با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کار عمیق اثر کال نیوپورت

دانلود و خرید کتاب کار عمیق

قواعدی برای کسب موفقیت متمرکز در بحبوحه‌ دنیای پر هرج و مرج

۳٫۴ از ۹ نظر
۳٫۴ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کار عمیق  نوشته  کال نیوپورت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
معرفی نویسنده
عکس کال نیوپورت
کال نیوپورت

کال نیوپورت یک استاد جوان در دانشگاه «جورج‌تاون» آمریکا است که درباره‌ی چیزهای جالبی مثل تکنولوژی‌های دیجیتال و فرهنگ‌ها تحقیقات زیادی کرده. حتی اگر نیوپورت را نشناسیم، حتما با کتاب‌های پرفروش، محبوب و جدیدش چشم در چشم شده‌ایم. هر چه باشد کال نویسنده‌ی کتاب‌های کار عمیق، مینیمالیسم دیجیتال و آنقدر عالی و فوق‌العاده باش تا نتوانند تو را نادیده بگیرند است!

کال نیوپورت دانشمندی عجیب و غریب در رشته‌ی علوم کامپیوتری است که اعتقادات پیرمردی بامزه‌ای هم دارد! مثلا یکی از باورهای او این است که موبایل‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی به ازای وقتی که از ما می‌گیرند چیزی به ما اضافه نمی‌کنند.

درمورد زندگی شخصی کال نیوپورت چیز دندان‌گیری وجود ندارد، به جز اینکه او اکنون با همسر و سه پسرش در مریلند آمریکا و در یک خانه‌ی بزرگ و قدیمی اما باحال که معماری آن به سبک ویکتوریایی است، زندگی می‌کند! اما درمورد زندگی حرفه‌ای کال به عنوان نویسنده چیزهای بیشتری وجود دارد. او نویسندگی حرفه‌ای را از سال دوم دانشگاه شروع کرد و اولین کتابش را به یک ناشر کوچک به نام «رندم هاوس» فروخت. کمی بعد هم این حرفه را به عنوان سردبیر «مجله‌ی طنز دارتموث» ادامه داد و یک ستون ثابت بامزه داشت که در آن مطالب خنده‌دار می‌نوشت!

تا اینکه بعد از انتشار کتاب دومی‌اش به فکر راه انداختن یک وبسایت افتاد و از آنجا با انتشار محتوای منظم درمورد بهترین روش‌های مطالعه، نوشتن را ادامه داد. مخاطبان او در این زمان دانش‌آموزان بودند و کال بعد از تحصیل در مقاطع دکتری با وسیع‌تر شدن مطالعات و تحقیق‌های علمی‌اش جسارت پیدا کرد تا یافته‌های پراهمیتش را به شکل کتاب برای مخاطبان گسترده‌تری منتشر کند.

آثار کال نیوپورت

کال نیوپورت در مجموع هفت کتاب نوشته، اما تعداد کمی از آثار او به فارسی ترجمه و در ایران چاپ شده‌اند. سه کتاب کار عمیق، مینیمالیسم دیجیتال و فوق‌العاده باش در ایران منتشر شده‌اند و مورد استقبال کتاب‌خوان‌ها، مدیران، کارمندان و حتی دانش‌آموزان قرار گرفتند.

کار عمیق در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و شهرتش آنقدر فراگیر شد که در همین سال در گودریدز نامزد دریافت عنوان کتاب سال شد. کال نیوپورت در کار عمیق از ضرورت تمرکز در یادگیری و کار حرفه‌ای صحبت می‌کند. او در ابتدای کتاب از افراد نابغه‌ای صحبت می‌کند که وقتی تصمیم می‌گیرند کاری را شروع کنند یا مهارتی را یاد بگیرند، تمام عوامل حواس‌پرتی را از خودشان دور می‌کنند.

