با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز

دانلود و خرید کتاب صوتی صد سال تنهایی

۳٫۸ از ۳۱ نظر
۳٫۸ از ۳۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی صد سال تنهایی  نوشته  گابریل گارسیا مارکز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس گابریل گارسیا مارکز
گابریل گارسیا مارکز
کلمبیایی | تولد ۱۹۲۷ - درگذشت ۲۰۱۴

گابریل گارسیا مارکز در شهر آراکاتاکا در کلمبیا به دنیا آمد و هشت سال نخست زندگی‌اش را با پدربزرگ و مادربزرگ مادری‌اش گذراند. پدربزرگ و مادربزرگ مارکز، هر دو داستان‌سرایان فوق‌العاده‌ای بودند، اما رویکرد آن‌ها در داستان‌گویی با یکدیگر بسیار تفاوت داشت. پدربزرگش به مارکز جوان داستان‌هایی درباره‌ی تاریخ، جنگ و مزارع موز محلی گفت. از سوی دیگر، مادربزرگ او زنی خرافاتی بود که به شدت به ارواح و جهان ماوراء طبیعی اعتقاد داشت و داستان‌هایی که برای مارکز تعریف می‌کرد نیز شامل همین مضامین بود.

پس از مرگ پدربزرگ مارکز، آن‌ها به بارانکیا که یک بندر رودخانه‌ای بود، نقل مکان کردند. مارکز توانست مقاطع تحصیلی خود را در این شهر در سطح متوسط سپری کند، اما در بزرگسالی ادعا کرد که مهم‌ترین منابع ادبی او داستان‌هایی درباره آراکاتاکا و خانواده‌اش است که پدربزرگ و مادربزرگش برای او تعریف کرده بودند.

در سال ۱۹۳۷، گابریل گارسیا مارکز به همراه والدینش به شهر سوکره نقل مکان کرد. او از نوشتن شعر و طراحی کمیک استریپ لذت می‌برد و برخی از شعرهایش در روزنامه دبیرستانش چاپ می‌شد. مارکز در رشته حقوق تحصیل کرد، با این حال بعدها تبدیل به یک روزنامه‌نگار شد؛ شغلی که پیش از رسیدن به شهرت ادبی از طریق آن امرار معاش می‌کرد. مارکز بعدها بورسیه‌ی دولتی دریافت کرد و برای تکمیل تحصیلات دبیرستانی خود به بوگوتای کلمبیا نقل مکان کرد.

مارکز در سال ۱۹۴۷ از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد و در دانشگاه ملی کلمبیا ثبت‌نام و در رشته‌ی حقوق تحصیل کرد. او در عین حال علاقه‌ی زیادی به نویسندگی داشت. سال بعد، شورش‌های گسترده و ترور یک سیاستمدار محبوب جناح چپ، دانشگاه مارکز را وادار به تعطیلی کرد. او به دانشگاه کارتاخنا منتقل شد و اولین شغل خود را در حوزه‌ی روزنامه‌نگاری آغاز کرد.

در سال ۱۹۵۰، مارکز برای همیشه دانشگاه را ترک کرد تا بر حرفه‌ی روزنامه‌نگاری تمرکز کند. طی چندین سال بعد، او به عنوان خبرنگار برای روزنامه‌های مختلفی کار کرد و عضو گروه بارانکیا شد، انجمنی از نویسندگان و روزنامه‌نگاران که مارکز را با ادبیاتی آشنا کردند که او در طول زندگی حرفه‌ای خود تحت تاثیر آن قرار گرفت.

گابریل گارسیا مارکز همیشه خود را بیشتر یک روزنامه‌نگار می‌دانست تا رمان‌نویس و روزنامه‌نگاری به شدت بر حرفه‌ی داستان‌نویسی او تأثیر گذاشت. او معتقد بود که روزنامه‌نگاری اگر نگوییم بیشتر، به اندازه‌ی دیگر حوزه‌های ادبی ارزشمند است و امیدوار بود که به‌جای رمان‌هایش، به‌خاطر کار روزنامه‌نگاری‌اش به یاد مردم بماند.

