با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب رَنت (زندگی‌نامه شفاهی باستر کیسی) اثر چاک پالانیک

دانلود و خرید کتاب رَنت (زندگی‌نامه شفاهی باستر کیسی)

۴٫۰ از ۱۲ نظر
۴٫۰ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رَنت (زندگی‌نامه شفاهی باستر کیسی)  نوشته  چاک پالانیک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رَنت (زندگی‌نامه شفاهی باستر کیسی)

«...این غریبهٔ گاوچرون چشم‌های سبز روشن داره. یه جور رنگی مثل سبزی ضدیخ ماشین». «رنت» داستان زندگی باستر رنت کیسی یکی از پرکارترین قاتل‌‌های زنجیره‌ای است که چاک پالانیک از زبان دوستان دوران کودکی و نزدیکان وی روایت می‌کند. کتاب به دوبخش کودکی و بزرگسالی رنت تقسیم می‌شود و ایدئولوژی‌ها و چگونگی قتل‌های رنت و عضویت در گروه شب‌گردها (تقریبا مثل اعضای گروه باشگاه مشت‌زنی) را از زبان دوستان و خانواده‌ی رنت روایت می‌کند و تمام این داستان‌ها با طنز‌ی سیاه همراه است: توی یکی از نامه‌هایی که رنت برام فرستاد نوشته بود وقتی همه داخل ماشینی هستن نمی‌تونی مردها رو از زن‌ها تشخیص بدی، یا سیاه‌ها رو از سفیدها، اگه ازش می‌پرسیدی سخت‌ترین تیم برای شکست دادن کدوم بود، می‌گفت منحرف‌ها. می‌گذاریشون تو ماشین تو یه بازی، و چیزی که می‌بینی یه جور خشم محدودشده است. هیچ‌کس شدیدتر از فلج‌هایی که با دست ماشین رو کنترل می‌کنن نمی‌رونه. یا دخترهای لاغرمردنی صد پوندی.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۲/۲۷

جدای از لحن ترجمه که با لحن زبان اصلی همخوانی نداره ( و البته خود متن ترجمه هم‌ مرتب ادبی عامیانه میشه) یک‌مورد بود برام خیلی عجیب بود که می نویسم و اگر دوستان عزیز مخصوصا جناب جهانگیری لطف کنند

- بیشتر
دوست دار کتاب
۱۳۹۷/۰۲/۳۰

ترجمه بسیار خوب و دقیق. تبریک ویژه به مترجم این اثر که علی رغم تعدد شخصیت ها، لحن های متفاوت، اصطلاحات پیچیده علمی و ... به خوبی از پس این کار بر آمده اند. درک محتوای این اثر بسیار سخت

- بیشتر
مینروا
۱۳۹۷/۰۳/۱۴

من به دنبال کتابی درباره قاتلین زنجیره‌ای بودم که خوندن مقدمه این کتاب جذبم کرد اما همینطور که پیش رفت کم‌کم در کمال تعجب متوجه شدم داستان در مورد یه قاتل زنجیره‌ای نوعی به اون صورت که تو ذهن ما

- بیشتر
imanshahbeigi
۱۳۹۷/۰۲/۲۸

ترجمه عالی.

azad
۱۳۹۷/۰۲/۲۷

نویسندش باشگاه مشت زنی رو نوشتهfight club

hamideh noohpisheh
۱۳۹۹/۰۴/۰۵

یک کتاب عجیب غریب توصیفاتی دارد که هیچ جای دیگه نخونده بودم واقعی در عین حال تخیلی نویسنده‌اش کسی است که باشگاه مشت‌زنی رو نوشته (فیلمش رو که دیوید فینچر ساخته خیلی معروفه) باید صبور باشی که ربط بعضی اتفاقات مشخص بشود جالبه

- بیشتر
امیرحسین
۱۳۹۷/۰۲/۲۷

عالیه تا اینجایی که خوندم...

fateme
۱۴۰۰/۰۸/۱۰

کتاب خیلی خوبیه. چاک پالانیک نویسنده‌ی قهاریه. ترجمه کتاب هم شیوا و عالی بود.

