با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زوال قتل انگلیسی

دانلود و خرید کتاب زوال قتل انگلیسی

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زوال قتل انگلیسی  نوشته  جرج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زوال قتل انگلیسی

«زوال قتل انگلیسی» نوشته جرج اورول(۱۹۵۰-۱۹۰۳)، نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است. این کتاب دربر دارنده ۵ یادداشت و داستان کوتاه از این نویسنده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: چند سال قبل و در جریان نوشتن مقاله‌ای درباره هفته نامه‌های پسران، اشاره‌های گذرایی نیز به مجلات مخصوص زنان کردم- منظورم مجلات ارزان قیمتی است که اغلب"کتاب‌های عاشقانه" خطاب می‌شوند. این امر باعث شد مقاله طولانی مشابهی توسط زنی که در مجلات متعددی چون ستاره خوشبخت، ستاره طلائی، اسرار، الهام و تعدادی دیگر از این مجلات خویشاوند فعالیت کرده بود، به رشته تحریر درآید. نکته اصلی مقاله وی در این خلاصه می‌‌شد که من در نوشتار خود که بیان کرده بودم این مجلات در خلق داستان‌های تخیلی ارزشمند ناموفق بوده‌اند، به بیراهه افتاده‌ام. داستان‌های آن‌ها به هیچ وجه "داستآن‌های سیندرلا نیست" و دستمایه"او با کارفرمایش ازدواج می‌کند"را سرلوحه کار خویش قرار نمی‌دهند. قسمی از مقاله‌ای که نوشته بودم را ذکر می‌کنم: هیچ ذکری از بیکاری دائم و غیرقابل اجتناب، یا حق بیمه بیکاری، یا اتحادیه تجاری به میان آورده نمی‌شود. شاید مورد اخیر از این واقعیت ناشی شده باشد که بزرگترین ناشرین این مجلات زنان، اتحادیه و صنفی برای خود ندارند. هیچ فردی حق ندارد از غلط بودن سیستم حرفی بزند یا منازعات طبقات را مانند آنچه در واقع وجود دارد، به تصویر بکشد و کلمه سوسیالیست هیچ گاه ذکر نمی‌شود- تمام آنچه وجود دارد، بی نقص و کامل است. البته خالی از لطف نیست که عنوان شود طبقه ثروتمند هیچ گاه غایب نیست، ثروتمندان همیشه به‌ عنوان افرادی پست فطرت، ستمگر و کلاهبردارانی که پول انباشته می‌کنند، نشان داده می‌شوند. تقریبا اغلب مواقع مرد بیکار بدون حلقه‌ای با دختری ثروتمند ازدواج می‌کند و بعد دختر با قدرت و دستان مرد که در گاراژی مشغول به کار شده، نجات می‌یابد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Fatemeh.Idealistic
۱۳۹۵/۱۱/۱۲

تا به حال کتابی از جرج اورول مطالعه نکرده بودم.با مطالعه این کتاب پی بردم که نویسنده های جالب و شگفت انگیزی که امروزه می توان گفت تعدادشان کمتر شده به این سبک داستان نویسی میکنند. امید است با فراگیری دانش

- بیشتر
afshar
۱۳۹۵/۱۰/۱۷

بسیار جالب بود.

کاوه
۱۳۹۵/۱۰/۱۵

چند مقاله مهم از نویسنده بز گ جورج اورول درباره نقد مطبوعات و سیستم قضایی انگلستان و توصیف سفر ماجراجویانه اش به عنوان یک کارگر فصلی و تجربه زندان رفتن در این سیستم.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۴۶-۵
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۴۶-۵