با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روانشناسی اجتماعی به زبان آدمیزاد

دانلود و خرید کتاب روانشناسی اجتماعی به زبان آدمیزاد

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روانشناسی اجتماعی به زبان آدمیزاد  نوشته  دانیل ریچاردستون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب روانشناسی اجتماعی به زبان آدمیزاد

اگر بخواهید با شیوه‌های دوست‌یابی آشنا شوید یا این‌که چگونه روی دیگران اثر بگذارید، چطور قلب کسی را به‌دست آورید و فکرش را تغییر دهید، چطور به خودتان اطمینان کنید یا نسبت به دیگران تردید داشته باشید، کسی پیدا می‌شود که راهکار‌هایی ساده برای انجام این‌ها در اختیارتان بگذارد. اما روان‌شناسی اجتماعی و این کتاب، چیزی فراتر از پند و اندرز ارائه می‌کند؛ بینش.

«روان‌شناسی اجتماعی به‌زبان آدمیزاد» برای درک علت رفتارهای مردم از ابزار علمی استفاده می‌کند. این‌که چرا مردم از بعضی آدم‌ها خوش‌شان می‌آید و از بعضی دیگر نه؟ چرا گاهی یک بحث فاخر سیاسی نمی‌تواند آن‌ها را متقاعد کند، اما تأیید یک چهرهٔ مشهور سینمایی به‌راحتی این کار را می‌کند؟ پیش‌داوری از کجا سرچشمه می‌گیرد و چه اثری روی افکار و رفتارهای ما می‌گذارد؟

دکتر دنیل س. ریچاردسون استاد ارشد روان‌شناسی تجربی در این کتاب شما را با کاربرد روش‌های تجربی برای پرده‌برداری از سازوکارهای این پدیده‌های روان‌شناختی آشنا می‌کند. روش کار با روان‌شناسی اجتماعی، چگونگی ارزیابی نگرش‌ها و رفتارها، شیوه اندیشیدن درباره خود و دیگران، چگونگی اثرگذاری جمع بر ما و ارزیابی روابط گروه‌ها و جوامع همگی از مباحث مهم و کلیدی در این کتاب‌اند.

این اثر تمامی موضوعات و پدیده‌های مورد بحث در یک دورهٔ درسی دانشگاهی را در بر دارد. بااین‌حال، تا جای ممکن کمتر در آن از اصطلاحات تخصصی و فنی استفاده شده است. خواندن این کتاب به هیچ پیش‌نیازی احتیاج ندارد. حتی اگر از روان‌شناسی یا مطالعات علمی هیچ سر در نمی‌آورید، باز هم می‌توانید مطالب این کتاب را بفهمید. تنها چیزی که لازم دارید، کنجکاوی سالم دربارهٔ مردم است. این کتاب دیدی جامع دربارهٔ یکی از هیجان‌انگیزترین و پویاترین شاخه‌های علوم‌اجتماعی در اختیارتان می‌گذارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
fateme
۱۳۹۹/۰۲/۲۳

کتابی بسیار روان و جذاب برای عموم مردم به شخصه از کلیشه های روانشناسی بیزارم اما در این کتاب از بیشتر نتایج شگفت زده میشدم کلیشه در آن وجود ندارد

Dexter
۱۳۹۷/۱۲/۰۲

کتاب خیلی جالبیه. همیشه به روان شناسی فردی و اجتماعی علاقه داشتم.این کتاب هم حرف های تازه ای برای گفتن داره . مطالبی رو بیان می کنه که ممکنه ما در ظاهر بگیم بهشون معتقدیم ولی در باطن اعتقادی بهشون

