با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ایران بعد از اسلام (چکیده جلد دوم از تاریخ کامل ایران)

دانلود و خرید کتاب ایران بعد از اسلام (چکیده جلد دوم از تاریخ کامل ایران)

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ایران بعد از اسلام (چکیده جلد دوم از تاریخ کامل ایران)  نوشته  عباس  اقبال‌ آشتیانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ایران بعد از اسلام (چکیده جلد دوم از تاریخ کامل ایران)

«تاریخ ایران» چکیده از بخش دوم تاریخ کامل ایران است که از صدر اسلام تا انقراض قاجاریه را دربرمی‌گیرد. این کتاب به قلم عباس اقبال آشتیانی(۱۳۳۴-۱۲۷۵) است و در این جا چکیده‌ای از نسخه اصلی عرضه شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
alborzzzz
۱۳۹۹/۰۳/۱۰

فکر نکنم بهتر و مفید تر از این کتاب برای تاریخ میانه ایران بشه پیدا کرد

mahmoud
۱۳۹۷/۱۰/۰۲

عالیست.دست گلتون درد نکنه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
چون عثمان دو دختر از دختران رسول‌اللّه‌ را یکی پس از دیگری به عقد ازدواج خود در آورده بود او را ذوالنورین لقب داده‌اند.
alborzzzz
ولیعهد دولت یعنی باباخان پسر حسین‌قلی‌خان جهانسوز برادرزاده آقا محمدخان که در این تاریخ در شیراز مقیم بود پس از شنیدن خبر قتل عمّ خود به عجله به تهران آمد و در بیستم ماه صفر ۱۲۱۲ به پایتخت رسید و اعتمادالدوله با وجود مدّعیان چندی که شاه جوان داشت در رساندن او به تهران و به‌دست آوردن زمام سلطنت کفایت مخصوص به‌خرج داد و به همین علت هم به صدارت منصوب گردید.
راحله
آقامحمدخان که مدت کرّ و فرّ او از ۱۱۹۳ تا ۱۲۱۱ یعنی قریب ۱۸ سال طول کشیده پادشاهی بود مدّبر و رشید و جنگ‌آور اما در عوض سخت‌کشی و بیرحمی و پول‌دوستی و لئآمت بر مزاج او غلبه داشت و در راه ناسپاسی نیز مرتکب حرکاتی ناپسند شد چنانکه رفتار او با لطفعلی‌خان و سایر زندیه با وجود آن همه مهر و رأفت کریم‌خان نسبت به او و زد و خوردهایی مکرر با برادران و قتل جعفرقلی‌خان از اعمالی است که مورد ملامت هر مرد باانصافی واقع شده.
راحله
قتل آقامحمدخان در ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ در موقعی که آقامحمدخان یکی از قلاع شوشی را مسخر کرده و ابراهیم‌خلیل‌خان به داغستان گریخته بود بر سه نفر از پیشخدمتان محرم خود به‌علتی جزئی خشم گرفت و ایشان را به کشتن وعده داد. خدمتکاران مزبور که طبیعت آقامحمدخان را می‌شناختند و می‌دانستند که وعده خود را به انجام خواهد رساند شبانه با یکدیگر ساختند تا شاه را به قتل برسانند و از شرّ عذاب او برهند. به همین نیت در شب ۲۱ ذی‌الحجه ۱۲۱۱ موقع سحر هنگامی که آقامحمدخان در خواب بود او را کشتند
راحله
باباخان که در روز عیدفطر ۱۲۱۲ به‌نام فتحعلی‌شاه در تهران رسما تاجگذاری نمود
راحله
بعد از آنکه مسلمین در عهد خلفا نواحی شمالی افریقا را تا حدود سودان و کنگو مسخر خود ساختند این تفاوت نیز از میان رفت و هم امروز در سراسر افریقای شمالی مسلمان و عربستان یک نوع تمدن بومی و یک درجه از معیشت و یک سنخ از آدب قومی معمول و رایج است.
sourina

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۳۷-۵
تعداد صفحات۶۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۳۷-۵