با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
این است بازاریابی

دانلود و خرید کتاب این است بازاریابی

به چشم نمی‌آیید، مگر چشم دیدن پیدا کنید

۴٫۳ از ۴ نظر
۴٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب این است بازاریابی  نوشته  ست گودین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب این است بازاریابی

این است بازاریابی کتابی در زمینه بازاریابی و کسب‌وکار نوشته ست گودین (گادین) نویسنده کتاب پرفروش گاو بنفش است.

ست گودین در این کتاب تعریف دیگری از بازاریابی دارد. از نظر او، بازاریابی یعنی تغییرآفرینی. تغییر فرهنگ، جایگاه اجتماعی و ارتباط بین افراد. او بازاریابی را فعالیت سخاوتمندانهٔ کمک به دیگران برای حل مشکل‌شان و تبدیل شدن‌شان به فرد دلخواه‌شان می‌داند. به باور او، بازاریاب‌ها نباید از مشتریان استفاده کنند تا مشکلات شرکت‌شان را حل کنند، بلکه باید بازاریابی را برای حل مشکل مشتریان به کار برد.

گودین معتقد است که بازاریابی برای همه یعنی بازاریابی برای هیچ‌کس. اگر همه خوشحال باشند، پس هیچ‌کس ناراحت نیست و ارزشی ندارد دربارهٔ کارتان با دیگران صحبت کنیم. با الگوگیری از مفهوم «کمینه محصول پذیرفتنی»، به ما نشان می‌دهد که چطور با انتخاب «کوچک‌ترین بازار کارآمد» می‌توانیم کسب‌وکاری موفق پایه‌گذاری کنیم و چگونگی عبور از شکاف بین پذیرندگان آغازین و بازار انبوه را با اشاره به نمونه‌های موفق به ما می‌آموزد.

به گفتهٔ او، بازاریابی ما باید به‌گونه‌ای باشد که اگر روزی کسب‌وکارمان را جمع کردیم، افراد زیادی دلتنگ‌مان شوند. همچنین معتقد است وقتی برای خرید وسایل گران‌قیمت، چندان به کارآیی آن‌ها توجه نداریم و چنین خریدهایی را نه از سر نیاز، بلکه برای برآورده کردن خواسته‌هایمان انجام می‌دهیم، آن وقت بازاریابی محصولات و خدمات ارزان‌تر با مانور بر کارآیی‌شان چه فایده‌ای دارد؟ ما احساسات، جایگاه اجتماعی و ارتباطات می‌فروشیم، نه خدمات و وسایل.

 خواندن کتاب این است بازاریابی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای کسانی در حوزه بازاریابی است که برای رساندن صدای‌شان به گوش همه، دست به اقدام می‌زنند و صبر ایوب و جسارت عجیب و ‌غریب بودن دارند.

 بخشی از کتاب این است بازاریابی

آیا جیرجیرک خورده‌اید؟ حالا نه خود حشرهٔ تردش را، بلکه حتی پودر جیرجیرک؟ در بسیاری کشورها، جیرجیرک منبعی سرشار از پروتئین است.

گوشت گاو چطور؟ با وجود اینکه یکی از آسان‌ترین دلایل ذکرشدهٔ گرمایش زمین و روشی ناکارآمد برای تغذیه در جهان است، با اطمینان خاطر می‌توان گفت بیشتر افرادی که الآن در حال مطالعهٔ این کتاب هستند، در هفتهٔ گذشته برای ناهار یا شام گوشت گاو خورده‌اند.

اگر به ژنتیک ربط ندارد، اگر با احساس از پیش‌تعیین‌شده‌ای دربارهٔ جیرجیرک‌ها در مقابل گوشت گاو به دنیا نیامده‌ایم، اگر دلایل عقلانی روشنی وجود ندارد که یکی یا دیگری را بخوریم، چرا جیرجیرک باعث چِندش‌مان می‌شود، در حالی که گاو باعث می‌شود گرسنه شویم (یا برعکس)؟

زیرا افرادی مانند ما چیزهایی مانند این می‌خورند.

برای بیشتر ما، از اولین روزی که به یاد می‌آوریم تا آخرین روزی که نفس می‌کشیم، فعالیت‌هایمان در درجهٔ اول با این پرسش کنترل می‌شوند: «آیا افرادی مانند من کاری مانند این انجام می‌دهند؟»

افرادی مانند من در دادن مالیات تقلب نمی‌کنند.

افرادی مانند من ماشین دارند؛ ما اتوبوس سوار نمی‌شویم.

افرادی مانند من کار تمام‌وقت دارند.

افرادی مانند من می‌خواهند فیلم جدید جیمزباند را ببینند.

