با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی خود را دوباره بیافرینید

دانلود و خرید کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

۳٫۹ از ۲۳۰ نظر
۳٫۹ از ۲۳۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید  نوشته  ساره حسینی عطار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید، اثری مشترک از دکتر جِفری ای. یانگ و جانت اس. کلوسکو، کتابی درباره‌ی شناخت اختلالات شخصیتی است و راهکارهایی برای نجات از وضعیتی که در آن گرفتار شده‌ایم، دارد.

می‌توانید با مطالعه‌ی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید، با ترجمه‌ی ساره حسینی عطار، زندگی خود را از این‌رو به آن‌رو کنید.

درباره‌ی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

اختلالات شخصیتی نابودگر شخصیت شما هستند؛ الگوهایی در تمام طول زندگی شما که حس نارضایتی عمیقی را برای افراد به وجود می‌آورند. افرادی که دچار اختلالات شخصیتی هستند، علاوه بر علائمی خاص همچون افسردگی و اضطراب که گریبان‌گیرِ آنهاست، از مشکلات طولانی‌مدت در زندگی خود نیز رنج می‌برند. اغلب در روابط شخصی خود ناراضی و همواره در کار خود ناموفق هستند. کیفیت کلی زندگیِ آنها معمولاً پایین‌تر از حد انتظار آنهاست. گسترشِ شناخت‌درمانی نیز به منظور رسیدگی به همین الگوهای دشوار و تکرارشونده بوده‌است. در مواجهه با مشکلات شخصیتی، در کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید، نه تنها علائم بسیاری همچون افسردگی، اضطراب، سراسیمگی، اعتیاد، اختلالات غذایی، مشکلات جنسی و بی‌خوابی را معرفی می‌کنیم، بلکه با الگوها و باورهای مدیریتی که نویسندگان این کتاب از آنها تحت عنوانِ الگو یا «تله» یاد می‌کنند نیز آشنا خواهیم شد.

متخصصین شناخت‌درمانی دریافته‌اند که نشانه‌های خاصی هستند که به احتمال وجودِ مشکلِ در سطحِ الگو اشاره می‌کنند. زندگی خود را دوباره بیافرینید، به یازده نکته مهم از این الگوهای شخصیتیِ تکرارشونده و نابودگر اشاره می‌کند. کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید، عوامل پیچیده را نفی کرده و عوامل ساده و قابل فهم را جایگزین آنها می‌کند. خواننده به راحتی می‌تواند معنای تله‌های زندگی را درک کند و به سرعت تله‌های زندگی خود را شناسایی کند. علاوه بر این، تکنیک‌هایی که نویسندگان این کتاب به ارمغان می‌آورند، تکنیک‌هایی قدرتمند در جهت ایجاد تغییر نیز هستند. زندگی خود را دوباره بیافرینید، تکنیک‌های کاربردی را برای غلبه بر دردناکترین مشکلات تمام زندگی ما ارائه می‌دهد. 

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

زندگی خود را دوباره بیافرینید برای همه افرادی است که دوست دارند با شناخت بهتر خودشان، موانع و مشکلات زندگی را از میان بردارند. اگر دلتان می‌خواهد کیفیت زندگی‌تان را بالاتر ببرید، کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید را از دست ندهید.

بخشی از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

یک تلهٔ زندگی، الگویی است که از کودکی آغاز و تأثیرات آن در تمام طول زندگی منعکس می‌شود. آنچه که خانواده‌های ما با ما در کودکی انجام می‌دهند، آغازگر این الگوست. شاید رها شدیم، مورد انتقاد واقع شدیم، مورد حمایت و مراقبت بیش از اندازه قرار گرفتیم، مورد تجاوز واقع شدیم، طرد شده و یا محروم شدیم. به هر حال به طریقی آسیب دیدیم. سرانجام، آن تلهٔ زندگی به بخشی از ما تبدیل می‌شود. مدتی پس از اینکه خانه‌ای که در آن بزرگ شدیم را ترک می‌کنیم، به خلق موقعیت‌هایی ادامه می‌دهیم که در آن‌ها با ما بدرفتاری شده، نادیده گرفته شدیم، سرکوب یا کنترل شدیم و عموماً محیطی را می‌سازیم که پیش از این در آنجا از رسیدن به تمام آنچه که می‌خواستیم، ناکام مانده‌ایم.

این تله‌های زندگی هستند که مشخص می‌کنند ما چطور فکر کنیم، احساس کنیم، عمل کنیم و آن‌ها را به دیگران نیز منتقل کنیم. آن‌ها موجب بروز احساسات قدرتمندی همچون خشم، ناراحتی و اضطراب می‌شوند. حتی زمانی که «ظاهرا» همه چیز داریم (موقعیت اجتماعی، یک ازدواج ایده‌آل، احترام افرادی که با ما صمیمی هستند، موفقیت شغلی)، اغلب طعم شیرین زندگی را نمی‌چشیم و یا نسبت به موفقیت‌هایمان باور نداریم.


