با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

دانلود و خرید کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

۴٫۰ از ۷ نظر
۴٫۰ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم  نوشته  زویا پیرزاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم

چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم جمله‌ای است که در رمان جذاب و تاثیرگذار زویا پیرزاد حرف های زیادی پشتش دارد. رمانی درباره زندگی یک زن خانه‌دار ایرانی که در دهه چهل در شهر آبادان با خانواده‌اش روزگار می‌گذراند و شما را مجذوب رفتار، دریافت‌ها و تجربه‌های روحی‌اش‌ می‌کند.

درباره کتاب صوتی چراغ‌ ها را من خاموش می‌کنم

چراغ‌هارا من خاموش می‌کنم ولین بار در سال ۱۳۸۰ منتشر شد و تا به حال بیش از ۱۰۰ بار تجدید چاپ شده است. این کتاب تا کنون چند جایزه معتبر ادبی را در ایران به دست اورده است. جایزه ادبی یلدا، جایزه بهترین رمان سال بنیاد گلشیری و جایزه کتاب سال از جمله این جوایز است.

کلاریس زنی ارمنی است که با شوهر و فرزندانش در محله بوارده آبادان، که مخصوص کارکنان شرکت نفت است زندگی می‌کند. شوهر کلاریس مردی موفق و ایده‌آل اما درگیر کار و مناسبات شغلی و اجتماعی خود است و کلاریس نیز زنی کامل است که به شوهر و بچه‌هایش می‌رسد. اما داستان از کجا آغاز می‌شود؟ شما زمانی به زندگی واقعی کلاریس وارد می‌شوید که او درونیات، ذهنیات و احساسات و برداشت‌هایش را می‌گوید. به تدریج درمی‌یابید که کلاریسی که خود را به خانواده و اطرافیان نشان می‌دهد همان زنی نیست که فکر می‌کردید. او زنی روشنفکر و اهل مطالعه و اگاه به نظر می‌رسد اما دچار ملال است. ملالی پنهان و فروخورده که هیچ‌گاه فرصتی برای بروز نداشته است. زنی که همه زندگی، احساس و خواسته‌های روحش در هجوم روزمرگی‌ها آنقدر خاک خورده‌اند که دیگر دیده و شنیده و درک نمی‌شوند چه رسد به این که پاسخی داشته باشند.

اما نقطه عطف داستان ورود مرد همکیش غریبه‌ای با خانواده‌اش به محله بوارده است. مردی که فرزندش همبازی بچه‌های کلاریس می‌شود و خودش مخاطبی برای او. این همسایه اسرارآمیز که انگار کلاریس و وجود او را خوب می‌شناسد، سردرگمی‌ها، تردیدها و سوالات زیادی را درون او بیدار می‌کند.

زویا پیرزاد در این رمان نیز مانند بیشتر داستان‌هایش به زندگی زن ایرانی پرداخته است. اما لطافت، تاثیرگذاری و جذابیت این اثر بیش از داستان‌های دیگر او مجذوبتان خواهد کرد.

شنیدن کتاب چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این رمان جذاب را با صدای خوب شبنم مقدمی بازیگر توانای ایرانی و آهنگسازی اختصاصی مهدی زارع به تمام دوست‌داران ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره زویا پیرزاد

زویا پیرزاد نویسنده ارمنی تبار ایرانی در سال ۱۳۳۱ در آبادان به دنیا امدهو هم‌اکنون ساکن آلمان است. او در میان دوست‌داران ادبیات داستانی با دو کتاب چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم و عادت می‌کنیم شناخته می‌شود. آثاری که بارها به چاپ رسیده و با استقبال مخاطبان روبه‌رو شده‌اند. مجموعه داستان‌های یک روز مانده به عید پاک، طعم گس خرمالو و مثل همه عصرها نیز از دیگر آثار این نویسنده موفق ایرانی است. داستان کوتاه طعم گس خرمالو برنده جایزه بیست سال ادبیات داستانی در سال ۱۳۷۶ شده وترجمه فرانسوی این داستان نیز برنده جایزه کوریه انترناسیونال در سال ۲۰۰۹ شده است.

داستان یک روز مانده به عید پاک پیرزاد  هم به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شده است. این کتاب تشویق شده در هفتمین دوره کتاب سال۱۳۷۸ نیز بوده‌است.

زویا پیرزاد کتاب‌هایی نیز ترجمه کرده‌است، از جمله آلیس در سرزمین عجایب اثر لوئیس کارول و کتاب آوای جهیدن غوک که مجموعه‌ای است از هایکوهای شاعران آسیایی.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
کاربر ۲۱۷۰۷۴۹
۱۴۰۰/۰۳/۲۶

خیلی قشنگه مخصوصن با صدای شبنم مقدمی

Taraneh Salamian
۱۴۰۰/۰۳/۲۳

یکی از بی محتوا ترین کتابهایی بود که شنیدم تا لحظه آخر داستان هیچ اتفاق خاصی نیافتاد بیشتر شبیه روزمرگی بود تا رمان

کاربر ۳۱۶۶۸۴۷
۱۴۰۰/۰۳/۲۳

آخر داستان هیچ اتفاق خاصی در دنیای خیال،تعقل یا حتی نتیجه گیری من نیفتاد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۰۷٫۹ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۰۷٫۹ مگابایت