از نظر کال حذف هرگونه عامل اضطراب‌آور و حواس‌پرت‌کن اساسی‌ترین چیزی است که برای کار با تمرکز بالا نیاز است. او کار کردن با تمرکز بالا را کار عمیق نام‌گذاری کرده و طبق تحقیقاتش متوجه شده که این موضوع یک فضیلت کم‌یابی است که تنها بین نوابغ و افراد اثرگذار رایج است. او در این کتاب سازمان‌ها و افرادی که برای کسب نتیجه‌ی بهتر تلاش می‌کنند را به سمت کار عمیق سوق می‌دهد و قواعد و اصولی که کار عمیق نیاز دارد را آموزش می‌دهد.

مینیمالیسم دیجیتال کتابی بود که تا مدتی بعد از انتشارش همچنان نُقل مقاله‌های وال استریت ژورنال، گاردین، فهرست‌های پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و ناشران هفتگی (Weekly publishers) بود. «سِت گادین» بعد از مطالعه‌ی این کتاب در وبلاگش اینطور گفته است که:

«تو مصرف‌کننده نیستی، تو خود کالایی. بلند شو و از این راه خارج شو و راه دیگری را برای بودن در جهان پیش بگیر. این توصیه‌ای هوشمندانه از کال است برای مردم.»

کال نیوپورت در سال ۲۰۱۹ این کتاب را منتشر کرد و فلسفه‌ی خودش برای استفاده از تجهیزات همه‌گیر دیجیتالی را به دنیا ارائه داد. او افرادی را به ما معرفی می‌کند که صبح‌شان را با صدای نوتیفیکیشن شروع نمی‌کنند، به سفرهای کوتاه می‌روند، لبخندهای واقعی می‌زنند و آرامش دارند.

کال افرادی که ویژگی‌های بالا را دارند، «مینیمالیست‌های دیجیتال» معرفی می‌کند. چیزی که این افراد را از دیگران متمایز می‌کند روش منحصر به فردشان برای استفاده از تکنولوژی است، به طوری که در آن غرق نشوند و کنترل زندگی‌شان همچنان در دست خودشان باشد! در دنیای امروز که اغلب ما افرادی هستیم که دست در دست تکنولوژی در حال غرق شدن هستیم، چه چیزی می‌تواند بهتر از این باشد که از یک سبک زندگی جدیدتر و آگاهانه‌تری استفاده کنیم تا از غرق شدن نجات پیدا کنیم؟!

نویسنده‌ی کتاب علی‌رغم موضع منفی که نسبت به شبکه‌های اجتماعی دارد، اقرار می‌کند که تکنولوژی ذاتا نه خوب است و نه بد! این ارزش‌ها و اهداف کاربر است که تعیین می‌کند چه چیز در این اقیانوس در خدمت یا خیانت او باشد! این کتاب یک برنامه‌ی هدفمند سی روزه را پیش روی خواننده قرار می‌دهد تا فرد بتواند دوباره به خود درونی‌اش متصل شود، یک روش متفکرانه را برای ایجاد تعادل در زندگی واقعی و دیجیتالش انتخاب کند و تبدیل به یک مینیمالیست دیجیتال شود!

معرفی کتاب کار عمیق

کتاب کار عمیق نوشته کال نیوپورت و ترجمه محمدجواد شیری، قواعدی برای کسب موفقیت متمرکز در بحبوحه‌ دنیای پر هرج و مرج را به مخاطبانش آموزش می‌دهد. 

کار عمیق از زمان انتشار در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و آمازون قرار گرفته است.

