با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب روان شناسی پول اثر حسین عزیزطائمه

دانلود و خرید کتاب روان شناسی پول

درس‌هایی همیشگی در مورد ثروت، طمع و شادی

۳٫۹ از ۲۴ نظر
۳٫۹ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روان شناسی پول  نوشته  حسین عزیزطائمه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روان شناسی پول

کتاب روان شناسی پول نوشته مورگان هاوزل است که با ترجمه حسین عزیزطائمه و سودابه خادمی منتشر شده است. این کتاب درس‌هایی همیشگی در مورد ثروت، طمع و شادی است. مورگان هاوزل از نویسندگان نادری است که می‌تواند مفاهیم پیچیده را به داستان‌هایی جذاب و قابل هضم برگرداند. روان‌شناسی پول کتابی کوتاه و جذاب است که هم دانشی را در اختیار ما قرار می‌دهد تا بفهمیم چرا تصمیمات مالی بدی می‌گیریم و هم ابزارهایی را برای گرفتن تصمیمات بهتر پیش روی‌مان می‌گذارد.

درباره کتاب روان شناسی پول

مسائل مالی زندگی افراد را به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. بسیاری از ما با تصمیمات بد مالی‌ای که می‌گیریم نه تنها آیندهٔ خودمان بلکه آیندهٔ عزیزان‌مان را نیز با مشکلاتی جدی مواجه می‌کنیم. مورگان هاوزل با سابقهٔ بسیار زیاد در بازارهای مالی و بورس و به‌عنوان نویسندهٔ وال استریت ژورنال و مشاوری باتجربه در امور مالی، دیدگاه عمیق خود را در این کتاب ارزشمند به همهٔ ما ارائه داده است. خواندن این کتاب به همهٔ افرادی که مایل‌اند تصمیمات مالی بهتری بگیرند توصیه می‌شود.

مورگان هاوزل دو بار برندهٔ «جایزهٔ بهترین نویسنده در حوزهٔ تجارت» از انجمن ویراستاران و نویسندگان تجاری امریکا، برندهٔ «جایزهٔ سیدنی نیویورک تایمز» و دو بار نامزد نهایی «جایزهٔ جرالد لوب برای برجسته‌ترین روزنامه‌نگار حوزهٔ تجارت و مالی» شده است.

خواندن کتاب روان شناسی پول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به مدیریت پول پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب روان شناسی پول

دو موضوع بر همهٔ افراد تأثیر می‌گذارد، خواه به آن علاقه داشته باشید یا نه: سلامتی و پول. صنعت مراقبت‌های سلامتی، با افزایش امید به زندگی در سراسر جهان، پیروزی علم مدرن است. اکتشافات علمی جایگزین ایده‌های قدیمی پزشکان در مورد چگونگی عملکرد بدن انسان شده‌اند و به همین دلیل در واقع همهٔ افراد از سلامتی بیش‌تری برخوردار شده‌اند. صنعت پول ــ سرمایه‌گذاری، امور مالی شخصی، برنامه‌ریزی تجاری ــ داستان دیگری است.

امور مالی هوشمندترین ذهن‌های دانشگاه‌های برتر را طی دو دههٔ گذشته به خود جذب کرده است. مهندسی مالی محبوب‌ترین رشته در دانشکدهٔ مهندسی پرینستون۲۵ در طی یک دههٔ گذشته بوده است. آیا شواهدی وجود دارد که ما را به سرمایه‌گذاران بهتری تبدیل کرده باشد؟ من چیزی ندیده‌ام.

در طی سال‌ها، با آزمون و خطای جمعی یاد گرفته‌ایم چگونه کشاورز بهتر، لوله‌کش ماهر و شیمی‌دانان پیشرفته‌تری شویم. اما آیا آزمون و خطا نحوهٔ بهترشدن در امور مالی شخصی‌مان را به ما یاد داده است؟ آیا احتمال کم‌تری برای مدفون‌کردن خودمان با بدهی‌ها وجود دارد؟ آیا احتمال بیش‌تری برای پس‌اندازکردن برای روزهای بد وجود دارد؟ یا حتا آمادگی برای بازنشسته‌شدن؟ آیا در مورد این‌که پول برای خوش‌بختی ما چه کاری انجام می‌دهد و چه کاری انجام نمی‌دهد، دیدگاه واقع‌بینانه‌ای داریم؟ من هیچ شواهد قانع‌کننده‌ای ندیده‌ام.

