دانلود و خرید کتاب چگونه از خودتان سبقت بگیرید محمدرضا سرمدی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب چگونه از خودتان سبقت بگیرید اثر محمدرضا سرمدی

کتاب چگونه از خودتان سبقت بگیرید

دسته‌بندی:
امتیاز:
۳.۰از ۱۳ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب چگونه از خودتان سبقت بگیرید

«این کتاب برای خواندن نوشته نشده، این کتاب نوشته شده است تا شما با آن زندگی کنید...!» «چگونه از خودتان سبقت بگیرید» نوشته محمدرضا بیات سرمدی(-۱۳۴۸) است. این کتاب در مورد تغییر خود به سوی بهتر شدن است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: شما در زندگی با انسان‌ها سروکار دارید؛ بنابراین برای متقاعد کردن دیگران ناچارید، آن‌ها را تحت‌تاثیر قرار دهید تا تصمیماتشان را به‌سمت‌وسویی هدایت کنید که می‌خواهید و بهترین راه برای انجام این کار این است که از روزنه چشمانشان به درون مغزشان نفوذ کنید! زمانی‌که با انسان‌های دیگر(یا مشتری) سروکار دارید، بکوشید به‌جای استفاده از کلمات یا اعداد و ارقام به کمک تصاویر با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. بدون شک شما نمی‌توانید همواره و در همه جا برای ارتباط با دیگران یک پروژکتور در دست داشته باشید تا هر آنچه می‌خواهید را در قالب یک فیلم به آن‌ها نشان دهید. به‌همین علت در این‌جا می‌خواهم یک راز کوچک؛ اما بسیار مهم را با شما در میان بگذارم که می‌تواند در ارتباط با دیگران به شما یاری رساند تا بتوانید حتی به کمک واژه‌ها آن‌ها را به دیدن وادار کنید! حقیقت این است که مغز را می‌توان فریب داد؛ اگر از واژه‌ها به‌صورتی استفاده شود که بتوانید با هنرمندی برای دیگران تصویرسازی کنید، در آن لحظه مغزشان شنیده‌ها را به تصاویر ذهنی تبدیل کرده و به‌راحتی تحت‌تاثیر گفته‌هایتان قرار خواهند گرفت. برای این کار ساده، کافی است بکوشید یک «قصه‌گو» باشید! انسان‌ها اغلب از واژه‌ها به‌درستی استفاده نمی‌کنند. آن‌ها چون می‌خواهند آدم‌هایی فرهیخته به‌نظر آیند، بیشتر از کلماتی استفاده می‌کنند که نشانه‌ای از شأن و منزلت اجتماعی‌شان باشد. باید بگویم که آن‌ها ترجیح می‌دهند «قلمبه سلمبه» صحبت کنند! انسان‌های تاثیرگذار بیشتر قصه می‌گویند. آن‌ها واژه‌ها را مانند بوم نقاشی در دست می‌گیرند تا به کمک آن بر پرده ذهن دیگران نقشی ماندگار بکشند.