درباره کتاب کار عمیق

حتما شما هم آدم‌هایی را دیده‌اید که می‌توانند همزمان چند کار را باهم انجام دهند و در آن‌ها هم موفق باشند. همه ما چنین افرادی را تحسین می‌کنیم. اما چه اتفاقی رخ می‌دهد که می‌بینیم نمی‌توانیم مانند آن‌ها باشیم؟ چه چیزهایی تمرکز ما را برهم می‌زنند تا حتی از انجام یک کار ساده و روزمره نیز باز بمانیم؟

اگر بخواهیم نگاهی به عوامل برهم زننده تمرکز داشته باشیم، باید چیزهایی مانند پیامک، ایمیل و حتی خود اینترنت را در درجه اول قرار دهیم. اما دنیای امروز ما بر اساس همین موارد می‌چرخد و حذف آن‌ها از زندگی تقریبا غیر ممکن است. در چنین شرایطی چه کاری از دستمان برمی‌آید؟ چطور می‌توانیم تمرکز خود را حفظ کنیم؟ 

کال نیوپورت در این کتاب راهکاری به ما پیشنهاد می‌کند. او از همه ما می‌خواهد تا زمانی را که در طول روز صرف فضای مجازی یا انجام کارهای بیهوده می‌کنیم، به کار عمیق اختصاص دهیم. او در این کتاب در سه فصل به تشریح این موضوع می‌پردازد: فصل اول مثال‌هایی از زندگی افراد موفق و نشان دادن چگونگی نحوه کار کردن آن‌ها دارد. فصل‌های دوم و سوم از قواعد کار عمیق می‌گویند و نحوه و قدرت تمرکز کردن بر یک کار مشخص را بیان می‌کند.

کتاب کار عمیق را به چه کسای پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب کار عمیق می‌تواند به شما کمک کند تا تمرکز از دست رفته خود را بازیابید و از آن در جهت بهبود کارتان استفاده کنید. بنابراین اگر شما هم با مسائلی از قبیل از دست دادن تمرکز روبه‌رو هستید، این کتاب را بخوانید.  خواندن این کتاب البته برای همه مفید است، چراکه تمام ما در زندگی خود به تمرکز نیاز داریم.

درباره کال نیوپورت 

کالوین نیوپورت استاد علوم کامپیوتر دانشگاه جورج تاون . نویسنده دو کتاب مشهور کار عمیق و مینیمالیسم دیجیتال، ۲۳ جون ۱۹۸۲ متولد شده است. او در زمینه نظریه سیستم‌های توزیع شده تحقیق می‌کند و علاوه بر کارهای دانشگاهی، در زمینه تعامل و کنش بین فرهنگ و تکنولوژی پژوهش می‌کند.

کال نیوپورت تاکنون ۶ کتاب نوشته است. کارهای او به بیش از ۲۵ زبان دنیا ترجمه شده و مورد توجه نشریاتی مثل نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، واشینگتون پست، نیویورکر و اکونومیست قرار گرفته است. 

بخشی از کتاب کار عمیق

من روشی جایگزین برای روز بدون اینترنت پیشنهاد می‌دهم. به جای اینکه زمانی را برای دوری از عوامل حواس‌پرتی در برنامه خود بگنجانید بیایید زمانی را برای دوری از حالت تمرکز در برنامه‌تان بگذارید. برای بهتر جا انداختن این مقوله بیایید استفاده از اینترنت را معادل با میل به عوامل حواس پرتی در نظر بگیریم (البته می‌توانید اینترنت را در جهت تمرکز عمیق استفاده کنید اما برای کسی که به عوامل حواس‌پرتی اعتیاد دارد اینطور نیست). و کار کردن در نبود اینترنت را معادل با کار متمرکز بدانیم (البته می‌توان بدون اینترنت نیز به طرق مختلفی به سراغ عوامل حواس‌پرتی رفت اما مقاومت در برابر آن‌ها آسانتر است). با این فرض‌ها روش عملکردمان به صورت زیر است: از قبل برنامه‌ریزی کنید که چه زمان‌هایی می‌خواهید از اینترنت استفاده کنید و در خارج از این زمان‌های از قبل مشخص شده به سراغ آن نروید. پیشنهادم این است که دفترچه یادداشتی نزدیک رایانه خود در محل کار داشته باشید و در آن زمان بعدی که مجاز هستید به سراغ اینترنت بروید را مشخص کنید. تا قبل از رسیدن آن زمان، هرچقدر هم که وسوسه شدید به هیچ وجه نباید به سراغ اینترنت بروید.