معتقدم مهم‌ترین دلیلی که باعث این اتفاقات می‌شود این است که به ما یاد داده‌اند به پول از راه‌های بسیار شبیه فیزیک (با قوانین و قواعد) و نه مانند روان‌شناسی (با احساسات و تفاوت‌های ظریف) فکر کنیم. و این موضوع برای من به همان اندازه که جذاب است، مهم نیز هست.

 پول همه‌جا هست، همهٔ ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بیش‌تر ما را گیج می‌کند. هر فردی به آن نگاه متفاوتی دارد. درس‌هایی را در مورد چیزهایی ارائه می‌دهد که در بسیاری از زمینه‌های زندگی، مانند ریسک، اعتماد به نفس و شادی کاربرد دارد. موضوعات کمی ذره‌بین قدرتمندتری را برای کمک به توضیح چرایی رفتار مردم نسبت به پول فراهم می‌کنند. این یکی از بزرگ‌ترین نمایش‌های روی زمین است.

درک من از روان‌شناسی پول با بیش از یک دهه نوشتن در این زمینه شکل گرفته است. از اوایل سال ۲۰۰۸، شروع به نوشتن دربارهٔ امور مالی کردم. آن سال آغاز یک بحران مالی و بدترین رکود اقتصادی در ۸۰ سال گذشته بود. برای نوشتن در مورد اتفاق‌هایی که می‌افتاد می‌خواستم کشف کنم که چه پیش آمده است. اما اولین چیزی که پس از بحران مالی آموختم این بود که هیچ‌کس نمی‌تواند دقیقاً توضیح دهد چه اتفاقی افتاده، یا چرا اتفاق افتاده است، چه برسد به آن‌که چه کاری باید برای آن انجام داد. برای هر توضیح خوبی تکذیب قانع‌کننده‌ای وجود داشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
کاربر ۲۵۷۵۸۴۱
۱۴۰۰/۰۱/۱۰

این کتاب در مورد گرفتن تصمیمات مالی بهتر است و با توصیه هایی کاربردی ذهن ما را به عادت های خوب و تصمیمات مالی و پولی خوب سوق می دهد. کتاب روانشناسی پول با ارائه جملاتی تاثیر گذار ما را

- بیشتر
علیرضا مروت
۱۴۰۰/۰۹/۱۸

کتاب در مجموع ۲۰ فصل داره،۱۸ فصل ابتدایی درس‌هایی در مورد دیدگاه انسان‌ها در مورد پول و ثروت هستن،فصل ۱۹ خلاصه‌ای از آنچه‌ که در فصل‌های قبل گفته شد و فصل ۲۰،استراتژی و در واقع روش شخصی نویسنده برای پیاده‌سازی

- بیشتر
ريحانه
۱۴۰۰/۰۲/۲۸

ترجمه روانی داشت، خود کتاب هم به نظرم به زبانی ساده حقایقی درباره پول را گفته که به نظم ارزش خوندن را داره، من کتابهای زیادی در زمینه روانشناسی و موفقیت خوندم همشون شبیه به هم هستند یکسری اصول که

- بیشتر
حسین محمدی
۱۴۰۰/۰۴/۱۲

صددرصدتوصیه میکنم کتابی بسیارمتفاوت ومنحصربفرددرموردثروت وامورمالی نویسنده اصلا فرمول ونکات الکی دلخوشکنک درموردثروت نمیدهداما درموردنظریه ترکییب یا اثرمرکب نظراتش بادارن هاردی تقارن ونزدیکی دارد

کاربر ۳۱۹۹۲۴۸
۱۴۰۰/۰۲/۲۷

ترجمه عالی

ابراهیمی
۱۴۰۰/۰۵/۲۴

کتابی که می‌تواند دیدگاه شما به زندگی را متحول کند.

