با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
همه‌ی چراغ‌های خانه روشن‌اند

دانلود و خرید کتاب همه‌ی چراغ‌های خانه روشن‌اند

۳٫۶ از ۳۶ نظر
۳٫۶ از ۳۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب همه‌ی چراغ‌های خانه روشن‌اند  نوشته  آندریا لوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب همه‌ی چراغ‌های خانه روشن‌اند

«همه‌ی چراغ‌های خانه روشن‌اند» نوشته آندرا لوی شاعر و نویسنده زن جامائیکایی- بریتانیایی است. لوی از جمله نویسندگان توانای زن معاصر است که قلمی گیرا دارد. او در هر دو عرصه شعر و داستان توانسته جوایز معتبر گوناگونی از جمله بوکر، والت اکات برای شعرهایش و جایزه نویسندگان مجمع الجزایر، جایزه کاستابوک و جایزه مهم ادبیات داستانی زنان را به خاطر رمان‌هایش کسب کند. داستان درباره زندگی آنجلا و خانواده‌اش است که از یک طبقه متوسط هستند. پدر آنجلا کارمند اداره پست و مادرش معلم دبستان است. آنها به امید زندگی بهتر از جامائیکا به انگلستان کوچ کرده‌اند. تنها برادر آنجلا چهار سال از او بزرگتر است و خواهرهایش نوجوان‌اند و دنیای خودشان را دارند. زندگی آنها خوب می‌گذرد تا زمانی که پدر سکته مغزی می‌کند و توانایی‌اش تحلیل می‌رود. آنجلا راوی داستان زندگی خود و خانواده است او از یازده سالگی شروع به تعریف کردن داستانش می‌کند و تصویری از یک خانواده عادی و جریانات ریز و درشتی را که در یک زندگی عادی پیش می‌آید، شرح می‌دهد. لوی در این اثر با زبان روان و خودمانی و تصاویر ملموسی که از زندگی آنجلا می‌سازد، خواننده را به گونه‌ای همراه می‌برد که عضوی از خانواده آنجلاو شریک شادی‌ها و غمها و هیجانات زندگی او می‌شود: «آن‌روز وقتی با مادرم به ملاقات پدر رفتیم، لباس مخصوص بخش را پوشیده بود و داشت دفترچه راهنمای انجام حرکات توانبخشی را نگاه می‌کرد. با هیجان گفتم: «پدر! این کتابو من طراحی کردم.» بدون هیچ احساسی به جلد کتاب نگاهی انداخت و گفت: «اِاِه؟؟» «آره! حتی عکس خودمم توش هست.» کتاب را از دستش قاپیدم و صفحه‌ها را خیلی سریع ورق زدم تا به عکسی رسیدم که در آن داشتم می‌پریدم. «این‌جا رو ببین پدر! نزدیک بود گردنم بشکنه!!» وقتی برگشتم، مادرم داشت در تنها صندلی اتاق می‌نشست. پدرم کتاب را از دستم گرفت. چند لحظه به عکس خیره شد و گفت: «این تویی؟ بلدی بپری؟» در حالی‌که تلاش می‌کردم پدر را تحت تأثیر قرار بدهم گفتم: «آره! یعنی نه! من کتاب رو طراحی کردم و این حرکت رو انجام دادم که عکاس عکس بگیره!» پدرم به این سادگی‌ها احساساتی نمی‌شد و خیلی از جزئیات زندگی من خبر نداشت. فکر می‌کنم درباره من فقط این را می‌دانست که به دانشگاه رفتم تا درباره بعضی چیزها بیشتر بدانم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۱)
راضیه ح
۱۳۹۸/۰۱/۱۳

اواسط کتاب فکر نمی‌کنی با چنین شاهکاری روبرو باشی بیشتر شبیه این است که نشسته‌ای و عکس‌های یک آلبوم خانوادگی را می‌بینی. هر چند صفحه یک عکس... فصل های اول برایت ماجراهای رندوم از زندگی یک خانواده است. یکی از بچگی‌ بچه‌ها

- بیشتر
زهرا
۱۳۹۸/۰۱/۱۳

داستان تلخ رابطه ها یه خوانواده ی جاماییکایی که به انگلستان مهاجرت کردن داستان زندگی ای که امیخته با طنزی تلخ ، تفاوت ها رو به رخ میکشه.تقریبا از نیمه ی کتاب تمرکز کتاب روی روابط ادم های داستانه و به طرز

- بیشتر
عاشق کتاب
۱۳۹۸/۰۱/۰۶

رابطه بین پدر و فرزند همیشه رابطه متفاوت و عجیبی است. پراز عشق و احساس در بستر پنها شرم. این رابطه زیبا در رمان به خوبی ترسیم شده بود.