حتی وقتی از رفتار یک آدم عجیب‌غریب اقتباس می‌کنیم، وقتی کاری را انجام می‌دهیم که تودهٔ مردم اغلب انجام نمی‌دهند، باز هم خودمان را با رفتار عجیب‌غریب‌ها هماهنگ می‌کنیم.

هر کسی، هر کسی که صد درصد اصیل، خودهدایت‌گر و از هر لحاظ مستقل است، از آنچه در اطرافش اتفاق می‌افتد ناآگاه یا به آن بی‌تفاوت نیست. جامعه‌شناس شاید کارهایی بر خلاف جهت تودهٔ مردم انجام دهد، ولی از تودهٔ مردم ناآگاه نیست.

نمی‌توانیم کل فرهنگ را تغییر دهیم، ولی هرکدام این فرصت را داریم که به سهم خودمان فرهنگ را تغییر دهیم.

کوچک‌ترین بازار کارآمد از این نظر منطقی است که فرصت‌هایتان را برای تغییر فرهنگ بیشینه می‌کند. قلب بازارتان که با تغییری که به دنبال ایجادش هستید غنی و مرتبط است، به‌طور طبیعی صدای‌تان را به گوش لایهٔ بعدی بازار می‌رساند و این روند ادامه می‌یابد. این‌ها افرادی مانند ما هستند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
HAMID KHODAEE
۱۴۰۰/۰۲/۲۳

خیلی جالب درباره استراتژی بازاریابی دیجیتال و لزوم انتخاب بازار هدف توضیح داده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
بازاریابی این نیست که محصولات یا خدمات‌تان را در بوق‌وکرنا کنید یا به زور چیزی را به کسی بقبولانید. بلکه، فرصتی برای خدمت کردن است.
M.Taha
بازاریابی ما باید به‌گونه‌ای باشد که اگر روزی کسب‌وکارمان را جمع کردیم، افراد زیادی دلتنگ‌مان شوند.
Iman Sobhani
بهترین ایده‌ها سریع پذیرفته نمی‌شوند. حتی ایدهٔ بستنی معجون و چراغ راهنمایی هم چند سال طول کشید تا جا بیفتد.
Iman Sobhani
بازاریابی فقط فروختن صابون نیست وقتی در کنفرانس تِد سخنرانی می‌کنید، در حال بازاریابی هستید. وقتی از رئیس‌تان ترفیع می‌خواهید، در حال بازاریابی هستید. وقتی برای کاری پول جمع می‌کنید، در حال بازاریابی هستید. و بله، وقتی تلاش می‌کنید سهم‌تان را در کاری افزایش بدهید، آن هم بازاریابی است.
Iman Sobhani
وقتی زیر فشاریم، فکر می‌کنیم بازار خراب است و همه جا همین آش است و همین کاسه.
Iman Sobhani
بیشتر طول زندگی‌ام، بازاریابی برابر تبلیغات بود. ولی دیگر این‌طور نیست. یعنی اکنون باید به معنای واقعی بازاریاب باشید، نه تبلیغات‌چی.
Iman Sobhani
به‌جای نتایج، بر راهکارها تمرکز می‌کنیم، همه را مأیوس می‌سازیم. «مخاطب این کار چه کسی است؟» و «هدف از این کار چیست؟» دو پرسشی هستند که تمام تصمیم‌های ما را هدایت می‌کنند.
Iman Sobhani
وقتی در چنگ بازاریابی هستید، بر آخرین روش‌های استفادهٔ بهینه از فیس‌بوک، طراحی لوگوی جدیدتان و مدل قیمت‌گذاری‌تان تمرکز دارید. از طرف دیگر، وقتی در چنگ بازار هستید، خیلی زیاد دربارهٔ امیدها و رؤیاهای مشتری‌هایتان و دوستان‌شان فکر می‌کنید. به ناامیدی‌هایشان گوش می‌دهید و آن را صرف تغییر فرهنگ می‌کنید. در چنگ بازار بودن ماندگار است.
Iman Sobhani
نوع دیگر بازاریابی، نوع کارآمد آن، دربارهٔ درک جهان‌بینی و خواسته‌های مشتری‌هایمان است تا بتوانیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم.
Iman Sobhani
تمرکز این نوع بازاریابی بر این است که اگر نبودیم، دلتنگ‌مان شوند، برای افرادی که به ما اعتماد دارند فراتر از انتظار عمل کنیم. این نوع بازاریابی به دنبال افرادی است که برای استفاده از محصولات و خدمات ما سر و دست بشکنند نه اینکه گول چرب‌زبانی ما را خورده باشند.
Iman Sobhani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۵-۰۴۷-۲
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۵-۰۴۷-۲