با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گذرگاه

دانلود و خرید کتاب گذرگاه

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گذرگاه  نوشته  کاوه میرعباسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب گذرگاه

بیلی دلش نمی‌آید که ماده گرگی را که در تله افتاده با گلوله خلاص کند و تصمیم می‌گیرد حیوان را به زادگاهش در کوهستان‌های مکزیک بازگرداند. این نقطه آغاز وسترن شبه فلسفی کورمک مک‌کارتی، رمان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس توانای آمریکایی است. او در این رمان با واقع گرایی جزئی‌نگر، خشونت و درنده خویی قانون‌شکنان و انسان‌های شریر و مهربانی، بزرگ‌واری و سخاوت بی‌دریغ آدم‌های ساده و فرودست را توصیف می‌کند و لابه‌لای انبوه رویدادهای تکان‌دهنده با خرده روایت‌های تمثیل‌گونه به مقوله‌های هستی‌شناسانه و متافیزیکی نیز می‌پردازد. «گذرگاه» یکی از رمان‌های سه‌گانه مک‌کارتی است که با نام تریلوژی مرزی شناخته می‌شود. «تریلوژی مرزی» یک وسترن مدرن است که وقایعش در دهه‌ی ۱۹۴۰ و اوایل دهه‌ی ۱۹۵۰ در ناحیه‌ی جنوب غربی ایالات متحده و مکزیک می‌گذرد. اما برخلاف قهرمانان رایج رمان‌های وسترن که بنا بر سنت این ژانر،‌ مردانی بالغ هستند که گذشته‌ای مملو از تجربه و ماجرا بر هستی‌شان سنگینی می‌کند، قهرمانان مک‌کارتی نوجوانانی هستند لبریز از نیرو و معصومیت که در جستجوی آرمان‌هایی که زمانشان سرآمده است، از مرزها می‌گذرند که این مرزها می‌توانند نمادی از کنش و واکنش میان قطب‌های متضاد، نظیر معصومیت و تجربه،‌ خیر و شر، گذشته و حال، خیال و واقعیت، فردیت و جمع، امید و درماندگی باشند. «گذرگاه»، «همه اسب‌های زیبا» و «شهرهای دشت» نام رمان‌های این سه‌گانه‌اند که دو رمان اول کاملا مستقل‌اند و «شهرهای دشت» به این سه‌گانه پیوستگی می‌بخشد که در آن جان گِرَدی کول (پرسوناژ اصلی ’همه‌ی اسب‌های زیبا‘) و بیلی پرهام (پرسوناژ اصلی ’گذرگاه‘) در ۱۹۵۲ در نیومکزیک کنار هم قرار می‌گیرند. هرچند رویدادهای «تریلوژی مرزی» در برهه‌ی زمانی بین ۱۹۳۹ تا ۱۹۵۲ می‌گذرند و به گونه‌ای بارز مرگ تدریجی دوران مزرعه‌داری و دامداری به شیوه‌ی سنتی را بازمی‌نمایانند، اما با پرداختن به مقوله‌هایی نظیر نوستالژی، انحطاط ملی و تشویش مردانه، به دغدغه‌های ذهنی غالب سال‌های انتشارش (از ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۸) نیز می‌پردازند که در آن ایام، مطرح و مجادله‌برانگیز شدند. «تریلوژی مرزی» پیچیدگی خاصی دارد زیرا هم به دلیل انکار مشاء هستی‌شناسانه مقولات یادشده، پست مدرن است و هم با ترسیم تاریخ به مثابه‌ی عنصری همواره حاضر و مستقل از واقعیت‌های مادی مشخص، جهان‌شمول محسوب می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
msadeq
۱۳۹۷/۰۸/۱۶

این کتابو نخوندم ولی از این نویسنده جاده رو خوندم که فیلمش هم ساخته شده.فیلم جایی برای پیرمردها نیست هم از کتاب ایشون اقتباس شده.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۰۱
تعداد صفحات۴۵۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۰۱