ایده پشت این روش این است که استفاده از سرویسی که عامل حواس‌پرتی است توانایی ذهن شما برای تمرکز کردن را به خودی خود کاهش ندهد. همین تغییر حالت مداوم از فعالیت‌های باارزش/ محرک پایین به فعالیت‌های کم ارزش/ محرک بالا است که ذهن را طوری بار می‌آورد که هرگز نبود عامل حواس‌پرتی جدید را تاب نیاورد. همین تغییر حالت مداوم به نوعی ضعیف کردن عضلات ذهن است که وظیفهٔ سروسامان دادن به عواملی هستند که می‌خواهند توجه شما را به خودشان جلب کنند. با تفکیک‌سازی استفاده از اینترنت (و در نتیجه تفکیک‌سازی عوامل حواس‌پرتی) تعداد دفعاتی که تسلیم عوامل حواس‌پرتی می‌شوید به حداقل می‌رسد و عضلات مغزتان که توجه را به امور مختلف اختصاص می‌دهند تقویت خواهند شد.

مثلاً اگر طبق برنامه‌ریزی‌تان، تا موعد استفاده از اینترنت شما سی دقیقه دیگر باقی مانده باشد. شما نیز احساس خستگی می‌کنید و وسوسه می‌شوید به سراغ این عامل حواس‌پرتی بروید و همین سی دقیقه مقاومت در برابر وسوسه، جلسه تمرینی است که عضلات مغز شما را برای تمرکز قوی می‌کند. اگر هم این میزان یک روز کامل باشد بنابراین یک روز کامل در حال تمرین ذهنی هستید. اگرچه این مفهوم، مقوله ساده‌ایست اما به کار بستن آن ممکن است کمی دشوار باشد. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
دلارام
۱۳۹۹/۱۲/۲۰

من همین کتاب چاپ نشر نوین رو خوندم. تا این کتابه رو تو قسمت پیشنهادات دیدم گفتم یک نکته ای در مورد جلد کتاب بگم فروید میگه که انسان بخش خودآگاه و ناخودآگاه داره و بخش ناخودآگاهش مثل یک کوه یخیه

- بیشتر
mojtaba Hbb
۱۴۰۰/۰۷/۱۶

کتابی عالی با ترجمه ای فاجعه متاسفانه مطالب ارزشمند کتاب با ترجمه گوگل ترنسلیتی و عبارات متکلف و دشوار حیف شده اند بعد از اینکه خوندن این کتاب رو رها کردم سه ترجمه مختلف از این کتاب رو بررسی کردم

- بیشتر
mohammad reza akbarian
۱۴۰۰/۰۴/۱۱

اگر زندگی کارمندی ندارید قصد دهرید شغل خودتونو داشته باشید یا سبک زندگی و تولیدات خودتون اهداف بلند پروازانتون خلاصه زندگی ای بدون روتین کارمندی موفقیتتون از خوندن این.کتاب شروع میشه و شروع کار عمیق کردن!

Arvin Najafi
۱۴۰۰/۰۲/۱۶

من این کتاب رو ترجمه دیگه خواندم که انتشارات اتیسا بود. اصل حرف این کتاب تا این جا که من فهمیدم این بود که کتاب به کار عمیق خیلی تأکید می‌کنه و در فصل اول از اهمیت کار عمیق می‌گوید و

- بیشتر
Hamed
۱۴۰۰/۰۵/۲۱

تمرکز مسئله مهمی است و شدیدا دنبال راهکار برای آن می گردم. بیشتر کتاب هایی رو دوست دارم که تمرین های شفاف می دهند که شدیدا تاثیرگذار تر هم هستند. که متاسفانه این کتاب زیاد این شکلی نبود.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۹۲-۸۷-۳
تعداد صفحات۱۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۹۲-۸۷-۳