نظرات کاربران

مهرانه نصیری
۱۴۰۳/۰۱/۰۴

ارزش خوندن داره...من تو یکروز خوندم و واقعا مطالبش کاربردیه

مهدیه طاهر نژاد
۱۴۰۳/۰۲/۰۵

کتاب خوبیه مثال های جالبی رو ارایه میده که به درد کسب و کار هم میخوره

Dream
۱۴۰۳/۰۱/۱۷

بسیار عالی بود،با مثالهای جالب

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۴۳)
گاهی هزینهٔ تکرار یک اشتباه نابودی است.
soroosh7561
هرگز نمی‌توانید به پیروزی‌های درخشان دست یابید، به‌جز زمانی که خود را برای شکست‌های بزرگ آماده کرده باشید. شما هیچ وقت نمی‌توانید قله‌های بلند را فتح کنید، مگر زمانی‌که سختی گذر از دره‌های عمیق را به جان خریده باشید
HadiSeh
«از حماقت آدمی‌درشگفتم که همیشه همان کارهای گذشته را تکرار می‌کند؛ اما در دل امیدوار است تا به نتیجه‌ای متفاوت دست یابد!»
HadiSeh
مهم‌ترین سفر زندگی، سفر هیجان انگیزی است که از درون خودتان آغاز و به همان جا نیز پایان می‌یابد.
کاربر ۲۰۳۱۴۹۰
تردیدی نیست که شما شگفت‌انگیزترین معجزهٔ کارگاه آفرینش هستید
soroosh7561
برای آغاز کیمیاگری پیش از هر چیز به هر کار غیرضروری که انجامش می‌دهید، پایان دهید و زمان با ارزشتان را فقط صرف انجام کارهایی کنید که بیشترین بهره را برایتان به ارمغان می‌آورند. این ماموریتی سخت و دشوار است؛ زیرا اغلب عادت کرده‌ایم، کارهای مهم را به تعویق اندازیم تا کارهای فوری را انجام دهیم،
HadiSeh
درون شما عظمتی نهفته شده که همهٔ کائنات در برابر آن پست و حقیر می‌نماید.
HadiSeh
برای تغییر تقدیرتان نخست باید افکارتان را تغییر دهید؛ زیرا افکارتان اعمالتان را شکل می‌دهد و اعمالتان سرنوشتتان را می‌سازد. پس اگر می‌خواهید زندگی متفاوتی را تجربه کنید، باید افکارتان را تغییر دهید.
کاربر ۲۰۳۱۴۹۰
هیچ‌وقت مانند آدم‌های کم ارزش و حقیری رفتار نکنید که برای همه دلبری می‌کنند؛ زیرا همیشه با کسی که برای همه دلبری می‌کنند، مانند «زباله» رفتار می‌شود!
Martha'e Dark
پیروزی راز پنهانی ندارد، کافی است کشتی‌های فرار را آتش بزنید!
Martha'e Dark
شما نیز بیهوده سعی نکنید تا بهتر از رقبایتان باشید، بلکه هوشمندانه بکوشید متفاوت از دیگران به‌نظر آیید؛ زیرا در این تنازع همیشگی برای بقا تنها افرادی زنده باقی می‌مانند که از سایرین متمایز باشند.
soroosh7561
چشمان آدمی عضوی پر رمز و راز است؛ مانند گوهری تابناک که در هاله‌ای از وهم و خیال فرو رفته باشد، در زیر کمان ابروان می‌درخشد. زنان معتقدند حقیقت عشق یک مرد را می‌توان در عمق چشمانش یافت و مردان نیز همواره شیفتهٔ جادوی نگاه زیبای زنان بوده‌اند. به‌نظر می‌رسد که چشم پنجره‌ای به‌سوی اعماق روح آدمی است.
HadiSeh
بکوشید با حذف کارهای کم ارزش و یا بی‌ارزش از زندگی و کسب‌وکارتان زمان را به خدمت خود درآورید.
soroosh7561
یقین دارم که شما هرگز نام ساموئل لانگلی را نشنیده‌اید. او مهندسی پرآوازه بود که توسط وزارت جنگ امریکا برگزیده شد تا رویای پرواز را به حقیقت تبدیل کند و یک ماشین پرنده بسازد. دولت امریکا صدها هزار دلار در اختیار او و گروه برگزیده‌اش قرار داده؛ اما تقدیر چنین بود که دو برادر به‌نام‌های «ارویل و ویلبر رایت» که تحصیلات دانشگاهی و سرمایه‌ای نداشتند، بتوانند بر جاذبهٔ زمین غلبه و رویای بشر را از سطح زمین بلند کنند و در پهنهٔ آسمان‌ها به پرواز درآورند.
soroosh7561
سرهنگ ساندرز پس از بازنشستگی از ارتش، یک روش پخت مرغ سوخای را ابداع کرد و درحالی‌که ۶۵ سالگی را پشت سر گذاشته بود، سوار خودرو قدیمی‌اش شد و هزاران کیلومتر را پیمود تا شاید بتواند دستور پخت آن‌را به کسی بفروشد. ۱۰۰۹ صاحب رستوران به او «نه» گفتند تا آن‌که سرانجام یک پاسخ «آری» دریافت کرد و توانست نخستین رستوران عرضهٔ مرغ سوخاری به‌نام «کی.اف.سی» را افتتاح کند.
soroosh7561
انسان‌ها دو دسته‌اند؛ کسانی‌که در انتظار معجزه به آسمان چشم می‌دوزند و افرادی‌که معجزه را درون خودشان می‌جویند. همین حالا قلم و کاغذی بردارید و در بالای صفحه بنوسید ۸۰/۲۰ و به دستانتان که قلم را گرفته‌اند، خیره بمانید و منتظر شوید تا معجزه به‌آرامی از اعماق وجودتان بر روی سپیدی کاغذ نمایان شود. باور کنید همیشه معجزه در دستان معجزه‌گر شماست.
HadiSeh
«پیروزی همه چیز زندگی نیست، بلکه یگانه حقیقت زندگی است».
Martha'e Dark
«هر جا موجود زنده‌ای یافتم، در آن‌جا میل به قدرت را نیز دیدم»
Martha'e Dark
هنگامی‌که در برابر آیینه‌ای می‌ایستید؛ کسی که به شما چشم می‌دوزد، همان کسی است که شما را به این‌جایی هدایت کرده است که هم‌اکنون هستید. او همان فردی است که شما را به جایگاهی رسانده است که در آن قرار گرفته‌اید. اگر از جایی‌که در آن قرار دارید و یا دستاوردهایی که تاکنون به‌دست آورده‌اید، راضی نیستید؛ باید او را مجبور کنید، تغییری در خود ایجاد کند تا سرنوشت شما نیز تغییر کند.
کیم سابو
در محیط کسب‌وکار همدلی میان اعضا گروه می‌تواند به افزایش بهره‌وری بیانجامد. خود را به جای خریداران قرار دهید و بکوشید از نگاه آن‌ها به محصولتان نگاه کنید، بی‌آن‌که دلبستگی به محصولتان نگاهتان را تیره و تار کند.
soroosh7561

حجم

۶۹۹٫۰ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۳۶ صفحه

حجم

۶۹۹٫۰ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۳۶ صفحه

قیمت:
۵۹,۹۰۰
تومان