پیش از ۱۹۶۷، مارکز دو رمان توفان بزرگ (۱۹۵۵) و ساعت شوم (۱۹۶۲) و چند داستان کوتاه نوشت. نخستین نوشته‌های مارکز با توجه چندانی مواجه نشدند، اما این نویسنده‌ی بزرگ با رمان صد سال تنهایی بود که به شهرتی جهانی دست یافت. این رمان به عنوان یکی از برترین رمان‌های قرن بیستم شناخته شده است.

در رمان صد سال تنهایی، گابریل گارسیا مارکز داستان شهر منزوی ماکوندو را روایت می‌کند که تاریخ آن مانند تاریخ آمریکای لاتین در مقیاسی کوچک‌تر است. در این کتاب شاهد در هم آمیختن صحنه‌های واقع‌گرایانه با قسمت‌هایی فراواقعی هستیم؛ این نوع ادبیات تحت عنوان «رئالیسم جادویی» شناخته می‌شود. آمیختن حقایق و داستان‌های تاریخی با نمونه‌هایی از اوامر خارق‌العاده، عملی است که مارکز از استاد کوبایی خود آلخو کارپنتیر که یکی از بنیان‌گذاران رئالیسم جادویی نیز محسوب می‌شود، فرا گرفته است.

مارکز در ادامه‌ی مسیر نویسندگی خود، کتاب‌های پاییز پدرسالار (۱۹۷۵)، کرونیکل یک مرگ پیشگویی‌‌شده‌ (۱۹۸۵)، عشق در زمان وبا (۱۹۸۵)، ژنرال در هزارتوی خود (۱۹۸۹) و از عشق و شیاطین دیگر (۱۹۹۴) را منتشر کرد. یکی از بهترین‌ها در میان این آثار کتاب عشق در زمان وبا است که حول یک رابطه‌ی عاشقانه‌ که دهه‌ها طول می‌کشد تا به سرانجام برسد، می‌گردد. داستان رمان عشق در زمان وبا به موضوعاتی از جمله عشق، پیری و مرگ می‌پردازد و بین اواخر دهه ۱۸۷۰ و اوایل دهه ۱۹۳۰ در جامعه‌ای در آمریکای جنوبی رخ می‌دهد که روایتگر داستان زوجی‌ست که به دلیل جنگ‌ها و همچنین شیوع وبا، دچار مشکل شده‌اند.

کتاب ژنرال در هزارتوی خود، سیاسی‌ترین رمان گابریل گارسیا مارکز و روایتی تخیلی از آخرین روزهای زندگی سیمون بولیوار، فرمانده‌ی انقلابی و سیاستمدار ونزوئلایی است. این کتاب آخرین سفر بولیوار از بوگوتا به خط ساحلی دریای کارائیب کلمبیا را در تلاش برای ترک آمریکای جنوبی روایت می‌کند. مارکز با شکستن تصویر قهرمانانه‌ی سنتی بولیوار، شخصیت داستانی رقت‌انگیز را به تصویر می‌کشد و وجهه‌ی دیگری از زندگی او را با خواننده در میان می‌گذارد؛ روایت مردی که از نظر جسمی بیمار و از نظر روانی خسته است.

در سال ۱۹۹۶، مارکز یک وقایع‌نگاری ژورنالیستی از آدم‌ربایی‌های مرتبط با مواد مخدر در زادگاهش کلمبیا، تحت عنوان اخبار یک آدم‌ربایی را نیز منتشر کرد.

در سال ۱۹۹۹، پزشکان تشخیص دادند که مارکز به سرطان غدد لنفاوی مبتلا شده است. او پس از این تشخیص و در سال ۲۰۰۲، کتاب برای نوشتن زندگی می‌کنم را نوشت که بر ۳۰ سال نخست زندگی او تمرکز دارد و به نوعی یک اتوبیوگرافی محسوب می‌شود. او همچنین در سال ۲۰۰۴ کتاب خاطرات دلبرکان غمگین من را منتشر کرد که در اکثر نقاط جهان، به عنوان آخرین کتاب نوشته‌شده توسط مارکز شناخته‌ شده است.

