با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آرزوهای بزرگ

دانلود و خرید کتاب آرزوهای بزرگ

۴٫۲ از ۱۹ نظر
۴٫۲ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آرزوهای بزرگ  نوشته  چارلز دیکنز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آرزوهای بزرگ


آرزوهای بزرگ مشهورترین اثر نویسنده بزرگ انگلیسی، چارلز دیکنز است که بسیاری آن را سرآمد آثرا دیگرش همچون اولیور تویست، خانه متروک، داستان دو شهر، دیوید کاپرفیلد و دوریت کوچک می‌دانند. تخصص دیکنز ترسیم زندگی تهی‌دستان و طبقات پایین اجتماع بود و توانست با این توانایی‌ توده مردم را مفتون خود کند و در زمان حیاتش محبوبیت زیادی بدست آورد. از آثار دیکنز تاکنون اقتباس‌های سینمایی و نمایشی زیادی شده است به طوری که دیکنز برای انگلستان یک گوهر گران‌بها بود و برای سینمای انگلستان یک شانس بزرگ؛ همچنان که وجود دیوید لین برای سینمای انگلستان گوهری تابناک بود.

دیوید لین اولین فیلمسازی بود که به سراغ آثار چارلز دیکنز رفت و در برگردان دو اثر او، آرزوهای بزرگ و اولیور تویست، توانست دو فیلم فراموش نشدنی به تاریخ سینما هدیه کند. بعدها نیز کارگردان دیگر انگلیسی به نام کارول رید نسخه ای موزیکال از اولیور تویست ارائه کرد.

درباره آرزوهای بزرگ

آرزوهای بزرگ داستان، زندگی مردی به نام پیپ، از هفت سالگی تا سی و چند سالگی است. پیپ داستان‌هایی را برای ما تعریف می‌کند که باعث شکل‌گیری شخصیت فعلی او شده‌اند. او در طول این مسیر با دوستان و آدم‌های زیادی آشنا می‌شود که در تصمیمات و اهدافی که در زندگی پیش می‌گیرد، نقش مهمی ایفا می‌کنند. آرزوهای بزرگ داستانی است که هرکسی می‌تواند با آن ارتباط برقرار کند. چرا که هر کسی در طول زندگی خود ممکن است با مشکلات پیپ مواجه شود.

دیکنز در این رمان نشان می‌دهد که مالکیت و ثروت نمی‌توانند درون شخصیت‌ها را تغییر دهند و هم چنین پیدا کردن خود واقعی، نیاز به پیمودن مسیری طولانی دارد. مسیری که در نهایت انسان را به آگاهی می‌رساند.

خواندن کتاب آرزوهای بزرگ را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

علاقه‌مندان به داستان‌های رئالیستی و رمان‌خوانان و دوست داران آثار چارلز دیکنز از خواندن این اثر لذت خواهند برد.

درباره چارلز دیکنز

چارلز جان هوفام دیکنز، معروف به چارلز دیکنز، نویسنده و منتقد اجتماعی انگلیسی و از مهمترین نویسندگان سده نوزدهم است.

در کودکی، پدرش ورشکسته شده و به زندان افتاد. چارلز نوجوان در پی این اتفاق، مجبور به کار در کارخانه شد. پس از دوران سخت کودکی و نوجوانی، در حدود ۲۰ سالگی، دیکنز جوان نخستین تجربه‌های ادبی‌اش را در حوزه تئاتر آزمود و همزمان به روزنامه‌نگاری، خبرنگاری و نوشتن نوشته‌های کوتاه برای روزنامه‌ها می‌پرداخت. دیکنز هر چند همیشه، روزنامه‌نگاری را کاری سخت و کم‌درآمد عنوان می‌کرد، اما تا واپسین روزهای عمر، در حال چاپ داستان‌هایش در مجلاتی بود که خود سردبیری بسیاری از آنها را بر عهده داشت. هر چند ورود او به عرصه رمان در ۲۵ سالگی با داستان آقای پیکویک و الیور تویست رمان مشهور دیگرش که یکسال بعد در ۱۸۳۸ نوشت، او را به شهرت جهانی رساند.

چارلز دیکنز، از آن دست نویسندگانی بود که در همان زمان زندگی خود نیز نویسنده‌ای جهانی به شمار می‌رفت و آثارش علاوه بر انگلیس، به طور تقریبا همزمان در فرانسه و روسیه منتشر و به فروش می‌رسید.

