این راه‌ آگاهی‌های نوین و تعبیراتی تازه به دست می‌دهد. پروفسور بویس به سال ۱۹۴۵ دکترای خود را در رشته‌‌ شرق‌‌شناسی از دانشگاه کیمبریج دریافت کرد. در ۱۹۴۷ در دانشگاه لندن به سمت استادیاری، و در ۱۹۶۳ به سمت استاد ایران‌شناسی گمارده شد. نشر آثار پرشمار وی به دانش ما از تاریخ و آداب دینی زرتشتیان، زبان‌‌های ایرانی میانه و کیش مانی بسیار افزوده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
شلاله
۱۳۹۵/۰۲/۱۱

کتا ب بسیار خوبی برای کسانی هست که میخواهند با دین زردشتی آشنا شوند. من این کتاب رو برای آزمون کارشناسی ارشد زبانهای باستانی خونده بودم.

ماری
۱۳۹۵/۰۶/۲۲

بسیار عالی ست

ketabbaz
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

کتاب بدی نیست ولی نثر روانی نداره.ولی برای شناخت دین و ایین و شخصیت زرتشت خوبه اگه حوصله داشته باشین

m.a.m
۱۳۹۵/۰۷/۰۷

خوبه

Ramin Afshar
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

کتاب خوبیه.

قربان خنده هایت
۱۳۹۵/۰۷/۰۴

جالب بود بنظرم بخونییید👏👏👏👏

Hemmat
۱۳۹۴/۰۹/۲۱

خانم مری بویس از ایران شناسان برجسته ی انگلیسی است که آثار ایشان در تیران باستان از اهمیت ویژه ای برخور دار است. کتاب کیش زرتشت و هخامنشیان او از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

unbreakable
۱۳۹۶/۰۲/۱۱

بد نیس😕😕😕

کتایون
۱۳۹۵/۰۷/۰۴

سپاس

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۳۸۹-۴
تعداد صفحات۳۴۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۳۸۹-۴