مارکز در ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ در سن هشتادوهفت‌سالگی و بر اثر ذات‌الریه در مکزیکوسیتی درگذشت. خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهور کلمبیا، دوران پس از مرگ مارکز را «صد سال تنهایی و اندوه» و خود مارکز را بزرگ‌ترین نویسنده‌ی کلمبیایی تمام دوران خواند.

معرفی کتاب صوتی صد سال تنهایی

کتاب صوتی صد سال تنهایی، شاهکار گابریل گارسیا مارکز در سبک رئالیسم جادویی است که در سال ۱۹۸۲ جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد. صدسال تنهایی داستان شش نسل از خانواده‌ی بوئندیا است و سرهنگی که بارها و بارها از مرگ گریخته و باید زنده بماند تا پلی بین سنت و مدرنیته باشد.

این نسخه را با ترجمه‌ی محمدرضا سحابی و با صدای علی دنیوی ساروی، از انتشارات آوانامه می‌شنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی صد سال تنهایی

کتاب صوتی صد سال تنهایی، داستانی که آغازگر سبک رئالیسم جادویی بود، داستان شش نسل از خانواده‌ی بوئندیا است که در دهکده‌ی ماکوندو ساکن می‌شوند. سرهنگ آئورلیانو بوئندیا، فرزند دوم اورسولا و خوزه آرکادیو بوئندیا است و اولین فرزندی است که در ماکوندو به دنیا می‌آید. ماکوندو سرزمین خیالی مارکز است که وقایع کتاب در آن اتفاق می‌افتد و البته بعد از خوانده شدن کتاب صدسال تنهایی یکی از معروف‌ترین اسم‌های شناخته شده به خصوص در کلمبیا است. سرهنگ فاقد هرگونه احساس عشق، نفرت، ترس، تنهایی و امید است. او از کودکی تحت تأثیر برادر بزرگتر خود خوزه آرکادیو قرار دارد و در اوج داستان توسط برادرش که در نقطه مقابل دیدگاه سیاسی وی قرار دارد و به نوعی نماینده تمام نمای دشمنان او نیز به حساب می‌آید از اعدام نجات پیدا می‌کند. اما سرنوشت عجیبی که دارد باعث می‌شود نه فقط آن بار که دفعات بسیاری از مرگ بگریزد. جوخه‌ی اعدام، سم و خودکشی هم بر او کارگر نمی‌افتند و او گویی باید زنده بماند تا بتواند پلی که بین سنت و مدرنیته در شهر خیالی ماکوندو است، باشد. شخصیتی که باید زنده بماند، ببیند و عذاب بکشد.

رئالیسم جادویی یکی از شاخه‌های رئالیسم یا واقع‌گرایی است که در آن، یک عنصر جادویی قرار دارد. یعنی ساختارهای واقعیت دگرگون می‌شوند و دنیا با روابط علت و معلولی خاص خود از نو ساخته و نوشته می‌شود. شاید بتوان رئالیسم جادویی را ترکیبی از واقعیت، افسانه و تاریخ دانست.

کتاب صوتی صد سال تنهایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب صد سال تنهایی برای همه افرادی که دوست دارند، کتابی خوب با داستان پردازی قوی بخوانند، جذاب و شنیدنی است. اگر به سبک رئالیسم جادویی علاقه مند هستید و همچنین از خواندن آثاری که برنده‌ی جایزه شده‌اند لذت می‌برید، کتاب صوتی صد سال تنهایی برای شما مناسب است.

درباره‌ی گابریل گارسیا مارکز

گابریل خوزه گارسیا مارکِز در ۶ مارس ۱۹۲۷ در دهکدهٔ آرکاتاکا درمنطقهٔ سانتامارا در کلمبیا متولد شده است. او رمان‌نویس، نویسنده، روزنامه‌نگار، ناشر و فعال سیاسی کلمبیایی بود. او بین مردم کشورهای آمریکای لاتین با نام گابو یا گابیتو (برای تحبیب) مشهور بود و پس از درگیری با رئیس دولت کلمبیا و تحت تعقیب قرار گرفتنش در مکزیک زندگی می‌کرد. مارکز برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۸۲ را بیش از سایر آثارش به خاطر رمان صد سال تنهایی چاپ ۱۹۶۷ می‌شناسند که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان است.

