با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صبحانه قهرمانان اثر کورت ونه‌گات

دانلود و خرید کتاب صبحانه قهرمانان

۴٫۳ از ۸ نظر
۴٫۳ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صبحانه قهرمانان  نوشته  کورت ونه‌گات  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صبحانه قهرمانان

کورت ونه گات جونیور(۲۰۰۷-۱۹۲۲ )، نویسنده امریکایی است. «صبحانه قهرمانان» یکی از ساختارشکنانه‌ترین رمان‌های معاصر است. رمانی که در قالب طنز از دغدغه‌های ذهنی نویسنده شکل گرفته و راجع به دو پیرمرد سفیدپوست لاغر اندام است که روی سیاره‌ای در حال مرگ زندگی می‌کنند. داستان به شرح حال رویدادهای زندگی این دو نفر می‎پردازد. این دو شخصیت اصلی قرار است در انتهای کتاب با هم ملاقاتی داشته باشند. ونه گات در واقع شخصیت‌هایی خلق کرده که از طریق آن‌ها خود را متحول می‌کند و به این نتیجه می‎رسد که انسان‌ها دو بعد «ماشینی» و «مقدس» دارند. تا زمانی که یک انسان ماشین‌وار عمل کند، وضعیتش پیچیده، تراژیک و مضحک خواهد بود. اما در درون همه موجودات، به طور یکسان ماهیت مقدسی وجود دارد که نویسنده آن را «نوار لغزش ‌ناپذیری از نور» می‌نامد. این ماهیت در وجود تک‌تک این موجودات شعله می‎کشد. ونه گات در این رمان از تکنیک‌های متعددی استفاده کرده تا اصول سنتی داستان نویسی را در هم بریزد. وی از همان شروع داستان درباره چگونگی پایان آن سخن می‎گوید اما اتفاق‌های غیرمنتظره در این میان خود حدیث دیگری است. مارک تواین و جورج اورول از الگوهای ونه‌گات در نویسندگی بودند و او خود بر نویسندگان سرشناسی چون پل آستر و جورج ساندرز تأثیر گذاشت. ونه گات که در مارس ۱۹۴۳ به خدمت نظام رفت، در دسامبر ۱۹۴۴ در جبهه جنگ اسیر نازی‌ها شد و در انباری که محل نگاهداری لاشه‌های گوشت بود زندانی شد. او از بمباران شهر درسدن که در آن بیش از ۱۳۴ هزار نفر کشته شدند به شکل معجزه آسایی نجات پیدا کرد. ونه گات در آثارش همواره برای مخاطب خود فضای فانتزی و علمی-تخیلی را می‎سازد که با هجو و طنزی سیاه و به عبارتی اجتماعی آمیخته شده و به نحوی که با وجود حال و هوای تراژدی که بر داستان حاکم است خواننده را به خنده وا می‌دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
کاربر ۱۴۱۱۳۱
۱۳۹۶/۰۲/۱۵

ونهً گارت متاسفانه جز نویسندگان معاصری هست که در ایران خوب شناخته شده نیست..سبک نوشته هاش به ظاهر هجو و کمدی هست ولی درون مایه ی داستانهای مشکلات عمیق و سردرگمی انسان دنیای صنعتی رو به سخره میکشه..در واقع خیلی

- بیشتر
Amigo
۱۳۹۴/۱۱/۱۱

لطفا سلاخ خانه شماره 5 رو هم بذارید.

وحید
۱۳۹۵/۰۴/۰۲

نویسنده خوبی بود مرحوم ولی مزخرفات زیاد گفته و اینکه سلاخ خانه از این خیلی بهتر بود.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۷۸-۱۱۴-۷
تعداد صفحات۳۱۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۷۸-۱۱۴-۷