آثار دیکنز به سبب توصیف‌های دقیق و پرجزئیات و ظرفیت بالای دراماتیک و روایی مورد توجه سینماگران قرار گرفته است و نزدیک به ۲۰۰ اثر سینمایی به ویژه در هالیوود بر اساس کتاب‌های دیکنز ساخته شده است.

داستان‌های چارلز دیکنز، به شخصیت انسانی، روحیات او و تضادها و چالش‌های اخلاقی آنان می‌پردازد و این موجب می‌شود، محتوای داستان‌هایش برای خواننده امروز نیز همچنان اندیشه‌برانگیز باشد. ویژگی دیگر آثار دیکنز، پایان خوب قهرمانان داستانش در پی زندگی سخت و عذاب‌آورشان است. برخی این ویژگی را صرفا یک پایان خوب می‌دانند و برخی دیگر خاستگاه آن را در گرایش‌های مسیحی دیکنز در مفهوم رستگاری نهایی انسان‌های نیک دنبال می‌بینند. پایان خوب و روشنی که همتایان و همروزگاران او مانند داستایوفسکی، در سرنوشت انسان‌ها و قهرمانانشان نمی‌دیدند.

مزار دیکنز اکنون در کلیسای وست‌مینیستر در بخش ویژه نویسندگان معروف به کنج شاعران در لندن جای دارد. در سال ۱۹۲۵، خانه‌ای که دیکنز برای مدتی در آن زندگی می‌کرد، تبدیل به موزه‌ای درباره زندگی او شد.

بخشی از کتاب آرزوهای بزرگ

خواهرم، خانم جو گارجری، بيش‌تر از بيست سال از من بزرگ‌تر بود و به‌خاطر اين‌كه من «پرورش‌يافته‌ی» او بودم، برای خودش در ميان همسايه‌ها اعتباری به‌هم زده بود؛ چون در آن روزها بايد خودم به‌تنهايی معنی اين اصطلاح «پرورش‌يافته» را پيدا می‌كردم و چون خواهرم دست‌های زمخت و سنگينش را همان‌طور كه روی من بلند می‌كرد، بر سر و كله‌ی شوهرش هم می‌كوفت و من تصور می‌كردم كه جو گارجری و من، هردو «پرورش‌يافته‌ی» او هستيم.

خواهرم زن زيبايی نبود و من حس می‌كردم كه او به كمك همان دست‌هايش جو گارجری را وادار كرده تا با ازدواج با خود تن دردهد. «جو» از اين آدم‌های بور بود كه روی صورت صافش موهای طلايی و مجعد داشت و چشم‌های آبی‌اش چنان بی‌نور بود كه انگار با سفيدی چشم‌ها قاطی شده بود. او مردی آرام، خوش‌خلق، خوش‌ذات، مطيع، دست‌پاچلفتی و دوست‌داشتنی بود كه هم از نظر زور و قدرت و هم ازنظر ضعف و سستی‌اش يك هركول بود.

خواهرم، خانم «جو»، چشمانی سياه و موهايی مشكی داشت. رنگ صورتش چنان سرخ بود كه پيش خودم می‌گفتم شايد برای شستن خودش به‌جای صابون از گرد جوزهندی استفاده می‌كند. زنی بلندقد و استخوانی بود كه تا حدودی هميشه يك پيشبند درشت‌بافت به گردن داشت كه از پشت آن را محكم به كمرش گره می‌زد و جلو سينه‌ی چهارگوش ثابتی هم داشت كه از سوزن و سنجاق پر بود. او پيش خودش اين پيشبند را به‌عنوان يك نشان افتخار تلقی می‌كرد؛ ولی «جو» را برای بستن دايم آن ملامت می‌كرد؛ اما به‌هيچ‌وجه نمی‌فهميدم كه او چرا آن را به گردن می‌انداخت و چرا اصرار داشت كه در آخر روز هم نبايد آن را از تنش در بياورد.

