ایسم
۱٫۵از ۲ نظر

دانلود کتاب ایسم

اختصار وافی درباره‌ی مکاتب فلسفی و سیاسی

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۱٫۵از ۲ نظر
۱٫۵از ۲ نظر
۱٫۵از ۲ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ایسم

کتاب ایسم؛ اختصار وافی درباره‌ی مکاتب فلسفی و سیاسی نوشته ارسطو خوش‌حساب است. 

درباره‌ی کتاب ایسم

این عجیب نیست که تقریبا هرچیزی که ما امروزه به آن فکر می‌کنیم، قبل‌تر توسط پیشینیان ما به آن فکر شده است. البته چنین موضوعی سبب نمی‌شود که تفکر ما، امتداد تفکر آنان باشد اما دانستن ریشه‌های چنین تفکری و آشنایی با سرچشمه‌ی هرکدام از آن‌ها می‌تواند جذاب و بر انتخاب‌های ما تاثیرگذار باشد. ارسطو خوش‌حساب در کتاب ایسم درباره‌ی مکاتب فلسفی و سیاسی صحبت کرده است. مکتب‌های فکری، فلسفی و سیاسی که عموما با پسوند ایسم شناخته می‌شوند، هرکدام چه معنایی دارند؟ در کتاب ایسم می‌توانید با هرکدام از آن‌ها به طور کامل آشنا شوید. 

کتاب ایسم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به مطالعات جامعه‌شناسی و نظریات و مکاتب فلسفی و سیاسی، کتاب ایسم را کتابی خواندنی و جذاب می‌یابند.

بخشی از کتاب ایسم

امپریالیسم 

رشد روابط سرمایه‌داری در جامعهٔ صنعتی اروپا و آمریکا بعد از قرن ۱۸ و نیز دست‌اندازی و توسعه‌طلبی این کشورها به ممالک ضعیف و غنی از منابع طبیعی، باعث شد که در قرن ۱۹ و ۲۰، غول‌هایی به وجود آیند که اینک سایهٔ سنگین خود را بر سرتاسر دنیا افکنده‌اند. نظام سرمایه‌داری که در قرن ۱۷ و ۱۸ از خود در مقابل استثمار فئودالیسم غرب چهره‌ای زیبا عرضه می‌کرد، از آن پس خود بدترین و زشت‌ترین چهرهٔ استثمار و عامل مسخ انسان‌ها شد.

معنای جدیدی که از واژهٔ امپریالیسم می‌شناسیم، مولود تحولاتی است که در دههٔ ۱۸۷۰ میلادی رخ داد؛ یعنی در دورانی که به «عصر دیزرائیلی» معروف است. این واژه تا اوائل دههٔ ۱۸۷۰ به نظام سیاسی سلطنتی یا «امپریال» خودکامه و استبدادی اطلاق می‌شد و «امپریالیست» به کسی گفته می‌شد که هوادار چنین امپراتور یا امپراطوری است.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۶-۲۱-۲
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۶-۲۱-۲