با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دختری که او می شناخت

دانلود و خرید کتاب دختری که او می شناخت

۴٫۳ از ۱۲ نظر
۴٫۳ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دختری که او می شناخت  نوشته  تریسی گارویس گریوز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دختری که او می شناخت

کتاب دختری که او می شناخت داستانی عاشقانه و زیبا از تریسی گارویس گریوز با ترجمه بهاره شریفی است. این داستان درباره دختری به نام آنیکا است که بعد از سال‌ها ناگهان عشق زندگی‌اش، جاناتان را می‌بیند...

درباره کتاب دختری که او می شناخت

تریسی گارویس گریوز در کتاب دختری که او می شناخت از زندگی دختری به نام آنیکا رز نوشته است. دختری خجالتی که عاشق تنهایی، سکوت، کتاب خواندن و شطرنج بازی کردن است. او در موقعیت‌های اجتماعی گیج می‌شود و نمی‌داند چطور باید حرف بزند یا چه رفتاری داشته باشد. او همیشه تنهایی را ترجیح می‌دهد، البته به جز زمان‌هایی که در کنار جاناتان است. حالا ده سالی از آخرین ملاقات آنیکا و جاناتان گذشته است و دوباره سر و کله او پیدا شده است...

این داستان در کنار روایتی که از یک ماجرای عاشقانه دارد، به مسائل مهم دیگر مانند حادثه یازده سپتامبر و حوادثی که برای خانواده کندی رخ داده است هم می‌پردازد.

کتاب دختری که او می شناخت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

همه کسانی را که از خواندن رمان‌های خارجی و ادبیات عاشقانه لذت می‌برند، به خواندن کتاب دختری که او می‌شناخت دعوت می‌کنیم. 

بخشی از کتاب دختری که او می شناخت

«جاناتان رو دیدم.» وقتی برای قرار ملاقات هفتگی‌ام سر و کله‌ام پیدا می‌شود، حتی پیش از این‌که تینا در را ببندد این جمله را به زبان می‌آورم. روی مبل یک‌نفره می‌نشیند و من در کاناپه گرم و نرم روبه‌رویش فرومی‌روم. کوسن‌های روی مبل طوری مرا احاطه می‌کنند که اضطرابم را از بودن در این‌جا کاهش می‌دهند.

«کی؟»

«سه‌شنبه گذشته. سر راهم از محل کار به خونه، رفتم فروشگاه دومینیک و اون اون‌جا بود.»

ما چندین ساعت درباره جاناتان بحث می‌کنیم. او حتماً در این باره کنجکاو است، ولی دانستن این‌که تینا به چه فکر می‌کند معمایی است که من هرگز نمی‌توانم حلش کنم.

«چه‌طور پیش رفت؟»

سعی می‌کنم خودم را کمی بالاتر بکشم، چون کاناپه تلاش می‌کند مرا ببلعد و ماجرا را شرح می‌دهم: «چیزهایی که گفته بودی اگه یه وقتی دوباره دیدمش باید انجام بدم، یادم بود. با هم حرف زدیم. کوتاه بود، ولی خوب بود.»

تینا می‌گوید: «یه وقتی بود اگه چنین اتفاقی می افتاد تو این کار رو نمی‌کردی.»

«یه وقتی بود اگه چنین اتفاقی می‌افتاد من از در پشتی فرار می‌کردم و دو روز تو تختم می‌موندم.» وقتی سرانجام با خریدهایم به خانه رسیده بودم شادی‌ام ته کشیده بود و بعد وقتی آن‌ها را جابه‌جا می‌کردم، غصه مرگ مادر جاناتان تازه سراغم آمد و در تنهایی برای مدتی طولانی، خوب گریه کردم، چون حالا جاناتان نه پدر داشت، نه مادر. در اظهار تأسف برای مرگ مادرش هم تعلل کرده بودم، با این‌که در ذهنم به آن فکر می‌کردم. با وجود خستگی آن شب خیلی طول کشید تا به خواب رفتم.

«فکر می‌کردم نیویورکه؟»

«نیویورک بود. قبل از مرگ مامانش منتقل شده این‌جا تا ازش مراقبت کنه. درواقع تمام چیزی که می‌دونم همینه.»