كارگاه آهنگری «جو» به خانه‌ی ما چسبيده بود كه مثل بيش‌تر خانه‌های روستايی از چوب ساخته شده بود. وقتی با عجله از گورستان پشت كليسا به خانه رسيدم، كارگاه آهنگری بسته و «جو» تك و تنها در آشپزخانه نشسته بود. من و «جو» چون باهم احساس همدردی می‌كرديم، به‌هم اعتماد داشتيم. همين كه درِ خانه را باز كردم و نگاهی دزدكی به درون اتاق و «جو» كه در گوشه‌ای جلوی اجاق كز كرده بود انداختم، او سراسيمه به من گفت: «پيپ، خانم «جو» دوازده بار به‌دنبالت بيرون رفته و حالا هم سيزدهمين باره كه رفته.» 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
alireza_sr
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

این کتاب آدمو غرق میکنه اگه شنا بلد نیستید نخونین...!

Mr.Carten
۱۴۰۰/۰۲/۰۷

کتاب یه جذابیت خاصی داره که باعث می‌شه از دستت نیفته، قلم فوق العاده‌ی دیکنز گاهی هنرمندانه کنایه‌ای می‌زنه، گاهی مفهومی خلق می‌کنه که برخلاف ظاهر معمولیش اشک رو توی چشمهات جمع می‌کنه و گاهی تشبیهاتش خنده به لبت می‌اره. و بزرگترین

- بیشتر
بنده ولایت
۱۳۹۹/۰۶/۱۸

داستان جالبی داره البت در ابتدا داستان محیط سرد و تاریکی داشت کمی طول کشید تا من جذب داستان ولی در پایان کار دوست داشتم داستان

تیدا
۱۴۰۰/۰۳/۰۵

راجب این کتاب در یک کلمه میتونم بگم فوق العاده است دومین کتابی بود که از اقای دیکنز خوندم و مثل کتاب قبلی غرق شدم توی قلم جادویی ایشون و شخصیت پردازی عالی جوری که تو میتونی همه چیز رو

- بیشتر
erfanA
۱۴۰۰/۰۱/۰۹

کتاب خوبیه من نسخه چاپی خوندم و کتاب خوبی هست واقعا زیبا بود👌🏻

محمد کیوانلو
۱۴۰۰/۰۱/۲۱

از سرخوش ترین کتاب های دیکنز...بی نظیره.

راحله حسنی
۱۴۰۰/۰۳/۱۸

بهترین اثر دیکنزه بنظرم نخونید نصف عمرتون فناس

الف ب
۱۴۰۰/۰۴/۲۲

آرزو های بزرگ اثری بزرگ و بی بدیل از چ.دیکنز ما رو انگلستان صنعتی شده می برد و ما را با حال و هوای آن آشنا می کند به همه حتی کسانی که میانه خوبی با کتاب ندارند پیشنهاد می