سمانه
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

دکتر روانشناسم، دکتر نوری این کتاب را به من معرفی کرد و گفت میتونی با خوندن این کتاب ۳۰جلسه مشاوره نیایی و خودت را جلو بندازی، این کتاب عالیه

کاربر ۲۰۰۴۹۱۷
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

در مورد شناخت اختلال ها بسیاااااااار مفید هست . دست اون دوستی رو که این کتاب رو به من معرفی کرد میبوسم و توصیه میکنم که حتما بخونید و استفاده کنید. من نسخه چاپی اش رو از انتشارات ارجمند با

- بیشتر
Eli penlous
۱۳۹۹/۰۷/۳۰

کتاب خیلی خوبی برای شناخت تله های ذهنمونه... لطفا در قسمت بینهایت قرار بدین

احسان
۱۳۹۹/۰۷/۲۳

این کتاب، برای شناخت درمانی عالیه و شما رو به دوران کودکی میبره تا بدونید چه خاطرات و اتفاقاتی منجر به ایجاد تله‌های زندگی برای شما شدن. پنج فصل اولش رو بخونید و بعد از اون، بهتره فصلی رو مطالعه

- بیشتر
رضوانه
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

سلام این کتاب رو پیشنهاد میشه خودتون تنهایی نخونید معمولا در جلسات درمان به همراه روانشناس خونده میشه چون وقتی بدون کمک مشاور میخونیدش حس می کنید همه تله هارو دارید این کتابو روانشناسم به من معرفی کرد و فقط اون تله هایی که

- بیشتر
یک نفر
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

ممنون عالی، اونقدری که با این کتاب گریه کردم با هیچ کتابی تا این حد گریه نکردم، آدم چی فکر میکنه و چی میشه! اصلا حقیقت های دیده نشده آشکار میشه... خیلی بالغ تر شدم خیلی، بهترین آرزوها برای همه

- بیشتر
شاپرک
۱۳۹۸/۰۸/۲۵

در حقیقت منم میخواستم نظر پری خانوم رو بگم که خودشون گفتن. در روانشناسی یه سری کتابا تخصصین و یه سری خودیاری...لطفا کتابهایی که برای اهل فن نوشته میشن رو خودتون نخونین چون تجربه شخصی میگه اگه مشکل حادی باشه

- بیشتر
v1990
۱۳۹۷/۰۱/۲۵

این کتاب یک پایه علمی قوی داره خوبی این کتاب اینه که هم برای مخاطب عام (یعنی شخصی که تحصیلات آکادمیک در زمینه روانشناسی نداره، منظورم بیسواد نیست) متن روان و خوبی داره و هم این که یک اثر کاملا

- بیشتر
Amir ali
۱۳۹۷/۰۳/۰۳

کتابی بسیار عالی با ترجمه ایی نامفهوم و غیر حرفه‌ایی کتب تخصصی لازمه توسط متخصصین همان رشته ترجمه بشوند تا به زبان ساده ارائه بشه. پیشنهاد می کنم ترجمه دکتر حمیدپور و اندوز از نشر ارجمند را تهیه کنید.

