با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب اصل گرایی اثر گرگ مک‌کیون

دانلود و خرید کتاب اصل گرایی

جست و جوی قاعده‌مند بایسته‌ها

۳٫۷ از ۷ نظر
۳٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اصل گرایی  نوشته  گرگ مک‌کیون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اصل گرایی

کتاب اصل‌گرایی نوشتهٔ گرگ مک کیون به شما یاد می‌دهد که چگونه فرع را رها کنید و به اصل کارها بچسبید. اصل‌ گرایی یعنی در طول روز کارهای کمتری انجام دهید ولی همین کارهای کمتر را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. با این کار بازده شما به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند و به جای سردرگم شدن در هزاران راه فرعی، با آرامش هزار قدم در راه اهداف اصلی زندگیتان پیش می‌روید. این کتاب با ترجمهٔ آرمان نصیری در انتشارات میلکان چاپ شده است. 

درباره کتاب اصل‌ گرایی

کتاب اصل‌گرایی، نوشته گِرِگ مَک‌کیُون به بررسی نظم سیستماتیک اصل‌گرایی می‌پردازد و نشان می‌دهد که چگونه هر کسی می‌تواند بفهمد چه چیزی کاملاً ضروری است و با تشخیص درست، زندگی موفقیت‌آمیزتر و هدفمندتری را داشته باشد. با تمرکز بر روی «کمتر اما بهتر»، افراد، تیم‌ها و سازمان‌ها می‌توانند در یک مسیر، یک میلیون مایل پیشرفت داشته باشند به جای اینکه در یک میلیون جهت مختلف، تنها یک میلی‌متر پیشرفت کنند. یک فرد اصل‌گرا هرگونه تلاشی را برای انجام کارهای غیرضروری‌ متوقف می‌کند. با انجام این کار، او بر آنچه حیاتی است تمرکز می‌کند و متعاقباً به دستاوردهای مهمی در حوزه‌های اصلی کار و زندگی خود می‌رسد. اصل‌گرایی در تعریف،، به معنای دنبال کردن اصل «کم‌تر، اما بهتر» است. اصل‌گرایان، انرژی و منابع خود را در فعالیت‌های کمی سرمایه‌گذاری می‌کنند تا پیشرفت قابل‌توجهی در چند حوزه کم، اما ضروری به وجود آورند. فرد اصل‌گرا درک می‌کند که ایجاد دستاوردهای مهم در زمینه‌هایی که بیشترین اهمیت را دارد نیازمند موازنه‌های واقعی است. در مقابل، فرع‌گرایان، یک مرتبه چندین پروژه را در دست می‌گیرند و در هر پروژه تنها به پیشرفت ناچیزی دست می‌یابند. سخت کار کردن، لزوما همیشه نتایج بهتری ایجاد نمی‌کند، به خصوص زمانی که شما برای موارد سختِ کم‌اهمیت کار می‌کنید. نتایج بهتر، تقریباً همیشه با کار کمتر، اما کیفیتِ بهتر بر روی تنها چند موردی محقق می‌شوند که تأثیر مستقیمی روی معیارهای موفقیت شما دارند. اصل‌گرایی چیزی نیست که شما به زندگی خود بیفزایید و یا گاهی اوقات آن را انجام دهید؛ این راهی برای زندگی کردن است که شما آن را قبول می‌کنید و با آن یکی می‌شوید. این، یک نوع سبک زندگی است، راهی برای انجام همه کارها به شکلی ساده و متفاوت. این سبک زندگی، ریشه‌های عمیق در سنت‌های معنوی و زندگی شخصیت‌های برجسته دارد.

درباره گرگ مک کیون

گرگ مک کیون در دانشگاه بریگام ارتباطات و روزنامه‌نگاری خواند و بعد در دانشگاه استنفورد در رشتهٔ مدیریت ارشد کسب و کار تحصیل کرده است. گرگ مک کیون نویسنده و سخنرانی موفق و یکی از نویسنده‌های ثابت مجله‌ٔ کسب و کار هاروارد است. او در پروژه‌های مختلفی برای ارزیابی مدیران ارشد، در Heidrick & Struggles’s Global Leadership Practice کار می‌کرد که یکی از فعالیت‌های آن‌ها بررسی 300 مدیر برتر HP بود. این تحقیق‌ها زمینه‌ساز ایده‌ٔ مرکزی کتاب اصل‌گرایی گرگ مک کیون بود.

