با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کارل مارکس: یک زندگی قرن نوزدهمی

دانلود و خرید کتاب کارل مارکس: یک زندگی قرن نوزدهمی

۳٫۲ از ۵ نظر
۳٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کارل مارکس: یک زندگی قرن نوزدهمی  نوشته  جاناتان اشپربر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کارل مارکس: یک زندگی قرن نوزدهمی

«کارل مارکس: یک زندگی قرن نوزدهمی» نوشته جاناتان اشپربر(-۱۹۵۲)، می‌کوشد تصویری فراگیر و همه سویه از زندگی فردی و اجتماعی مارکس(۱۸۸۳-۱۸۱۸) و اندیشه‌ها، آرمان‌ها و تلاش‌های او ارائه دهد. کتاب «کارل مارکس: یک زندگی قرن نوزدهمی‌» کتابی است در نقادی بی‌پرده مارکس و تلاش مولف در سراسر کتاب این بوده است که نشان دهد مارکس با همه بزرگی‌اش آغشته به انواع تعارض‌ها و تضادهاست. اما این کتاب چند ویژگی دارد: نخست اینکه این کتاب، همه اجزای زندگی خصوصی و عمومی، سیر فکری و فعالیت‌های سیاسی و مطبوعاتی کارل مارکس را چنان با ذکر جزئیات توضیح داده است که ناگفته‌های چندانی باقی نمانده است. دوم اینکه، با وجود اینکه مولف این کتاب، از انقلاب روسیه و کشاکش‌های ایدئولوژیک عصر جنگ سرد و پس از آن خبر داشته، تاثیر این تحولات بر نوشته‌اش ناچیز و قابل اغماض است. سوم اینکه مارکس در این کتاب همانند هر انسان دیگری مستعدِ بزرگی و خُردی، کامیابی و ناکامی، سازگاری و ناسازگاری تصویر شده و خطاهایش فاجعه علمی و معطوف به شرارت‌های استالینی توصیف نشده است. اهمیت این جنبه کار جاناتان اشپربر در این است که مارکس را از زیر غبار تعصبات حامیان و مخالفانِ جزم‌اندیش او بیرون کشیده و در چارچوب اقتضائات قرن نوزدهم تصویر کرده و در واقع ستمی را که بر متفکر بزرگی چون مارکس رفته عیان کرده است. شاید بزرگ‌ترین ستمی که در طول تاریخ بشریت بر اندیشه و اندیشمندان رفته است بت‌سازی از بت‌شکنان و منجمد کردن اندیشه‌های راهگشا یا رهایی‌بخش آنان در قاب تنگ اصول مسلم، تغییرناپذیر و ابدی بوده است. ارسطو که در برابر معلم بزرگی چون افلاطون می‌ایستد و ایده‌آلیسم او را به باد انتقاد می‌گیرد از سوی اصحاب مدرسه نه تنها بت که چماقی می‌شود که بیش از هزار سال بر سر هر نوع اندیشمند و اندیشه‌ای فرو کوفته می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Alireza
۱۳۹۸/۰۵/۲۱

ترجمه بسیار خوب

کاربر ۲۸۹۵۷۰
۱۳۹۵/۰۹/۰۵

این مبلغ بابت حقوق معنوی اثر است. مگر همه چیزفقط کاغذ و چاپ و توزیع است. پس قیمت چشمی که مترجم گذاشته ، یا وقتی که صرف کرده کجا باید لحاظ شود؟

فرشید
۱۳۹۵/۰۸/۱۰

لطفا تخفیف بدید می خواهیم بخریم

محمد
۱۳۹۵/۰۸/۱۰

برید خجالت بکشید که اینقد دارید سو استفاده میکنید.این قیمت واسه خاطر چیه ؟!چرا کسی پاسخگو نیست ؟! وقتی نه پول چاپ میدین و نه پول کاغذ ونه صحافی و نه جلد و طراحیش و نه پول حمل و نقل و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
قرار دادن مارکس در قاب چنان دورانی به ما یادآوری می‌کند که برداشت مارکس از «سرمایه‌داری‌» با برداشت امروزی یکی نبوده و آن بورژوازی که مارکس از آن انتقاد می‌کند همان طبقه سرمایه‌داران جهانی امروز نیست و درک مارکس از علم و پژوهش نظام‌مند که در واژه آلمانی Wissenschaft بیان شده است با آنچه ما امروز مراد می‌کنیم تفاوت داشته است
کاربر ۲۱۲۱۰۵۵
زنان و دختران تا اوایل قرن بیستم اجازه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را نداشتند
کاربر ۲۱۲۱۰۵۵

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۰۴-۲۲-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۶۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۰۴-۲۲-۶