بلاتریکس لسترنج
۱۳۹۸/۰۱/۰۷

روابط خاتوادگی و شرایط زندگی مهاجران نثر ساده و روانی داشت و خوب بود یه روزه تموم شد روابط دختر و پدری که مرد عجیبی بود

Roya
۱۳۹۸/۰۱/۰۱

ترجمه کتاب خیلی روان و عالی بود . از این جهت یکی از بهترین کتاب هایی بود که این اواخر خوندم . داستان فراز و فرود زیادی نداره ، با این وجود حس صمیمیت و ارتباط خوبی در صفحاتش هست

- بیشتر
سپیده
۱۳۹۷/۰۹/۲۲

یه لحظه خوندمش، چراغ ها را من خاموش می کنم😁

Ghazaleh
۱۳۹۹/۰۲/۱۶

خوندن روایت‌های با احساس و ظریف از نگاه دختر کوچک خانواده‌ای که اصالت جاماییکایی دارند و به لندن مهاجرت کردند، لذت بخش بود. از اون کتاب‌هایی که پیام و محتوای خاصی ندارن اما نثر سبک و روانی دارن و می‌تونی

- بیشتر
♡♧judy pendelton♧♡
۱۳۹۸/۰۳/۰۱

قشنگ و صمیمی!

M68
۱۳۹۸/۰۴/۰۲

خیلی مسخره ... یه دختر چهار ساله که اندازه یک زن بالای سی سال نقش داره!!! دختری که نمیدونه سوسیس چیه ولی مراقب پدر سرطانیش هست و کارای بیمارستان شو انجام میده!!!

fatemeh.h88
۱۳۹۸/۰۱/۰۷

کتابی با نثر روان درباره زندگی روزمره یک خانواده مهاجر و بیشتر تمرکز هم بر روی روابط بین پدر و دختر خانواده است.من دوست داشتم چون دوگانگی فرهنگ وطنی با فرهنگ وطن دوم را بخوبی نمایش داده بود.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵)
پاتریسیا گفت: «ول کن دیگه!! تو گاز رو که نگاه نمی‌کنه!»
-Dny.͜.
«بعد از پیروزی، عزمت را جزم ترکن.» این شعار مدرسه ما بود.
بلاتریکس لسترنج
وقتی که داشتم آووکادو را امتحان می‌کردم، به دقت نگاهم می‌کرد. مزه‌اش بیشتر شبیه صابون‌های زیتونی بود که در حمام استفاده می‌کردیم. به هر حال آن را در دهانم گذاشتم. مایع لزج را روی زبانم حس می‌کردم و تقریباً دیگر مطمئن بودم که تنها تفاوتش با صابون حمام‌مان این بود که صابون ما خوشمزه‌تر بود.
-Dny.͜.
باید یاد بگیرین از خودتون دفاع کنید. شما نه سفیدین، نه سیاه!»
-Dny.͜.
«دیروز؟ یعنی از دیروز تا حالا به من نگفتی بابا بیمارستانه؟» «خوب گفتم ناراحت نشی. تو هم الان گرفتارکاری. دیروز هم معلوم نبود تو کدوم بخش بستری‌اش می‌کنن. تو بخش اونجانس جاش گذاشتم.» «کجا؟» «اون‌جاس» «اورژانس مامان!»
-Dny.͜.
هر کس از مادرم سنجاق سر می‌خواست، دستش را توی موهایش می‌برد و یکی از سنجاق‌هایش را در می‌آورد هرچند موهای مادرم کوتاه بود و اصلاً نیازی به سنجاق سر نداشت. این داستان خیلی برایم عجیب بود، آن‌قدر که مدت‌ها فکر می‌کردم مادرم روی سرش مزرعه سنجاق دارد.
-Dny.͜.
بعد لحن صدایم عوض شد. «اما می‌دونی خیلی بده چون اگه یک دکتر نمی‌شناختم هیچ‌وقت نمی‌تونستم پیداش کنم. راستی اگه آدم یه پارتی نداشته باشه باید چیکار کنه؟!»
بلاتریکس لسترنج
سنِ پدرم «سن به ـ تو ـ ربطی نداره» یا «شانه ـ بالا ـ انداختن» و «اصلا ـ حرفش ـ رو نزن» بود.
Gisoo
وقتی همه کارهاتون تموم می‌شه! وقتی به همه اهداف‌تون رسیدین، تازه باید مبارزه رو شروع کنید. نباید بشینید و بگید که دیگه کاری نمونده. همیشه کاری برای انجام دادن هست. همیشه هدف بالاتری هست
Amir
از آن‌جا که پدر اصرار داشت همه چیز تا آخر خورده شود که مبادا اصرافی اتفاق بیفتد، آخرین نفری بود که به مینی‌بوس برگشت
محمدرضا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۲۸
شابکundefined
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۲۸