Amin Asadi
۱۴۰۱/۰۱/۲۹

یکی از بهترین کتابهایی اسنت که میتونه خیلی به مردم دید خوبی نسبت به پول و چگونگی عملکرد پول بده.

bookers
۱۴۰۰/۰۷/۰۶

سه ستاره دادم چون طولانی بود و بعضی قسمتها، جذاب نبود اما نظرمو مینوسم؛ کتاب مفیدی بود اگر فصل ۱۹ را نیز به تنهایی بخوانید، کل نکات کاربردی کتاب را خوانده اید. (این فصل خلاصه کل کتاب است)

clandestine
۱۴۰۱/۰۲/۲۸

ترجمه خوب نیست کلمه caucasion از نظر لغوی یعنی قفقازی ولی خب باید سفید پوست معنی میشده که تو کتاب فقط نوشته قفقازی. و همچنین خیلی جاها مترجم املای کلمه حتی رو نوشته حتا (دیگه خودتون درک کنید چقد وضع

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰۱)
درک سیورز، کارآفرین موفق، یک بار در پاسخ به دوستی که از او خواسته بود داستان ثروتمندشدنش را تعریف کند، نوشت: من کاری روزمزد در مرکز منهتن داشتم که ۰۰۰, ۲۰ دلار حقوق سالانه‌ام بود ــ حدود حداقل دست‌مزد ... هرگز بیرون غذا نمی‌خوردم، و هرگز تاکسی سوار نمی‌شدم. هزینهٔ زندگی‌ام حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه بود و ماهانه ۱۸۰۰ دلار درآمد داشتم. این کار را به مدت دو سال انجام دادم و ۱۲۰۰۰ دلار پس‌انداز کردم. در آن زمان ۲۲ ساله بودم. وقتی ۱۲۰۰۰ دلار داشتم توانستم کارم را رها کنم و نوازنده‌ای تمام‌وقت شوم. می‌دانستم که هر ماه می‌توانم چند کنسرت داشته باشم تا از عهدهٔ هزینه‌های زندگی‌ام برآیم. بنابراین، آزاد بودم. یک ماه بعد کارم را ترک کردم و دیگر هرگز شغلی نداشتم. وقتی این داستان را برای دوست‌ام تعریف کردم، او خواست که بیش‌تر برایش بگویم. گفتم نه، تمام داستان همین بود. او گفت، «نه، در مورد وقتی که شرکت‌ات را فروختی بگو؟» من گفتم نه، آن تغییر زیادی در زندگی‌ام ایجاد نکرد. بلکه فقط پول بیش‌تری در بانک بود. اختلاف وقتی رخ داد که من ۲۲ ساله بودم.
کاربر ۳۲۲۸۱۱۸
قدرتمندترین عوامل مشترک خوش‌بختی ساده بود. کمپبل آن‌ها را خلاصه کرد: داشتن حس قوی کنترل فرد بر زندگی، در مقایسه با دیگر شرایط عینی مورد بررسی، احتمال ایجاد حس خوش‌بختی بیش‌تری را به همراه دارد. بیش‌تر از حقوق‌تان. بیش‌تر از اندازهٔ خانه‌تان. بیش از اعتبار شغل‌تان. کنترل بر انجام کاری که می‌خواهید، زمانی که می‌خواهید، با افرادی که می‌خواهید، گسترده‌ترین متغیر سبک زندگی است که باعث شادی افراد می‌شود.
کاربر ۳۲۲۸۱۱۸
مردم حسِ داشتن کنترل را دوست دارند ــ در صندلی راننده قرار بگیرند. وقتی آن‌ها را وادار به انجام کاری کنیم، احساس ناتوانی می‌کنند. به‌جای این‌که احساس کنند خودشان این‌ها را انتخاب کرده‌اند، احساس می‌کنند ما این کار را به‌جای‌شان انجام داده‌ایم. بنابراین، آن‌ها «نه» می‌گویند یا کار دیگری انجام می‌دهند، حتا زمانی که احتمالاً در اصل از انجام این کار خوشحال باشند.
کاربر ۳۲۲۸۱۱۸
از نظر من، استقلال به این معنا نیست که دیگر کار نکنید. به این معناست که فقط کاری را که دوست دارید، با افرادی که دوست دارید، در زمان‌هایی که دوست دارید و تا زمانی که می‌خواهید، انجام دهید.
کاربر ۳۱۲۲۹۶۸