littleme
۱۳۹۹/۰۶/۰۱

لذت بردم ترجمه هم قابل قبول

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
برای رنت حدس زدن در مورد اینکه توی طول روز چه چیزهایی خورده‌ام ارتباط مستقیمی با توقف زمان داشت. این درست همون ارتباطی بود که بین ماندلاهای شنی و راهبان بودایی با گل‌دوزی و ایرن بود. یک‌دفعه می‌گفت: «صبحونه یه چیزی با طعم دارچین خوردی.» چشم‌هاش رو می‌گردوند و می‌گفت: «تست فرانسوی... نه... یه چیز دیگه.»
امیرحسین
چیزی که برای یک نفر تنها یک شوخی است برای دیگری به‌سادگی بهانه‌ای برای جنگ علیه دیگری است.
HaMiT
یادتون نره، بیشتر اوقاتی که من کیسی‌ها رو می‌دیدم مربوط به مراسم‌های کلیسایی می‌شد. یکشنبه‌ها توی مراسم نیایش کلیسا می‌دیدمشون، بعد از اون توی برنامه‌های گروهی شام توی سالن اجتماعات. مواد اولیهٔ اسرارآمیزی که باعث می‌شد مردم مزهٔ حقیقی رو از کیک کوبلر هلوی ایرن بچشن هسته‌های آلبالو بود. می‌تونست اتفاقی فکّت رو بشکنه. راز دسر براون‌بتیِ سیبش مخلوط کردن موادش با مقدار قابل توجهی تراشه‌های تیز پوست گردو بود. وقتی کسرول ماهی تنش رو می‌خوردی، تو تمام طول مدت تماشای نشنال جئوگرافیک قادر به حرف زدن یا تکون خوردن نبودی. چشم‌ها و گوش‌هات داخل دهنت بود. تمام زاروزندگیت رو داخل دهنت می‌گذاشتی و حواست رو جمع می‌کردی و مراقب بودی گلوله‌های فویل کوچولویی رو که ایرن کیسی تو تکه‌های ماهی تن قایم کرده توی دهنت پیدا کنی. یکی از اثرات آروم غذا خوردن این بود که مزهٔ حقیقی غذا رو واقعاً حس می‌کردی و غذا هم طعم بهتری پیدا می‌کرد. شاید خانوم‌های دیگه‌ای بودن که آشپزهای بهتری بودن اما هیچ‌وقت شانس این رو پیدا نمی‌کردن که طرف‌دارهایی برای غذاشون پیدا کنن.
hamideh noohpisheh
درست همچون پری‌دندان، هر فرهنگی بوگیمن مخصوص به خود را دارد، شخصیتی خیالی که نه برای پاداش‌دهی به کودکان بلکه برای مجازات آنان خلق شده است. به‌طور مثال، شخصیت پیتر سیاه به همراهی نیکلاس قدیس در فرهنگ هلندی کودکان خطاکار را تنبیه می‌کند. در اسپانیا کوکو هیولایی بی‌شکل و پرموست که کودکانی را که از رفتن به تختخواب سر باز می‌زنند خواهد خورد. در ایتالیا مرد سیاه مردی است با کت سیاه بر تن که کودکانی را که غذای خود را به اتمام نمی‌رسانند می‌رباید. مشابه بابانوئل، کیسه‌مرد در فرهنگ پرتغال، مرد کیسه‌دار در بلغارستان و لولوخورخوره در فرهنگ ایرانی است که کیسهٔ بزرگی را نه برای هدیه دادن به کودکان بلکه برای ربودن کودکان سرکش با خود حمل می‌کند.
HaMiT
مجبور نیستین این رو باور کنین، حتی مجبور نیستین این رو بشنوین، ولی فرض کنین یه تعداد آدم ثروتمند، باهوش و قدرتمند در حالی به زیر خاک رفتن که می‌تونستن قسم بخورن خورشید دور ما می‌چرخه. حالا این رو در نظر بگیر که یک روز وقتی مرده‌ای و زیر خاک پوسیده‌ای بچه‌ها با اون دندون‌های شیری سر کلاس جغرافیای زمان نشسته‌ان و به حماقت ما می‌خندن.
HaMiT
اگه دشمن‌هات رو بدون هیچ تفهیم اتهام یا در اختیار گذاشتن وکیل، جایی زندانی‌کنی، به این کار می‌گن «قرنطینه». دکترها قاضی و هیئت منصفهٔ امروزی‌ان. بیماری؟ سلاح امروزی کشتار جمعی.
hamideh noohpisheh
رنت همیشه می‌خواست از اون خونه بره، بزنه بیرون و برای خودش یه خانوادهٔ جدید دست‌وپا کنه، اما از نظر من این هیچ‌وقت امکان نداره. اگه تو خانواده‌ات رو با همهٔ بدی‌هاشون قبول نکنی، هیچ غریبه‌ای هیچ‌وقت برات آدم‌خوبه نمی‌شه.
HaMiT
یه توهم فرهنگی عجیب‌وغریب مثل بابانوئل می‌تونه عامل نیمی از خرده‌فروشی‌های سالانه باشه. یه مردک چاق افسانه‌ای اقتصاد ملی ما رو می‌چرخونه. این یه چیزی از آزاردهنده هم فراتره.
HaMiT
از وقتی اون عنکبوت بیوهٔ عید پاک رنت رو نکشت، به سرش زده بود هر جونوری رو که می‌تونه گیر بندازه. خودش همیشه می‌گفت: «من برای سرخک و دیفتری واکسن شدم. برای اینکه حوصله‌ام سر نره به واکسن مارزنگی هم احتیاج دارم.» به نیش مار دهان‌پنبه‌ای می‌گفت: «واکسینه شدن علیه روزمرگی.»
HaMiT
اسکار وایلد شاعر می‌گه: «هر انسانی آنچه را عاشقانه دوست دارد می‌کُشد...» این شامل هر انسانی می‌شه به‌جز آدم‌های عاقل. آدم‌های باهوشی که نمی‌خواستن بقیهٔ عمرشون رو تو زندان بگذرونن
HaMiT

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۱۷۰-۳-۳
تعداد صفحات۳۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۱۷۰-۳-۳