کاربر ۱۶۲۳۴۰۷
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

ترجمه بسیار بد. ترجمه ی نام تله های زندگی در این ترجمه متفاوت با نام مرسوم در نزد روانشناسان یا مقالات مختلف است. وحتی گاها از یک تله با دو نام مختلف در صفحات مختلف یاد میکند که سبب گیجی و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹۷)
در هنگام آسیب‌پذیری، همیشه در این ترس زندگی خواهید کرد که بلایی در کمین است و هر لحظه رخ می‌دهد؛ حال این بلا، بلای طبیعی باشد یا وقوع یک جرم، بروز یک بیماری و یا مشکلی مالی. در زندگی احساس «امنیت» نخواهید داشت. اگر گرفتار این تله هستید، در کودکی به گونه‌ای پرورش یافته‌اید که دنیا محیطی پرخطر است. احتمالاً والدینتان بیش از حد مراقب شما و بیش از اندازه نگران امنیت شما بوده‌اند. نگرانی‌های شما افراطی و غیرواقع‌بینانه هستند و با این وجود شما باز هم اجازه می‌دهید تا کنترل زندگی شما را بر عهده بگیرند. این افکار انرژی شما را صرف اطمینان حاصل‌کردن از اینکه در امان هستید می‌کنند. ترس‌های شما ممکن است حول محور بیماری‌ها بچرخد: ترس از حملات قلبی، ابتلا به ایدز و یا حتی جنون. این افکار می‌توانند بر آسیب‌های مالی متمرکز شوند: ورشکستگی و کارتن‌خوابی. نگرانی‌های شما ممکن است درمورد سایر مسائل عمومی نیز باشد. مسائلی همچون ترس از پرواز، ترس از مورد سرقت قرارگرفتن و یا ترس از زلزله. دو تله‌ای که به قدرت روابط عاطفی شما با دیگران مربوط می‌شود: «کمبود عاطفی» و «جامعه‌گریزی» یا «طرد از اجتماع».
سینا
نکتهٔ خوب اینجاست که اغلب ما به سمت تجربیاتی جذب می‌شویم که احساس لذت و خرسندی را برای ما به همراه دارند. نکتهٔ بد و منفی اینجاست که ما از رویارویی با موقعیت‌هایی که منجر به رنجش ما می‌شوند اجتناب می‌کنیم، حتی اگر رویارویی با آن‌ها منجر به رشد و پیشرفت شود.
Forest ♂️
رویکرد، رویکردی فعال است که به مراجعه‌کنندگان می آموزد تا از طریق کنترل افکارشان، کنترل خلق‌وخوی خود را در اختیار بگیرند.
پسری که ماه را نوشید(جغد برفی)
به اعتقاد ما، سه نوع کمبود در دوران کودکی وجود دارد: کمبود تربیت، کمبود همدردی و کمبود راهنمایی و هدایت. جِد از هر سه کمبود رنج می‌برد. اگر دچار مشکلات برقراری ازتباط هستید، پس دچار تنهایی نیز خواهید شد. شاید حس کنید که هیچ‌کس حقیقتاً شما را نمی‌شناسد و به شما اهمیتی نمی‌دهد (تلهٔ کمبود محبت). ممکن است احساس انزوا از تمام دنیا داشته باشید، به گونه‌ای که حس کنید به هیچ کجا تعلق ندارید (تلهٔ طردشدن اجتماعی) این حس همان حسِ پوچی است؛ احساسِ اشتیاق به داشتن یک رابطهٔ خوب.
فرجی
یک کودک، به خانواده‌ای ایمن و باثبات نیاز دارد. خانهٔ ایمن خانه‌ای است که والدین آن در دسترس هستند. چه از نظر فیزیکی و چه از نظر احساسی در خدمت کودک هستند. با هیچ‌کس بداخلاقی نمی‌شود. دعواهای لفظی، درون‌مرز واضح و معمولی رخ می‌دهد. هیچ ترسی از مرگ و یا ترک‌شدن برای مدت طولانی وجود ندارد.
فرجی
ما به روش‌های مختلفی که با ما رفتار شده و با آن‌ها بزرگ شده‌ایم، عادت می‌کنیم. اگر در خانواده‌ای بزرگ شویم که در آن با ما بدرفتاری شده، نادیده گرفته شدیم، سرمان فریاد کشیده شده، مدام مورد انتقاد واقع شده‌ایم و یا مطیع هستیم، پس همیشه نیز در چنین شرایط و موقعیتی نیز احساس راحتی می‌کنیم.
Ehsan Mohammadi
احساس امنیت اساسِ هر چیزِ دیگری است. فقدان چنین احساسی هر چیز کوچکی را غیرممکن می‌سازد.
Forest ♂️
«طردشدن از اجتماع»، به ارتباط شما با دوستان و آشنایان مربوط می‌شود. مربوط به احساس دوری از تمام دنیا و احساسِ «متفاوت‌بودن» می‌شود. اگر دچار چنین تله‌ای هستید، در دوران کودکی توسط سایر هم‌سن و سالان خود رانده شده‌اید. در جمع گروهیِ دوستان خود جایی نداشته‌اید. احتمالاً ویژگی غیرعادی داشته‌اید که باعث شده به نوعی احساس متفاوت‌بودن داشته باشید. به‌عنوان یک بزرگسال، اساساً با کناره‌گیری از دیگران، این تله را در زندگی خود حفظ کرده‌اید. شما از بودن در جامعه و دوست یابی دوری می‌کنید. احتمالاً در کودکی ویژگی خاصی در شما وجود داشته که سایر کودکان آن را نپذیرفته‌اند و به همین دلیل شما را رد کرده‌اند و در نتیجه شما از نظر اجتماعی احساس «ناخوشایندی» داشته‌اید
سینا
آدام اکنون دوستانی دارد که می‌تواند حقایق زندگیش را با آنان در میان بگذارد.
: )
سه راه متفاوت برای مقابله با تله‌های زندگی: تسلیم، فرار و ضد حمله
Ehsan Mohammadi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۲۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۴
شابک۹۷۸۶۰۰۸۳۹۲۱۷۰
تعداد صفحات۵۲۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۴
شابک۹۷۸۶۰۰۸۳۹۲۱۷۰