ظاهر شدن جاناتان آن‌قدر غیرمنتظره و تصادفی بود که اصلاً نمی‌توانستم آن همه سؤال را آماده کنم. آن‌قدر سریع اتفاق افتاد که اصلاً نتوانستم بفهمم ازدواج کرده است یا نه. دید زدن انگشت حلقه یک مرد یکی از راهکارهایی است که بعداً به ذهن من می‌رسد و در مورد جاناتان دو روز کامل، بعد از آن ماجرا، طول کشید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
ناسارا
۱۳۹۹/۱۰/۱۷

به خاطر توضیح کوتاهی که نوشته بود خریدم کتابو... ملاقات پس از ده سال. خوب کتاب در مورد دختر و پسری هست که ده سال بعد از اخرین تماسشون به عنوان کات کردن رابطه باز همو میبینن. و در طول کتاب

- بیشتر
×Mira×
۱۳۹۹/۱۲/۰۸

داستان راجب دختریه که با بقیه متفاوته و نمیتونه اونجوری که ما با دنیا ارتباط برقرار می کنیم ارتباط برقرار کنه و با پسری روبرو میشه که ۱۰ سال از زمانی که کات کردن میگذره..داستان روند خوبی داره ولی آروم

- بیشتر
وحید
۱۴۰۰/۰۲/۱۵

واقعا داستان جذابی بود و هر چی که جلوتر میره جذابتر میشه. پیشنهاد میکنم حتما بخونید

mary
۱۴۰۰/۰۲/۲۴

بد نبود

سمن
۱۴۰۰/۰۴/۱۰

لحظات خوبی رو با این کتاب گذروندم. افکار یک فرد مبتلا به اوتیسم و دغدغه های ذهنی اش رو به خوبی بیان کرده بود. و باید بگم روند داستان آرومه ... خیلی آروم. اما با نزدیک شدن به پایان کتاب حوادث سرعت

- بیشتر
maedeh
۱۴۰۰/۰۴/۲۰

خیلی خیلی خوب بود.یک داستان عاشقانه که قدرت صبر رو نشون می داد.

leili
۱۴۰۰/۰۶/۲۵

یه عاشقانه ی آرام و لطیف...با ترجمه خوب...

نیلوفر
۱۳۹۹/۱۱/۰۷

کتاب رو دوست داشتم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
ممکن بود بقیهٔ داوطلبان گمان کنند کار با حیوانات فرصتی است برای من که از تنهایی و انزوایی که مرا در طول سال‌های تحصیلم احاطه کرده بود، رهایی بخشد. ولی تعداد اندکی درک می‌کردند که من فقط همراهی حیوانات را به همراهی اغلب آدم‌ها ترجیح می‌دادم. نگاه پر از زندگی‌شان وقتی می‌فهمیدند می‌توانند به من اعتماد کنند بیش‌تر از هر رابطهٔ اجتماعی‌ای در دنیا به من انرژی می‌داد. اگر چیز دیگری وجود داشت که به اندازهٔ حیوانات عاشقش باشم، آن چیز کتاب بود.
Arajan Mohammdi
خنده‌دار است ویژگی‌ای که تو را جذب کسی می‌کند همان چیزی باشد که وقتی در حال جدایی از هم هستید، دیگر نمی‌توانید تحملش کنید. خنده‌دار نه از نوع قاه‌قاه خندیدن. خنده‌دار از این جهت که چه‌طور امکان دارد متوجه این موضوع نشده باشی؟
ناسارا
هر روز یک کار که تو را می‌ترساند انجام بده،
منا نصرالهی
زن مثل چای کیسه‌ای می‌مونه، هیچ وقت نمی‌دونی چه‌قدر می‌تونه قوی باشه تا زمانی که تو آب داغ قرارش بدی
mary
زندگی برای هیچ‌کس آسون نیست. همهٔ ما چالش‌های خودمون رو داریم. همه با مشکلات روبه‌رو می‌شیم. ولی روشی که برای مقابله با مشکلات به کار می‌بریم چیزیه که ما رو می‌سازه
mary
خواندن مرا به مکان‌هایی دوردست می‌برد، دوره‌های تاریخی بی‌نظیر و دنیاهایی که کاملاً با دنیای من متفاوت بودند.
mary
سال‌ها همبرگرم را ساده سفارش داده بودم و هرگز حتی فکر هم نکرده بودم می‌توان همبرگر را به روش دیگری هم خورد تا این‌که جانس همبرگری با سس کچاپ به من داد و تازه فهمیدم چه‌قدر با سس مزهٔ بهتری دارد. «تو برای زندگی من مثل سس کچاپ هستی.»
سوگند دولو
یک لحظه فهمیدم این‌طور که به حیوانات احساس وابستگی می‌کنم تاکنون به هیچ انسانی این حس را نداشته‌ام. و برایم سؤال بود اگر کسی که رها می‌شود من باشم، چه‌قدر می‌تواند حس دردناکی باشد.
×Mira×
«هرگز به کسی که قدرت بله گفتن ندارد، اجازه نده به تو نه بگوید.»
mary
من فقط همراهی حیوانات را به همراهی اغلب آدم‌ها ترجیح می‌دادم
mary

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۳۳۶-۸-۷
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۳۳۶-۸-۷