یک بار بیل گیتس گفت: «موفقیتْ معلم بدخواهی است. افراد را گم‌راه می‌کند تا تصور کنند شکست نمی‌خورند». وقتی همه چیز خیلی خوب پیش می‌رود، می‌فهمید آن قدر هم که فکر می‌کردید خوب نیست. شما شکست‌ناپذیر نیستید و اگر تصدیق کنید که شانس برای شما موفقیت را به ارمغان می‌آورد، باید به پسر عموی شانس، یعنی ریسک، نیز ایمان داشته باشید که می‌تواند داستان شما را با همین سرعت تغییر دهد. اما در سمت دیگر نیز همین موضوع وجود دارد. شکست می‌تواند معلمی بدخواه باشد، زیرا افراد باهوش را گم‌راه می‌کند تا فکر کنند تصمیمات وحشتناکی گرفته‌اند. در حالی که گاهی اوقات این موارد فقط واقعیات نابخشودهٔ ریسک را منعکس می‌کنند. ترفندِ مقابله با شکستْ تنظیم زندگی مالی به گونه‌ای است که یک سرمایه‌گذاری بد در این‌جا و یک هدف مالی ازدست‌رفته در آن‌جا شما را از بین نبرد، تا بتوانید بازی را ادامه دهید تا شانس به نفع شما شود.
bookers
انیمیشن کشتی بخار ویلی، شرکت والت دیزنی را به‌عنوان یک انیمیشن‌ساز معرفی کرد. موفقیت تجاری آن شرکت داستان دیگری بود. اولین استودیوی دیزنی ورشکست شد. تولید فیلم‌های آن شرکت به طرز شگفت‌انگیزی گران بود و بودجهٔ آن‌ها با شرایط ظالمانه‌ای تأمین می‌شد. تا اواسط دههٔ ۱۹۳۰، دیزنی بیش از ۴۰۰ کارتون تولید کرده بود. اکثر کارتون‌ها کوتاه بودند، اغلب آن‌ها مورد توجه بینندگان قرار گرفتند و بیش‌ترشان باعث ازدست‌رفتن ثروتی شدند. انیمیشن سفید برفی و هفت کوتوله همه چیز را دگرگون کرد.
Parvane
این شرکت ۸ میلیون دلار در شش ماه اول سال ۱۹۳۸ کسب کرد که بیش از هر آن چیزی بود که قبلاً به دست آورده بود. این اتفاق استودیوی دیزنی را متحول کرد. تمام بدهی‌های شرکت پرداخت شد. کارمندان مهم پاداش وفاداری به شرکت دریافت کردند. این شرکت یک استودیوی پیشرفتهٔ جدید در بوربانک (شهری در کالیفرنیا) خرید، جایی که تا امروز نیز در آن حضور دارد. یک جایزهٔ اسکار شرکت والت دیزنی را از شرکتی مشهور به شرکتی کاملاً برجسته تبدیل کرد. تا سال ۱۹۳۸، آن شرکت چند صد ساعت فیلم تولید کرده بود. اما از نظر تجاری، انیمیشن ۸۳ دقیقه‌ای سفید برفی تمام آن چیزی بود که اهمیت یافت.
Parvane
موفقیت مالی از نوع علوم سخت نیست، بلکه مهارتی نرم است، به‌طوری که نحوهٔ رفتارتان از آن‌چه می‌دانید مهم‌تر است. من این مهارت نرم را روان‌شناسی پول می‌نامم.
pezhman salehzadeh
مهربان‌تر و کم‌زرق‌وبرق‌تر باشید. هیچ‌کس به‌اندازهٔ خودتان تحت تأثیر دارایی‌های‌تان قرار نمی‌گیرد. ممکن است فکر کنید که ماشینی فانتزی یا ساعتی زیبا می‌خواهید. اما احتمالاً فقط احترام و تحسین می‌خواهید. و به احتمال بیش‌تر این چیزها را از مهربانی و فروتنی در مورد قدرت ماشین و جنس ساعت‌تان به دست می‌آورید.
Parvane
یک برنامه تنها در صورتی مفید است که بتواند در واقعیت هم بقا داشته باشد. و آینده‌ای پر از ناشناخته‌ها واقعیتِ همهٔ ماست. یک برنامهٔ خوب وانمود نمی‌کند که این واقعیت درست نیست، آن را در آغوش می‌گیرد و بر فضایی برای خطا تأکید می‌کند. هر چه بیش‌تر به درست‌بودن عناصر خاص یک برنامه نیاز داشته باشید، زندگی مالی شما شکننده‌تر می‌شود.
Parvane

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۰۸-۹۹-۲
تعداد صفحات۲۱۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۰۸-۹۹-۲