با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صبحانه قهرمانان اثر کورت ونه‌گات

کتاب صبحانه قهرمانان

نویسنده:کورت ونه‌گاتمترجم:راضیه رحمانیانتشارات:گروه انتشاراتی ققنوسسال انتشار:۱۳۹۳تعداد صفحه‌ها:۳۱۲ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۳از ۸ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها۳۱۲ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب صبحانه قهرمانان

کورت ونه گات جونیور(۲۰۰۷-۱۹۲۲ )، نویسنده امریکایی است. «صبحانه قهرمانان» یکی از ساختارشکنانه‌ترین رمان‌های معاصر است. رمانی که در قالب طنز از دغدغه‌های ذهنی نویسنده شکل گرفته و راجع به دو پیرمرد سفیدپوست لاغر اندام است که روی سیاره‌ای در حال مرگ زندگی می‌کنند. داستان به شرح حال رویدادهای زندگی این دو نفر می‎پردازد. این دو شخصیت اصلی قرار است در انتهای کتاب با هم ملاقاتی داشته باشند. ونه گات در واقع شخصیت‌هایی خلق کرده که از طریق آن‌ها خود را متحول می‌کند و به این نتیجه می‎رسد که انسان‌ها دو بعد «ماشینی» و «مقدس» دارند. تا زمانی که یک انسان ماشین‌وار عمل کند، وضعیتش پیچیده، تراژیک و مضحک خواهد بود. اما در درون همه موجودات، به طور یکسان ماهیت مقدسی وجود دارد که نویسنده آن را «نوار لغزش ‌ناپذیری از نور» می‌نامد. این ماهیت در وجود تک‌تک این موجودات شعله می‎کشد. ونه گات در این رمان از تکنیک‌های متعددی استفاده کرده تا اصول سنتی داستان نویسی را در هم بریزد. وی از همان شروع داستان درباره چگونگی پایان آن سخن می‎گوید اما اتفاق‌های غیرمنتظره در این میان خود حدیث دیگری است. مارک تواین و جورج اورول از الگوهای ونه‌گات در نویسندگی بودند و او خود بر نویسندگان سرشناسی چون پل آستر و جورج ساندرز تأثیر گذاشت. ونه گات که در مارس ۱۹۴۳ به خدمت نظام رفت، در دسامبر ۱۹۴۴ در جبهه جنگ اسیر نازی‌ها شد و در انباری که محل نگاهداری لاشه‌های گوشت بود زندانی شد. او از بمباران شهر درسدن که در آن بیش از ۱۳۴ هزار نفر کشته شدند به شکل معجزه آسایی نجات پیدا کرد. ونه گات در آثارش همواره برای مخاطب خود فضای فانتزی و علمی-تخیلی را می‎سازد که با هجو و طنزی سیاه و به عبارتی اجتماعی آمیخته شده و به نحوی که با وجود حال و هوای تراژدی که بر داستان حاکم است خواننده را به خنده وا می‌دارد.

نظرات کاربران

کاربر ۱۴۱۱۳۱
۱۳۹۶/۰۲/۱۵

ونهً گارت متاسفانه جز نویسندگان معاصری هست که در ایران خوب شناخته شده نیست..سبک نوشته هاش به ظاهر هجو و کمدی هست ولی درون مایه ی داستانهای مشکلات عمیق و سردرگمی انسان دنیای صنعتی رو به سخره میکشه..در واقع خیلی

- بیشتر
Amigo
۱۳۹۴/۱۱/۱۱

لطفا سلاخ خانه شماره 5 رو هم بذارید.

وحید
۱۳۹۵/۰۴/۰۲

نویسنده خوبی بود مرحوم ولی مزخرفات زیاد گفته و اینکه سلاخ خانه از این خیلی بهتر بود.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است