گابریل گارسیا مارکز

آثار مارکز در سراسر دنیا به زبان‌های زیادی از جمله فارسی ترجمه شده‌اند. پاییز پدرسالار، عشق سال‌های وبا و ساعت شوم از آن جمله‌اند.

گابریل گارسیا مارکز در ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ و بر اثر ابتلا به بیماری فراموشی، درگذشت.

جملاتی از کتاب صوتی صد سال تنهایی

سال‌ها سال بعد، زمانی که سربازان جوخه‌ی آتش برای اجرای حکم جلوی سرهنگ آئورلیانو بوئندیا صف کشیده بودند، وی بعد از ظهر روزی را به یاد آورد که پدرش او را برای یافتن یخ، همراه خودش برده بود. در آن زمان دهکده‌ی ماکوندو تنهای بیست خانه‌ی خشتی و گلی داشت که در کناره‌ی رودخانه‌ای بنا شده بود که آب زلال و صاف آن با فشار از روی بستره‌ای از سنگ‌های بزرگ و سفید همچون تخم حیوانات ماقبل تاریخ، می‌گذشت...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۳)
غریبه
۱۳۹۸/۰۹/۱۹

واقعاً عالی بود پیشنهاد میکنم ازدستش ندید، گوینده خیلی عالی بود ترجمه هم به نظرم خیلی روان و خوب بود.

𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۸/۱۱/۱۴

میان واقعیت و خیال هنگامی که از ادبیات آمریکای لاتین سخن به میان می‌آید نمی‌توان نامی از گابریل کارسیا مارکز نبرد. نویسنده به نام کلمبیایی که در معروف‌ترین اثر خود «صد سال تنهایی» واقعیت و خیال را در هم تنیده و

- بیشتر
KarMOH
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

بی بدیل... شما در این کتاب با نمایش قدرت یک نویسنده طرف هستید. قدرتی که عقل و درک شما را مجبور به قبول اتفاقات غیرمنطقی می کند. اتفاقاتی که قابل درک نیست... وقتی کتاب تمام شد یک حس تسلیم شدن در برابر

- بیشتر
Ehsan geraie
۱۴۰۱/۰۳/۰۷

کتاب به طرز فجیعی سانسور شده خب این دستاورد حکومت ضد فرهنگی حاکم هست بعد هم هرجا که خانواده بوایندیا می‌خواهند ارتباط با محارم داشته باشند به شکل اسلامی سانسور می‌شود 😀 از اینکه در این لجن زار به نام

- بیشتر
Mohammad Bakhshipour
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

۵ ساعت از این کتاب را گوش دادم، ولی اصلا جذبم نکرد، فهمیدم که در سبک من نیست، مخاطب خودش رو داره خیلی وسوسه شده بودم که تا آخر ادامه بدم، ولی واقعیت اینه که وقتی یک چهارم اول یک کتاب

- بیشتر
شیخ محمدعلی
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

خوانش راوی عجیب و مضحک است!! محتوی کتاب هم بسیار ضعیف بود !! گویا مارکز تلاش داشته تلقی مصوری از یک برهه تاریخی را روایت کند اما به مهمل گویی و گزافه گویی روی آورده !! تخیلات خام و کودکانه را

- بیشتر
کاربر ۳۸۷۶۵۷۰
۱۴۰۱/۰۲/۳۰

افتضاح بود خوانشش حالم بهم خورد‌.و متاسفم برای طاقچه

کاربر ۴۲۸۰۲۷۵
۱۴۰۱/۰۱/۱۸

کتابی پر از سرگذشت های عجیب و غریب و د ر عین حال مشابه. و ذهن قدرتمند نویسنده👌👌👌👌👋👋👋👋

|M|TMAYZ
۱۴۰۱/۰۱/۰۵

خوب بود

shams852520
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

مگه میشه آدم صدسال تنهایی رونخونه شاهکارگابریل گارسیامارکز

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۲۱ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۶۱٫۰ مگابایت
زمان۲۱ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۶۱٫۰ مگابایت