- بیشتر
زینب
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

این الان کاملشه؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰)
«جو» ادامه داد: «راستش خواهرت به‌هيچ‌وجه دلش نمی‌خواد آدم باسواد توی اين خونه باشه، به‌خصوص به‌هيچ‌وجه دلش نمی‌خواد من باسواد باشم، چون می‌ترسه يه روز مثل يه آدم ياغی قيام كنم، می‌فهمی؟»
Mr.Carten
در اين لحظه نور خورشيد از خلال قطره‌های درشت باران كه بر شيشه‌ی پنجره نشسته بود، به درون تابيد و در ميان قاضی و محكومان، ستونی از نور به‌وجود آورد و اين دو را به يكديگر پيوند داد و به تماشاچی‌ها يادآوری كرد كه حاكم و محكوم در نزد خداوند، كه بر همه‌ی اعمال آدميان آگاه و از هر خطايی به دور است، برابر هستند.
Mr.Carten
مطمئن بودم اگر می‌فهميد دخالت او باعث شده تا از مرگ در كوره‌ی آهك‌پزی نجات پيدا كنم؛ به‌شدت ناراحت و غمگين می‌شد. نه به‌خاطر اين‌كه آدم بدذاتی باشد؛ بلكه به اين دليل كه در زندگی بيش از هر چيزی به تنوع و هيجان نياز داشت.
Mr.Carten
هرچه‌قدر هم بد كرد و خطاهای زيادی مرتكب شد؛ ولی آدم خوش قلبی بود.
Anna
از آن موقع به بعد، كه خيلی هم گذشته، بيش‌تر وقت‌ها، خودم انديشده‌ام كه آدم‌های كمی هستند كه می‌دانند بچه‌ها در اثر ترس و وحشت بسيار رازدار می‌شوند. اين‌كه اين ترس چه‌قدر واهی است اهميت ندارد، خود اين ترس است كه مهم است. من از مرد جوانی كه می‌خواست دل و جگرم را بيرون بكشد در هراس بودم؛ از مردی كه زنجيرآهنی به‌پا داشت و من با او حرف زده بودم می‌ترسيدم و از خودم؛ يعنی كسی كه وعده داده بود خوراك و سوهان برای آن مرد ببرد، وحشت كرده بودم. هرگز هم اميدی نداشتم كه بتوانم با كمك خواهر مقتدرم كه در هرلحظه مرا نسبت به خودش بيزارتر می‌كرد، از دست اين ترس‌ها نجات پيدا كنم.
Anna
باور كن وقتی اولين بار پيش من اومد، همه‌ی هدفم اين بود كه نذارم به سرنوشت خودم دچار بشه. به‌راستی اول، قصدی جز اين نداشتم.» گفتم: «خب... اميدوارم اين‌طور بوده باشه.» ــ اما وقتی بزرگ شد و ديدم دختر زيبايی از آب دراومده، به‌تدريج نظرم تغيير كرد و با ستايش‌ها، جواهرات، آموزش‌ها و وجود خودم به‌عنوان مدركی واقعی از درستی حرفام تونستم قلبش رو تصاحب كنم و به‌جای اون، يه تكه سنگ كار بذارم. زير لب گفتم: «ای كاش همون قلب عادی و طبيعيش رو، حتا اگه می‌شكست، در جای خود باقی می‌ذاشتيد.»
Mr.Carten
«اما اون‌طور كه يادم مياد، در آخرين خداحافظی گفتی خدا پشت و پناهت باشه و از سر گناهات بگذره! اگه اين جمله‌ها رو اون‌موقع تونستی بگی، حالا هم بی‌هيچ درنگی به من بگو، به‌خصوص حالا كه رنج و عذاب به من آموخته كه احساس‌ها و عواطف درونی شما رو به‌خوبی بفهمم و درواقع بدبختی و مصيبت، آموزگار بسيار مؤثری برای من بوده. من حالا شكسته و خميده شدم؛ ولی اميدوارم شكل بهتری پيدا كرده باشم. همون‌طور كه هميشه به من لطف داشته و به من خوبی كردی، حالا هم همون‌گونه باش و منو مطمئن كن كه بعد از اينم باهم دوست بمونيم.»
Anna
سرم را كه بالا آوردم و تابلوی راهنما را ديدم، وجدان معذبم گويی متوجه هيولايی شده كه من را به‌سوی كشتی زندانيان فرا می‌خواند.
Anna
. در اين زمان كوتاه نكته‌ی ديگری را هم كشف كرده بودم: آقای پامبل‌چوك در حين اداره‌ی مغازه‌ی خويش، عادت داشت تا به آن‌طرف خيابان و به كيف‌ساز خيره شود، كيف‌سازهم نشسته بود و درحين اداره‌ی مغازه‌ی خود؛ مراقب كالسكه‌ساز بود، او هم دست‌هايش را توی جيبش كرده بود و به تماشای نانوا مشغول بود، نانوا هم چشم از عطار برنمی‌داشت، عطار هم جلوی مغازه‌اش ايستاده بود و لحظه‌ای داروفروش را از نظر دور نمی‌كرد و درحالی‌كه رويش به‌طرف او بود، خميازه می‌كشيد. اما ساعت‌ساز محل با ذره‌بين روی چشمش مدام روی ميز كوچكی خم شده بود و چندتا از دهاتی‌ها كه روپوش پوشيده بودند از پشت ويترين به او نگاه می‌كردند. او به‌ظاهر تنها كاسب محل بود كه به كار خودش سرگرم بود.
Anna
دفتر وكالت يه چيزه و زندگی خصوصی چيز ديگه. وقتی به دفتر وكالت می‌رم، كلبه رو به كلی فراموش می‌كنم و وقتی هم به خونه ميام، دفتر وكالت رو از ياد می‌برم و اگه برای شما مقدوره و ناراحت نمی‌شيد، شما هم چنين باشيد، بسيار سپاسگزار خواهم بود. دلم نمی‌خواد تو محيط كاريم حرفی از اين‌جا به‌ميون بياد.
Anna

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۹۸۷-۰۹-۴
تعداد صفحات۶۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۹۸۷-۰۹-۴