خواندن کتاب اصل‎ گرایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به خودتان آمده‌اید و متوجه شده‌اید انبوه‌ کارهای عقب افتاده شما را احاطه کرده‌اند این یعنی مانند بسیاری از افراد، فرع‌گرا هستید و چارهٔ کارتان اصل‌گرا شدن است. پس خواندن کتاب اصل گرایی را به خاطر یک کار فرعی دیگر عقب نیندازید!

بخشی از کتاب اصل گرایی

همه‌ی ما در دهه‌ی گذشته شاهد افزایش تصاعدی گزینه‌ها و انتخاب‌ها بوده‌ایم. با وجود این‌، حتی در میانه‌ی این افزایش ــ‌ یا شاید به دلیل آن ‌ــ قدرت دیدمان را در برابر مهم‌ترین گزینه‌ها از دست داده‌ایم.

همان گونه که پیتر دراکر گفته است:

چند صد سال آینده، زمانی ‌که تاریخ ما از نگاهی طولانی‌مدت نوشته می‌شود، احتمال دارد مهم‌ترین رویدادی که تاریخ‌نگاران ببینند نه فناوری، نه اینترنت و نه تجارت الکترونیک، بلکه دگرگونی بی‌مانندِ شرایط انسان باشد. برای نخستین بار، به‌ معنای واقعی، شمار زیاد و روزافزونی از انسان‌ها فرصت انتخاب دارند. برای نخستین بار، آن‌ها مجبورند خودشان را مدیریت کنند و جامعه اصلاً آمادگی آن ‌را ندارد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
حکمت زندگی در حذف چیزهای غیرضروری است.
احسان رضاپور
فقط زمانی که به خودتان اجازه می‌دهید از تلاش برای انجام همهٔ کارها و بله‌گفتن به همه دست بردارید، آن موقع است که می‌توانید در انجام کارهایی که حقیقتاً مهم‌اند بیشترین توان‌تان را به کار بگیرید.
احسان رضاپور
روش بایسته‌گرا به معنای زندگی آگاهانه است نه بر پایهٔ آنچه پیش‌فرض ماست. فرد بایسته‌گرا، به جای تصمیم‌گیری‌های احساسی و از سرِ واکنش، آگاهانه موارد اندک‌شمار حیاتی را از موارد پرشمار کم‌اهمیت متمایز می‌کند، آنچه غیرضروری است را حذف می‌کند و سپس موانع را از میان برمی‌دارد تا چیزهای اساسی و ضروری مسیری هموار داشته باشند. به عبارت دیگر، بایسته‌گرایی رویکردی منضبط و سامانمند برای تعیین بیشینهٔ خدمت و تلاش‌مان و سپس اجرای تقریباً بی‌زحمت آن‌هاست.
احسان رضاپور
پیوسته درنگ‌کردن برای پرسیدن از خود که «آیا در فعالیت‌های درستی سرمایه‌گذاری می‌کنم و به آن‌ها مشغولم یا نه؟» در جهان، کارها و فرصت‌هایی بسیار بیشتر از آنچه ما زمان و منابع برای انجام همه‌شان داشته باشیم وجود دارد. گرچه بسیاری از آن‌ها ممکن است خوب یا حتی خیلی خوب باشند، واقعیت این است که بیشترشان کم‌اهمیت‌اند و اندک‌شماری حیاتی‌اند.
احسان رضاپور
هنگامی که توانایی انتخاب‌کردن را فراموش می‌کنیم، بیچاره‌بودن را یاد می‌گیریم. اجازه می‌دهیم قدرت‌مان چکه‌چکه از ما گرفته شود تا جایی که در نهایت تابعی از انتخاب‌های دیگران یا حتی تابع انتخاب‌های گذشتهٔ خودمان شویم. با این کار، قدرت انتخاب‌مان را تسلیم می‌کنیم. این راه نابایسته‌گراست.
nastaran.k

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۵۷۳-۱۹-۱
تعداد صفحات۲۴۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۵۷۳-۱۹-۱