با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یکشنبه‌های تابستان

دانلود و خرید کتاب یکشنبه‌های تابستان

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یکشنبه‌های تابستان  نوشته  آنتوان چخوف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب یکشنبه‌های تابستان

«یکشنبه‌های تابستان» گزیده‌ای از داستان‌های کوتاه جهان است که توسط مرتضی هاشم‌پور(-۱۳۳۸) گزینش شده است. این مجموعه شامل داستان‌هایی از آلوارو رودریگز، ایتالو کالوینو، پیتر نیلسون، آنتوان چخوف و بسیاری دیگر از نویسندگان برجسته جهان است.

در بخشی از داستان کوتاه حجله، نوشته‌ی آنتوان چخوف، می‌خوانیم:

به عقیده‌ی من، تمام مردان نفرت‌انگیزند و باید تصدیق کنم که دریانوردها گاهی از هر موجودی روی زمین نفرت‌انگیزترند. حتا از چندش‌آورترین حیوانات که دست‌کم بهانه‌ی اطاعت از غرایزشان را می‌آورند. نمی‌دانم چقدر، و شاید اشتباه می‌کنم، ولی گویا ملوانان بیشتر از دیگران حق دارند که از خود متنفر و بیزار باشند. کسی که می‌داند، بیم آن می‌رود که هر لحظه از بالای دکل به میان امواج سقوط کند و ناپدید شود. هیچ احساس یا ترحمی نسبت به هیچ انسانی روی زمین ندارد و تنها زمانی به خدا فکر می‌کند که در میان هوا غوطه‌ور است و غرق می‌شود. کمی ودکا کوفت می‌کنیم و دنبال هرزه‌گی‌مان می‌رویم، چون توی دریا از هفت عالم آزادیم.

ولی من باید حکایتم را ادامه بدهم. بیست و دو تن از ما کشیکمان تمام شده بود و کار نداشیتم ولی فقط دو نفر این شانس را داشتند که یک نمایش بی‌همتا را ببینند. اصلش، آن شب، سوییت «عروس» را رزرو کرده بودند و فقط دو تا سوراخ برای دید زدن وجود داشت. یک سوراخ را من بعد از رخنه در دیوار با سرپیچی درست کرده بودم، دیگری را هم یکی از دوستانم با چاقو درست کرده بود. یک هفته برای آن جان کنده بودیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۰۰۲-۴‬
تعداد صفحات۲۴۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۰۰۲-۴‬