با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
موهبت کامل‌ نبودن

دانلود کتاب موهبت کامل‌ نبودن

رها کردن خودِآرمانی و پذیرش خود واقعی

۳٫۹ از ۴۳ نظر
۳٫۹ از ۴۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب موهبت کامل‌ نبودن

«موهبت کامل‌ نبودن: رها کردن خودِآرمانی و پذیرش خود واقعی» نوشته برنه براون(-۱۹۶۵) است. این کتاب ۱۰ راهکار پیشنهاد می‌دهد تا به کمک آن، افراد خود را به همانگونه که هستند بپذیرند و دوست داشته باشند.

زندگی کردن باتمام‌وجود انتخابی نیست که در یک مقطع زمانی صورت بگیرد و بعد کنار گذاشته شود، بلکه یک جریان است. درواقع من آن را سفری می‌دانم که تا پایان عمر ادامه دارد. هدفم در این کتاب معرفی و شفاف‌سازی گزینه‌هایی است که زندگی کردن باتمام‌وجود را ممکن می‌سازند، همچنین در میان گذاشتن آموخته‌هایم به افرادی که این سبک زندگی را دنبال می‌کنند.

قبل از هر سفری، و از جمله این سفر، باید درباره زاد و توشه راه صحبت کرد. برای زندگی کردن و عشق ورزیدن از موضع ارزشمندی، به چه چیز نیاز داریم؟ چگونه با کامل نبودن خود روبه‌رو می‌شویم؟ چگونه ویژگی‌های مورد نیاز را پرورش می‌دهیم و موانع را کنار می‌زنیم؟ پاسخ تمام این پرسش‌ها این است: شجاعت، شفقت و پیوند؛ این زاد و توشه‌ای است که در سفر زندگی بدان نیاز داریم.

شاید بگویید: اوه چه عالی، آدم باید یک ابرقهرمان باشد تا بتواند با کمال‌گرایی مبارزه کند. البته شما را درک می‌کنم؛ شجاعت، شفقت و پیوند اندیشه‌هایی بزرگ و آرمانی به‌نظر می‌رسند، اما درواقع تمرین‌های روزانه‌ای هستند که با تکرار کافی به‌صورت توانمندی‌های باورنکردنی در می‌آیند. خبر خوب اینکه همین آسیب‌پذیری و ضعف‌ها است که ما را به‌سوی این ابزارهای شگرف سوق می‌دهند. از آنجا که ما انسان هستیم و ناقص، به‌ناچار باید همه‌روزه این ابزارها را به‌کاربندیم. به این طریق است که شجاعت، شفقت و پیوند به‌صورت توانمندی و موهبت در می‌آیند، مواهبی که ثمره کامل نبودن ماست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۸)
narges
۱۳۹۹/۰۸/۰۲

کتاب خیلی خوبی بود ..من دوس داشتمش

محمدحسین
۱۳۹۹/۰۷/۱۱

این کتاب فوق العاده است! بعد از خوندنش قطعا نسبت به خودتون دید بهتری پیدا می کنید. من جدا احساس می کنم اعتماد به نفسم خیلی بیشتر از قبل شده. نوع روایت نویسنده اصلا خشک و کسل کننده نیست و

- بیشتر
شاپرک
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

دوست اش نداشتم، خیلی حرف جدیدی نداشت برای گفتن و من نیمه گذاشتم بمونه.

narges
۱۳۹۹/۰۴/۲۲

این کتاب روی اصالت شخصیت شما تکیه می‌کنه و کمکتون می‌کنه که فارغ از اینکه جامعه، فرهنگ، تبلیغات و... میخوان شما رو چه مدلی بار بیارن، خودتون باشین، راهکارهای کتاب جنبه ی عملی داره و میتونین همزمان با خوندن کتاب

- بیشتر
zohoor6789
۱۳۹۹/۰۴/۱۱

کتاب عالی بود.با این کتاب می آموزیم خوشبختی و سعادت شکل عجیبی ندارد. می آموزیم زندگی کردن با تمام وجود یعنی خودت را بپذیری با وجود نقص ها و عیب هایت. خود را بپذیری بدون شرم. و این پذیرش سرآغازی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰۴)
نکته اینجاست که فرد را از رفتارش جدا کنیم، کار آن‌ها را زیر سؤال ببریم نه هویت و شخصیت آن‌ها را
Parisa
ما نمی‌توانیم چیزی را به فرزندان خود بدهیم که فاقد آنیم.
hicha
اگر فرزندان ما بدانند تنها پیامد انداختن لباس کف اتاق چند دقیقه داد و فریاد ماست، حق دارند فکر کنند که این موضوع برای ما اهمیتی ندارد.
Parisa
اگر آن‌قدر شجاع باشیم که با جنبه تاریک وجود خود روبه‌رو شویم، می‌توانیم قدرت بیکران جنبه‌های روشن خود را دریابیم.
VahidGolnegari
در دنیای ارتباطاتِ دیوانه‌وارِ الکترونیکی، به‌جای پیوند و اتصالِ واقعی، به احساس پیوند بسنده کرده‌ایم.
Parisa
گاه آن‌قدر از تاریکی می‌ترسیم که جرئت لذت بردن از نور را از دست می‌دهیم.
hicha
سال‌ها تنها ارزشم این بود که امدادگر اعضای خانواده باشم. در بحران‌ها به دادشان می‌رسیدم، پول قرض می‌دادم یا با توصیه‌هایم راهنمایی‌شان می‌کردم. همیشه از کمک به دیگران خوشحال می‌شدم، اما هرگز از خواهرها یا برادرهایم کمک نمی‌خواستم، به‌ویژه وقتی در موقعیت‌های دشوار خجالت‌زده می‌شدم. آن زمان به‌شدت انکار می‌کردم که بخشیدن‌های من توأم با قضاوت است، اما حالا می‌فهمم که چقدر از یاری دادن به دیگران و بی‌نیازی از آن‌ها احساس خودارزشمندی می‌کردم.
Parisa
طوری شادی کن که گویی کسی تو را نمی‌بیند. طوری بخوان که گویی کسی صدایت را نمی‌شنود. طوری عشق بورز که گویی هرگز آزرده نشده‌ای و طوری زندگی کن که گویی بهشت روی زمین است. ـ مارک تواین
marie45
«از خود نپرسید دیگران چه نیاز دارند، ببینید شما با چه چیز احیا می‌شوید و بعد همان را انجام دهید. زیرا آنچه دنیا نیاز دارد افرادی است که خود را احیا کرده‌اند.»
marie45
شرمنده کردن دیگران کانون توجه را از رفتار موردسؤال به رفتار خودمان تغییر می‌دهد. به محض آنکه این مدیر به تحقیر و شرمنده کردن کارمندانش در حضور همکاران پایان می‌دهد، تنها رفتاری که زیر سؤال می‌رود، رفتار خودش است.
Parisa

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۷۶-۶‬‍‍‬
تعداد صفحات۱۶۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۵-۷۶-۶‬‍‍‬