- بیشتر
فاطمه
۱۳۹۹/۱۱/۰۴

به نظرم عاااالی بود لحظه به لحظه ش برام جذاب بود.قلم روان،ترجمه عالی محتوی عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵)
) بگویید احساس می‌کنید کدام درست و کدام نادرست است: برای تغییر رفتار دیگران، اول باید نگرش‌هایشان را تغییر دهیم. هرچه بیشتر برای انجام کاری تشویق شوید، بیشتر از آن لذت می‌برید. تصمیمی که به‌شکل گروهی گرفته شود، معقول‌تر از تصمیمی است که فردی به تنهایی بگیرد. اگر کسی تنها باشد، کمتر احتمال دارد به کسی که در خیابان دچار مشکل شده است کمک کند.
Dexter
پژوهشگران خانم از بعضی مردان روی یک پل مرتفع و از بعضی مردان روی یک پل کم‌ارتفاع نظرسنجی می‌کنند. در پایان نظرسنجی، شمارهٔ تماسی به شرکت‌کنندگان می‌دهند تا اگر خواستند بتوانند از نتایج نظرسنجی باخبر شوند. اما نتایج نظرسنجی اصلاً برای پژوهشگران اهمیتی نداشت، آن‌ها فقط داشتند جذابیت بین فردی را عملیاتی‌سازی می‌کردند؛ این‌که آیا مردان با پژوهشگر تماس می‌گیرند و از او درخواست آشنایی بیشتر می‌کنند یا نه. شرکت‌کنندگانی که روی پل بلند با پژوهشگر دیدار کرده بودند، بیشتر جذب او شده بودند. آن‌ها ترس از افتادن از روی پل را با احساس علاقه نسبت به پژوهشگر اشتباه گرفته بودند.
Dexter
تجربیات زندگی هر قدر هم شگفت‌انگیز یا وحشتناک باشند، حدود سه ماه بعد احساسات ما به وضعیت عادی برمی‌گردد.
fateme
طبق نظر روزنبرگ و هاولند، اگر کسی نتواند نگرشش را بیان کند، پس نگرشی ندارد.
penelope
اگر آن‌قدر بدشانس بوده‌اید که یک اتفاق اندوهناک در زندگی‌تان پیش آمده باشد، می‌توانید پیش یک روان‌شناس فرویدی بروید که اعماق کودکی‌تان را بکاود و تقصیر را به گردن رابطهٔ شما با پدر و مادرتان بیندازد. می‌توانید تمامی کتاب‌های خودیاری منتشرشده را بخوانید، و یا به این توصیه که مادربزرگم به من یاد داد و شاید مادربزرگ شما هم یادتان داده باشد، گوش دهید: «صبر داشته باش. همه چیز درست می‌شود.» شواهد علمی تأییدکنندهٔ توصیهٔ مادربزرگ‌ها خیلی بیشتر از تمامی شواهد تأییدکنندهٔ نظریهٔ فروید است.
fateme
بنابراین، از نظر من باید در زمینهٔ چگونگی به تصویر کشیدن گروه‌های اجتماعی مختلف در رسانه‌ها بیشتر دقت کنیم. بعضی‌ها می‌گویند اشکالی ندارد اگر در بیشتر موارد ابله‌ترین شخصیت نمایش‌های تلویزیونی غربی یک زن بور است یا این‌که شخصیت‌های مسلمان فیلم‌ها همیشه تروریست از آب درمی‌آیند. آن‌ها معتقدند این موضوع مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ چون هر کس می‌داند که نه همهٔ بورها خنگ‌اند و نه همهٔ مسلمان‌ها تروریست. اما حرف من این است که چنانچه این تداعی‌ها به‌طور مرتب در تلویزیون به تصویر کشیده شوند، به‌تدریج در حافظهٔ مردم نفوذ می‌کنند و بخشی از فرهنگ جامعه می‌شوند.
penelope
روان‌شناسان اجتماعی می‌خواهند بفهمند ما چه کسانی را دوست داریم و به چه کسانی عشق می‌ورزیم، چرا به بعضی آدم‌ها کمک می‌کنیم و به بعضی دیگر آسیب می‌رسانیم، چگونه دربارهٔ خودمان و دیگران می‌اندیشیم و چگونه با دیگران ارتباط برقرار می‌کنیم.
Dexter
در لحظهٔ طرد شدن، تقریباً همان نواحی مغز فعال شد که در پاسخ به درد جسمی فعال می‌شود. به عبارت دیگر، پژوهشگر این آزمایش ادعا کرد که درد ناشی از طردشدگی یک درد واقعی است.
fateme
مردم‌شناسان از مفهوم «فرهنگ غرور» که در بسیاری از مناطق جهان وجود دارد، سخن می‌گویند. در این جوامع، غرور فرد بیش از همه چیز اهمیت دارد و اگر به او توهین شود، چه این توهین واقعی باشد، چه ناشی از تصورات فرد، شخص (معمولاً مرد) باید هر کاری که از دستش بر می‌آید برای تنبیه فرد گناهکار انجام دهد تا غرور از دست‌رفته‌اش را بازگرداند. در بیشتر موارد این امر به‌معنای انجام کارهای خشونت‌آمیز است. فرهنگ غرور در نقاط مختلف دنیا دیده می‌شود، حتی در داستان‌های تخیلی مثل جنگ ستارگان.
penelope
اگر معلمی این کلیشه را داشته باشد که ریاضیات دخترها خوب نیست، سر کلاس کمتر از آن‌ها می‌خواهد به سؤالات پاسخ بدهند و کمتر آن‌ها را به انجام تکالیف سخت مجبور می‌کند و بعد از گذشتن چندترم به این شیوه، تعجبی ندارد که بعضی دخترها در این زمینه از پسرها عقب بیفتند؛ بنابراین کلیشهٔ معلم تأیید می‌شود.
fateme

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۲
شابکundefined
تعداد صفحات۳۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۲